Προς το περιεχόμενο

Τέλος στις μελλοντικές αναβαθμίσεις εφαρμογών του Android 2.3 Gingerbread και Honeycomb


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα προγράμματα που δεν τρέχουν είναι κυρίως στην ευθύνη των δημιουργών προγραμματιστών.

Δε βγήκε ποτέ ας πουμε η 'M$' να κάνει μια παλιά έκδοση λειτουργικού να σταματήσει να τρεχει προγράμματα, ακόμα και τα συμβατά.

 

Όπως και να 'χει,

το θέμα με τα mobile λειτουργικά είναι πως ορισμένοι αιθεροβατούν στην ιδεα μήπως ποτέ ανταγωνιστούν τα desktop λειτουργικά

και με το συγκεκριμένο πλάνο υποστήριξης,

μια τέτοια εξέλιξη μόνο για καλό δε θα ήταν.

 

Άσε που η περιορισμένη αναβαθμισιμότητα-αναδρομική συμβατότητα των mobile λειτουργικών

είναι η ξεκάθαρη προσχεδιασμένη απαξίωσή τους για την οποία έχουν κατηγορηθεί ατυχώς τα XP και τα 7

Δεν έχεις άδικο, για εμένα προσωπικά τουλάχιστον τα Mobile θα είναι πάντα "Mobile" περιορισμένα και για Smartphone/Tablets. Αυτό που προσπαθούν να κάνουν εταιρίες όπως η Google και η Apple με τα Convertibles/Tablets surface wannabe είναι πραγματικά Failures. Δεν μπορεί ένα Mobile λειτουργικό να ανταγωνιστεί παραγωγικά ένα Desktop λειτουργικό. Όταν θα έρθει η μέρα που θα μπορούμε να προγραμματίζουμε, σχεδιάζουμε με Photoshop, αναπτύσσουμε κλπ με Mobile λειτουργικά τότε ναι να το συζητήσουμε μέχρι τότε τα Mobile θα είναι για την χρήση που είναι τώρα και θα φεύγει η υποστήριξη τους με τα χρόνια, σε αντίθεση με τα Desktop λειτουργικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα Samsung Y που έχει αυτήν την έκδοση. Μιλάμε να το συγκρίνεις με iphone εκείνης της εποχής, όχι να πέσεις κάτω από τα γέλια, να αναρωτιέσαι με τι θράσος βγήκε στην αγορά εκείνη την εποχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα προγράμματα που δεν τρέχουν είναι κυρίως στην ευθύνη των δημιουργών προγραμματιστών.

Δε βγήκε ποτέ ας πουμε η 'M$' να κάνει μια παλιά έκδοση λειτουργικού να σταματήσει να τρεχει προγράμματα, ακόμα και τα συμβατά.

 

Όπως και να 'χει,

το θέμα με τα mobile λειτουργικά είναι πως ορισμένοι αιθεροβατούν στην ιδεα μήπως ποτέ ανταγωνιστούν τα desktop λειτουργικά

και με το συγκεκριμένο πλάνο υποστήριξης,

μια τέτοια εξέλιξη μόνο για καλό δε θα ήταν.

 

Άσε που η περιορισμένη αναβαθμισιμότητα-αναδρομική συμβατότητα των mobile λειτουργικών

είναι η ξεκάθαρη προσχεδιασμένη απαξίωσή τους για την οποία έχουν κατηγορηθεί ατυχώς τα XP και τα 7

 

Direct3D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εξέλιξη σε αυτά τα χρόνια ήταν τρομερή,τα κινητά πλεον είναι φτηνά,με 100 ευρώ παίρνεις κινητό της προκοπής που κάνεις τα πάντα χωρίς προβλήματα RIP gingerbread σαν τα xp 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι συσκευες που τρεχουν ακομα gingerbread πολυ αμφιβαλω εαν μπορουν να τρεξουν και τις νεες εφαρμογες με το hardware που εχουν (512mb ram το πολυ), καλα κανουν και σταματανε την υποστηριξη του. Και αυτο το 1.3% ειναι κυριως τιποτα ξεχασμενα κινητα που ανηκουν σε καποιους ηλικιωμενους, ποιος κυκλοφορει με κινητο 6ετιας οταν με 80-90Ε παιρνεις μια αξιοπρεπεστατη συσκευη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα , αν και apple funboy δεν βρίσκω κάτι κακό εδώ... όλες οι εταιρίες το κάνουν αργά η γρήγορα.

 

Αστείο μου αγόρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Και αυτο το 1.3% ειναι κυριως τιποτα ξεχασμενα κινητα που ανηκουν σε καποιους ηλικιωμενους, ποιος κυκλοφορει με κινητο 6ετιας οταν με 80-90Ε παιρνεις μια αξιοπρεπεστατη συσκευη;

ρε φίλε κάτι παππούδες,μανάδες και άνθρωποι που τα έχουν για βασικές λειτουργίες συγνώμη για την έκφραση χέστηκαν κιόλας για την έκδοση λειτουργικού/hw.

εμένα ο πατέρας μου έχει ένα sony ericsson z610 ακόμα μετά απο τόσα χρόνια και δεν τον νοιάζει,βλέπω μηχανικούς ηλικίας 50 χρονών στην δουλειά μου που απαξιούν τελείως για κινητά και τεχνολογία και όμως ξέρουν να δουλεύουν και προγράμματα cad,είναι τι το θέλει ο καθένας το κινητό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρός ήταν, 6 χρονών λειτουργικό και ήταν ακόμα στην αγορά. 

 

To λες με ένα τρόπο σαν να ήταν μεταδοτική ασθένεια, όχι λειτουργικό. Τόσο εφιαλτικό σου φαίνεται ένα κινητό να δουλεύει σωστά κι ο χρήστης του να είναι ικανοποιημένος μ' αυτό και να μην θέλει κάτι άλλο; Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...