Προς το περιεχόμενο

εκτυπωτες-πολυμηχανηματα


atimo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα...δεν ειμαι σιγουρος αν το εχω βαλει το θεμα στην σωστη θεση στο forum.χρειαζομαι τα φωτα σας.εψαξα πολυ στο ιντερνετ και δεν βρηκα καποια απαντηση.εχω εναν epson sx230 και εχω απελπιστει με την ακριβεια τον μελανιων.εχω παρει ayto reset chip για να τα γεμιζω κ μετα απο 2-3 χρησεις μου τα δειχνει οτι δεν τα αναγνωριζει.πηρα και arc με κουμπι και μου του ακυρωσε μεσα σε 5λεπτα.οποτε αποφασισα να βαλω οτι οικονομιες εχω να παρω καποιον καινουργιο εως 150ε το πολυ.το ερωτημα μου ειναι:εχεις καποιος να μου προτεινει καποιον που να γεμιζουν τα μελανοδοχεια του με συριγγα απευθειας και να μην εχει καποιο chip που να "διαβαζει" οτι ειναι αδειο το μελανοδοχειο.ευχαριστω για την κατανοηση σας


εχω ακουσει οτι καποιοι hp-canon δεν ξερω ακριβως τα μοντελα σε ενημερωνουν οτι δεν εχεις μελανι αλλα δεν σε σταματουν απο ολη την διαδικασια ωστε να αναγκαζεσε να παρεις αλλο δοχειο και απλα γεμιζεις το ηδη υπαρχων χωρις να γνωριζεις την σταθμη του μελανοδοχειο σου(μικρο το κακο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να γνωρίζεις ότι οι εκτυπωτές με λίγα μελάνια (φτηνοί) έχουν την κεφαλή πάνω στα δοχεία ενώ εκείνοι με τα πολλά μελάνια (4 ή 5) έχουν την κεφαλή στο μηχάνημα και αν αυτή χαλάσει το κόστος επισκευής είναι μεγάλο. 

 

Μελάνια βρίσκεις πολύ φτηνά στην αγορά (σχεδόν όλα έρχονται από Κίνα) και δεν αξίζει τον κόπο να παλεύεις με σύριγγες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 4ρα μελανια εχει αρκετους που ξεκινανε απο 80-100ε.το ηξερα αυτο που μου ειπες και σε ευχαριστω.τα μελανια με chip θελω να αποφυγω


χθες το βραδυ ειδα αυτον.. https://www.skroutz.gr/s/6896378/Epson-L220.html#specs ο οποιος επαναγεμιζει απο τα πλαγια κατευθειαν και μαρεσε ομολογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...