Προς το περιεχόμενο

Rx 470 - Τελωνειο


ASDIC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν κολλήσει στο τελωνειο, πήγαινε απο εκει με τα αποδεικτικά οτι ειναι ΔΩΡΟ απο διαγωνισμο τα δωρα νομίζω δεν εχουν τελωνείο αλλα με αποδείξεις ομως οχι με λογια   

 

μια χαρα θα εισαι θα δεις ! και με γεια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό που πρέπει να κάνεις νομίζω τώρα, είναι υπομονή μέχρι να έρθει. Τώρα με υποθέσεις για το τι θα γίνει, καταφέρνεις μόνο να αγχώνεσαι. Όταν έρθει θα σου πουν τι και πως και αναλόγως κινείσαι.

 

Grazz και από μένα, καλορίζικη!

 

ΥΓ. Tracking number έχεις; για να ξέρεις που βρίσκεται το δέμα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο λεγαμε με τον φιλο μου. Η κοπελα μου συνομιλω απο AMD δεν μου εδωσε τιποτα και μου ειπε απλα οτι δεν θα αργησει πολυ ακομα γτ εχει 1 εβδομαδα στον δρομο. εαν ειχε δεν θα μου το εδινε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποδεικτικα οτι κερδισες σε διαγωνισμο αν στην περιπτωση που στο σταματησουν τελωνειο

 

αν και λογικα και το παραστατικο που θα εφυγε η καρτα θα ειναι μηδενικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποδεικτικα οτι κερδισες σε διαγωνισμο αν στην περιπτωση που στο σταματησουν τελωνειο

 

αν και λογικα και το παραστατικο που θα εφυγε η καρτα θα ειναι μηδενικο

Δεν υπάρχει δέμα, ειδικά από usa που να μην σταματήσει στο τελωνείο, τώρα αν θα πληρώσει και πόσα θα δείξει. Αν χρειαστεί κάποιο χαρτί λογικά θα του το στείλουν σε μειλ, αν και σίγουρα όλα τα απαραίτητα έγγραφα θα συνοδεύουν το δέμα. Δεν θα στέλνουν και πρώτη φορά Ευρώπη.

Το ότι δεν έχει tracking είναι λίγο παράδοξο αλλά συμβαίνει με απλό ταχυδρομείο, που ίσως αποδειχθεί και καλύτερα λόγω χαμηλοτερου κόστους εκτελωνισμου.

Επίσης υπάρχει και η πιθανότητα να είναι όλα προπληρωμενα από την εταιρεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης υπάρχει και η πιθανότητα να είναι όλα προπληρωμενα από την εταιρεία.

 

Συνήθως ναι και αν είναι έτσι το δέμα θα συνοδεύεται από το αποδεικτικό εκτελωνισμού που πλήρωσε η εταιρεία για να φανεί και το ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανανεωση*

 

μου εστειλε πριν λιγο εμαιλ η AMD και λεει οτι η DHL Ελλαδος δεν μπορει να παραδοσει το πακετο στο σπιτι μου γτ ειναι απομακρυσμενη περιοχη. 20 χλμ απο την Θεσσαλονικη και θεωρειται απομακρυσμενη.....

 

Να επικοινωνησω με τα σαινια εδω να δω τι θα μου πουνε, μπας και μαθω λεπτομερειες και για τα χρηματα ?

 

τελωνειο βλεπω περασε Βρυξελλες.... μηπως την γλυτωσα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω στο trackign number οτι απο τις 23 του μηνος ειναι Αθηνα.... ουτε Θεσσαλονικη δεν εχει ερθει....

 

σημερα κλειστα ειναι δεν τους προλαβα μεχρι τις 1800, αυριο...

Μισο να φορεσω το κοτο-κουστουμο μου !!!!  :-D  :-D  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :-)  :-)  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει δέμα, ειδικά από usa που να μην σταματήσει στο τελωνείο, τώρα αν θα πληρώσει και πόσα θα δείξει. Αν χρειαστεί κάποιο χαρτί λογικά θα του το στείλουν σε μειλ, αν και σίγουρα όλα τα απαραίτητα έγγραφα θα συνοδεύουν το δέμα. Δεν θα στέλνουν και πρώτη φορά Ευρώπη.

Το ότι δεν έχει tracking είναι λίγο παράδοξο αλλά συμβαίνει με απλό ταχυδρομείο, που ίσως αποδειχθεί και καλύτερα λόγω χαμηλοτερου κόστους εκτελωνισμου.

Επίσης υπάρχει και η πιθανότητα να είναι όλα προπληρωμενα από την εταιρεία.

 

Οτι ερχεται απο Αμερικη με USPS,το παραλαμβανουν τα Ελτα και δεν υπαρχει τελωνειο εκτος αμα παραγγηλεις κανενα κοντεινερ.Οτι γραφει USPS πανω δεν το αγγιζει καμια courier στο τελωνειο.Εχω κανει αμετρητες παραγγελιες απο Αμερικη(μεχρι αλυσοπριονα) αλλα μονο με USPS και δεν εχω πληρωσει ποτε τελωνειο.Οτι ερχεται με κουριερ ειναι λαχειο,μπορει να πληρωσεις αρκετα,μπορει και τιποτα.Επισης το gift ειναι παρανομο,κανενας δεν το δεχεται (ουτε αποστολεας ουτε εταιρια) και δεν συμφερει κανεναν.Τα δεματα ειναι ασφαλισμενα (αν χαθει καποιο αποζημιωνεται αυτος που το στελνει) αλλα πρεπει να δηλωσεις αξια.Αν εμενα μου στειλει καποιος ενα αντικειμενο που στοιχιζει 300$,αν χαθει ποιος θα το πληρωσει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα παρελαβα την καρτα τελικα, ολα καλα και δεν χρειαστηκε να πληρωσω τιποτα. Μονο που εγινε μπερδεμα επειδη δεν ειχαν το κινητο μου και δεν ξερανε που να παραδωσουν. Τους τηλεφωνησα και σημερα ηρθε. Ευχαριστω και παλι ολους για τις αποψεις τους.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...