Προς το περιεχόμενο

PlayStation VR Review


crmaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω σε τι αναφερεσαι... Καταρχάς εχω χρησιμοποιήσει λόγω επαγγελματος τα move πριν κάν περάσει στα καταστήματα..  Υπάρχει μεγάλη βελτίωση απο την εποχή που έιχες στο ps3 σου την καμερούλα με τα δυο move. Σκέψου πως οι νεες κάμερες και ειδικά η v2 έχει πολύ καλό Traking. Απλά πρεπει να μάθεις να την χρησιμοποιείς. Το πρόβλημα με αυτούς που κάνουν τα review ειναι πως μέσα στις λίγες ώρες που κάνουν τις δοκιμές δεν προλαβάινουν να καταλάβουν την σωστή θέση μάσκας και χειριστηρίων . Μετα απο χρήση ενός μηνών σε ενημερώνω πως δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα. Ενημερωτικά κάθε φορά που ξεκινάει μια εφαρμογή μεσω vr ενα ειδικό παραθυρο σε ενημερώνει για την σωστή επανατοποθέτηση σου στον χώρο. ΣΕ προτρέπει μάλιστα να τοποθετήσεις το κεφάλι σου με την μάσκα σε ενα πλαισιο και ο υπόλοιπος χώρος εκτός κάδρου επιτρέπει την αναγνώριση των χειριστηρίων ή του move. Ολα τα άλα σχετικά με "τραγικότητα" είναι λόγια ανθρώπων που απαξιώνουν πράγματα χωρλις να γνωρίζουν επειδή κάπου διάβασαν κάτι σχετικό. Πραγματικά αγορασε το , δοκίμασε το και μετα πες μας την γνώμη σου εμπεριστατωμένα. 

 

 

Να ξαναγοράσουν πραγματα; Ξέρεις πολλούς που αγόρασαν κάμερα με το πρώτο τους ps4. Αχρηστο αξεσουάρ μεχρι την ελεύση του Vr.. Φίλε μου εχω δοκιμάσιε και τις δυο κάμερες και η v2 εχει καλύτερα αποτελέσματα.  Aπλα όποιος πάει να αναζητήσει κάμερα να πάρει την δέυτερη έκδοση. Αν την έχει ήδη ας την κρατήσει.

 

Άδικος κόπος..πλέον διαβάζουμε μια ειδηση-γνωμη, θεωρούμε την πηγή της αλάνθαστη και απόλυτη και μετα την κάνουμε copy-paste όπως την αποτυπωσαμε. Test Drive? Τι είναι τούτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Δημοσίευση σήμερα, 14:54

nikangel, on 23 Nov 2016 - 12:37 PM, said:

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω σε τι αναφερεσαι... Καταρχάς εχω χρησιμοποιήσει λόγω επαγγελματος τα move πριν κάν περάσει στα καταστήματα..  Υπάρχει μεγάλη βελτίωση απο την εποχή που έιχες στο ps3 σου την καμερούλα με τα δυο move. Σκέψου πως οι νεες κάμερες και ειδικά η v2 έχει πολύ καλό Traking. Απλά πρεπει να μάθεις να την χρησιμοποιείς. Το πρόβλημα με αυτούς που κάνουν τα review ειναι πως μέσα στις λίγες ώρες που κάνουν τις δοκιμές δεν προλαβάινουν να καταλάβουν την σωστή θέση μάσκας και χειριστηρίων . Μετα απο χρήση ενός μηνών σε ενημερώνω πως δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα. Ενημερωτικά κάθε φορά που ξεκινάει μια εφαρμογή μεσω vr ενα ειδικό παραθυρο σε ενημερώνει για την σωστή επανατοποθέτηση σου στον χώρο. ΣΕ προτρέπει μάλιστα να τοποθετήσεις το κεφάλι σου με την μάσκα σε ενα πλαισιο και ο υπόλοιπος χώρος εκτός κάδρου επιτρέπει την αναγνώριση των χειριστηρίων ή του move. Ολα τα άλα σχετικά με "τραγικότητα" είναι λόγια ανθρώπων που απαξιώνουν πράγματα χωρλις να γνωρίζουν επειδή κάπου διάβασαν κάτι σχετικό. Πραγματικά αγορασε το , δοκίμασε το και μετα πες μας την γνώμη σου εμπεριστατωμένα. 

 

 

Να ξαναγοράσουν πραγματα; Ξέρεις πολλούς που αγόρασαν κάμερα με το πρώτο τους ps4. Αχρηστο αξεσουάρ μεχρι την ελεύση του Vr.. Φίλε μου εχω δοκιμάσιε και τις δυο κάμερες και η v2 εχει καλύτερα αποτελέσματα.  Aπλα όποιος πάει να αναζητήσει κάμερα να πάρει την δέυτερη έκδοση. Αν την έχει ήδη ας την κρατήσει.

Άδικος κόπος..πλέον διαβάζουμε μια ειδηση-γνωμη, θεωρούμε την πηγή της αλάνθαστη και απόλυτη και μετα την κάνουμε copy-paste όπως την αποτυπωσαμε. Test Drive? Τι είναι τούτο? 

 

και γιατί όλοι οι youtubers-reviewers που παρέλαβαν τζάμπα το psvr και ίσως βγάζουν και μεροκαματακι από την sony 

λένε ότι το αδύνατο σημείο του είναι η κάμερα και το tracking με τα move ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι άσχετος με κονσολες, πιο ps4 πρέπει να αγοράσει κανείς για το VR; Η κάμερα που λέτε την αγοράζεις εξτρά; Υπάρχει πακέτο ps4 με VR η τα αγοράζεις χώρια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατί όλοι οι youtubers-reviewers που παρέλαβαν τζάμπα το psvr και ίσως βγάζουν και μεροκαματακι από την sony λένε ότι το αδύνατο σημείο του είναι η κάμερα και το tracking με τα move ?

 

και γιατί όλοι οι youtubers-reviewers που παρέλαβαν τζάμπα το psvr και ίσως βγάζουν και μεροκαματακι από την sony λένε ότι το αδύνατο σημείο του είναι η κάμερα και το tracking με τα move ?
Ασε τους youtubers και πήγαινε ο ίδιος να το δοκιμάσεις.Αν παλι δεν μπορείς για διάφορους λόγους το amazon.com, de και co.uk εχει συνολικά 900 reviews απο users που το αγόρασαν.Να πιστέψω την γνώμη 5-10 youtuber ή 900 ουδετερους κατόχους του συγκεκριμένου vr?
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι άσχετος με κονσολες, πιο ps4 πρέπει να αγοράσει κανείς για το VR; Η κάμερα που λέτε την αγοράζεις εξτρά; Υπάρχει πακέτο ps4 με VR η τα αγοράζεις χώρια;

και τα δύο είναι συμβατά αλλά καλύτερα να πάρεις το pro. H καμερα πάει έξτρα όπως και τα MOVE (αν τα βρείς τα MOVE). Πακέτο με όλα μαζί δεν υπάρχει προς το παρόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτυχε και το δοκίμασα σήμερα το vr σαν πρώτη άποψη αν το βαθμολογουσα θα ηταν 4/5 και αυτο γιατι απο οτι παρατήρησα σε κάποια σημεία μου τα έδειχνε Λιγάκη θολά και στο rush of blood και στο driverclub το ίδιο όχι όλο το παιχνίδι κάποια σημεία και αυτο Λιγάκη με χάλασε αλλα σε γενικές γραμμές το ευχαριστήθηκα φυσικά θα μπορούσε να ειναι εχει λιγο καλύτερη ανάλυση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα δύο είναι συμβατά αλλά καλύτερα να πάρεις το pro. H καμερα πάει έξτρα όπως και τα MOVE (αν τα βρείς τα MOVE). Πακέτο με όλα μαζί δεν υπάρχει προς το παρόν.

Ευχαριστώ για την πληροφορία. Φαντάζομαι χωρίς κάμερα δεν μπορείς να παίξεις με το VR. Έτσι κι αλλιώς στις γιορτές σκοπεύω να το αγοράσω οπότε μπορεί να βγει και καμιά προσφορά πακέτο όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είδα ένα demo σε oculus στο πλαίσιο και δεν ενθουσιάστηκα λόγω το ότι τα pixel ήταν μεγαλύτερα από το κεφάλι του χαρακτήρα στο demo ( μεταφορικά).Ok καλό αλλά πολύ pixel ρε παιδί μου ... δεν έχω δει game από το vr της Sony όποτε δεν εκφέρω άποψη. Αλλά το oculus και αυτό που είδα δεν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα στα Seven σε απλό PS4. 

Δεν κατάφερα να παίξω πάνω απο 5-10 λεπτά και με έπιασε ναυτία και αναγούλα.

Ειδικά στο παιχνίδι οδήγησης στα πρώτα 30" ήθελα να ξεράσω.

 

Υπάρχει περίπτωση να φταίει το tracking και στο Pro να μην έχω αυτό το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ασε τους youtubers και πήγαινε ο ίδιος να το δοκιμάσεις. Αν παλι δεν μπορείς για διάφορους λόγους το amazon.com, de και co.uk εχει συνολικά 900 reviews απο users που το αγόρασαν. Να πιστέψω την γνώμη 5-10 youtuber ή 900 ουδετερους κατόχους του συγκεκριμένου vr?

Ουδέτερους κατόχους στο Amazon? Μην ορκίζεσαι...Στο Amazon γίνεται της τρελής με fake reviews. Πριν λίγες μέρες μάλιστα ξεκίνησε προσπάθεια διαδικασίας "εκκαθάρισης". Υπάρχουν και εξειδικευμένα site που υπολογίζουν το ποσοστό "καλών" reviews. π.χ. αυτό:

http://fakespot.com/

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ονειρο μου ειναι να παιξω σε εικονικη πραγματιοκοτηρα ενα fps πολεμικο παιχνιδι online, υπαρxει τετοια δυνατοτητα με αυτα τα γυαλια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ονειρο μου ειναι να παιξω σε εικονικη πραγματιοκοτηρα ενα fps πολεμικο παιχνιδι online, υπαρxει τετοια δυνατοτητα με αυτα τα γυαλια?

 

Φαντάσου με το HTC Vive να παίζεις στο PC ένα FPS σαν το Battlefield 1 (2016) με full γραφικά. Όλα τα λεφτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...