Προς το περιεχόμενο

PlayStation VR Review


crmaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

βρε αφηστε τα vr και εικονικα και βγειτε εξω να μαμισετε ,γιατι οπως πατε σε λιγα χρονια θα σας πεταχτουν τα ματια εξω... και ξερετε απο τι!

αυτα ειναι για τα αμερικανικα ζομπι!

φοραμε το vr και κανουμε την δουλεια !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να ρωτήσω επειδή με ενδιαφέρει η αγορά του vr αλλά δεν έχω ps4, πόσο διαφορετικά τρέχει με το pro έναντι του απλού; Θα καταλάβω διαφορά αν πάρω το pro ή να πάρω το slim; Γιατί δεν είναι και μικρή η διαφορά στα λεφτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι το δοκιμασα σε σπιτι φιλου.Το μονο παιχνιδι π με ζαλισε ηταν ενα με αυτοκινητα νομιζω το drive.Απλα μ εκανε εντυπωση οτι οταν επαιξα ενα αλλο π ειχα οπλα και πυροβολουσα οσο ημουν συνοδηγος σε αυτοκινητο δεν με ενοχλησε στο παραμικρο.Παντως τρομερη εμπειρια πραγματικα.Αραια και που παιζω και στο δικο μ ps3 ετσι για να περνα η ωρα αλλα με αυτο εκατσα 3 ωρες και περασε ο χρονος χωρις να το καταλαβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν κάποιος που έχει πάρει το psvr, ή και από το ίδιο το insomnia, να κάνει μια δοκιμή σύνδεσης με το pc, αφού πλέον ακόμα και το trinus , έχει βγάλει beta εκδοση προγράμματος σύνδεσης του pc με το vr headset της Sony.

https://www.trinusvirtualreality.com/psvr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε και 4Κ VR headset από την Pimax ....Πήρε και το 1ο βραβείο CES ASIA 2016 σαν το καλύτερο headset της αγοράς.

Η εταιρία ήδη σχεδιάζει και 8Κ headset...Πιέζουν πολύ οι κινέζοι και σε πολύ ανταγωνιστικές τιμές....Άντε να δούμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γενικα σαν gamer τα τελευταία 35 χρόνια, έχω να πώ πως το PSVR είναι ΑΚΡΩΣ εντυπωσιακό. Έπαθα πλάκα μόλις έβαλα το κράνος. Δεν έχω λόγια, είμαι ενθουσιασμένος σαν μικρό παιδί κάθε φορά που οδηγάω το X-WING στο SW Battlefront. Επίσης το Playroom VR είναι αρκετά διασκεδαστικό. Δεν περιγράφεται αυτη η εμπειρία αν δεν το δείς με τα ίδια σου τα μάτια. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπαρξει υποστηριξη απο τους developers σε τιτλους.. δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα.. αν και ειναι ακομα νωρις. 

Το γεγονος οτι υπαρχουν ηδη καμποσες αγγελιες πωλησης δεν ειναι και οτι καλυτερο.. ελπιζω να πωλουνται λογο ζαλαδας που δεν μπορουν ορισμενοι να ανεχτουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στην φάση να πάω ενα vr headset αλλα θέλω να το λειτουργήσω στο pc και οχι στο ps4 μου για αυτο και έλεγα να πάρω το oculus , τώρα αν λειτουργεί η φάση με το Trinus PSVR θα παω στο psvr αλλα πρέπει καποιος να το δοκιμάσει να μας το επιβεβαιώσει και πως λειτουργεί , εχει προβλήματα θέλει και αυτο κάμερα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι στην φάση να πάω ενα vr headset αλλα θέλω να το λειτουργήσω στο pc και οχι στο ps4 μου για αυτο και έλεγα να πάρω το oculus , τώρα αν λειτουργεί η φάση με το Trinus PSVR θα παω στο psvr αλλα πρέπει καποιος να το δοκιμάσει να μας το επιβεβαιώσει και πως λειτουργεί , εχει προβλήματα θέλει και αυτο κάμερα ?

Η μιση αξια του VR βρισκεται στο 1:1 head/motion tracking...δεν προκειται να το παρεις αυτο απο μια καμερα,το ιδιο ισχυει και για τα controllers.Rift και Vive σαν συνολικη εμπειρια παιζουν μονα τους.

Επεξ/σία από Anastazio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω να περιμένετε (σιγά μη το κάνετε!).

Το VR είναι ακόμα στην "Αυγή" του, θέλει 1-2 χρόνια (τουλάχιστον) για να υλοποιηθεί σωστά/καλά και να βγουν ΣΟΒΑΡΟΙ τίτλοι να το υποστηρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Σε σύγκριση με τις κάρτες γραφικών για υπολογιστές, το PS4 είναι στα ίδια επίπεδα με μια ταπεινή Radeon HD7850, οπότε και αποτελεί μεγάλη έκπληξη το πώς τα καταφέρνει και τα βγάζει πέρα με τις ιδιαίτερα υψηλές απαιτήσεις ενός συστήματος VR. Η απάντηση είναι στο πιο ελαφρύ λειτουργικό σύστημα που χρησιμοποιεί, το οποίο εκμεταλλεύεται στο έπακρο τις δυνατότητες του υλικού και επιπλέον στο σύστημα της Sony οι προγραμματιστές έδειξαν πολύ μεγάλο ζήλο και αποτελεσματικότητα στο να αξιοποιήσουν στο έπακρο το υλικό που έχουν στα χέρια τους. Δηλαδή ξεζουμίζουν κάθε πόρο του συστήματος μιας και αναγκάζονται να προγραμματίσουν έξυπνα για να πετύχουν το σκοπό τους, κάτι που δεν είναι αναγκαίο στους προγραμματιστές που δουλεύουν σε PC τίτλους όπου η ισχύς είναι άπλετη. Αυτός είναι και ο λόγος που οι προγραμματιστές τίτλων σε PC κατά τη γνώμη αρκετών δεν είναι στα ίδια επίπεδα των προκατόχων τους, χωρίς φυσικά να λέιπουν οι εξαιρέσεις.

 

 

 

τι βλακείες είναι αυτές.. Οι κονσόλες ανέκαθεν είχαν πολύ καλύτερα αποτελέσματα από τους υπολογιστές με αντίστοιχης ισχύος hardware αλλά ο λόγος δεν είναι η .. ποιότητα των προγραμματιστών (!!) αλλά το ότι οι κονσόλες έχουν συγκεκριμένο hardware κ software με το οποίο δουλεύουν οι προγραμματιστές καταφέρνοντας να κάνουν optimize τον κώδικά τους στο έπακρο. 

 

αν όλα τα pc είχαν ακριβώς τα ίδια components, ίδιο λειτουργικό σύστημα και drivers το αποτέλεσμα θα ήταν αντίστοιχα optimized με αυτό των consoles. 

Επεξ/σία από alex_000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 υπάρχουν φυσικοί περιορισμοί στο τι μπορεί να κάνει μια gpu 

 

δε μπορεί να γεννήσει πολύγωνα με τη δύναμη της μαγείας

 

ακόμα και αν δεχτούμε το επιχείρημα του καλύτερου optimization δεν παύει το hardware να είναι αυτό που είναι και στις πρώτες φουρνιές των ps4/one ηταν ξεπερασμένο από τη πρώτη μέρα που βγήκαν 

 

το pro δεν είναι και κάτι εξωφρενικό για τα σημερινά δεδομένα και αναμένουμε να δούμε τι θα κάνει και το scorpio

 

γενικά πάντως δε μπορείς να πεις ότι έχουν καλύτερα αποτελέσματα οι κονσόλες από pc με αντίστοιχες κάρτες γραφικών, άντε να έχουν τα ίδια και τα pc από τη στιγμή που μπορείς να ρυθμίσεις και settings μάλλον έχουν καλύτερα 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...