Προς το περιεχόμενο

camera - κονσολα ηχου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια.

Θελω να παρω δωρο στο αγορι μου που ειναι μουσικος μια καμερα για να τραβαει τα live του.

αλλα δεν εχω ιδεα απο αυτα.

Εννοω οτι θελω να συνδεεται με την κονσολα ηχου για καλυτερο ηχο.

Συνδεονται ολες οι καμερες?

εχετε να μου προτεινετε καμια σχετικα οικονομικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτείνω δεν έχω, αλλά να κοιτάξεις να έχει είσοδο μικροφώνου η κάμερα, για να μπορεί να συνδεθεί με καλώδιο στην κονσόλα.

Είχα κάνει μία έρευνα αγοράς για φίλη πριν καμιά 5ετία και θυμάμαι ότι οι πιο πολλές δεν έχουν.

 

Από κει και πέρα, μια τυπική Full HD, φαντάζομαι ότι θα σου κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση!
 

Βρηκα κατι καλωδια (που τυχαινει να εχω απο την δικη μου καμερα)
που λεει οτι κανει αυτην τη δουλεια που θελω.Συγκεκριμενα:

 

Tυποποιημένο καλώδιο εικόνας - ήχου cctv 1,5 μέτρων με τα βύσματα του έτοιμο για χρήση ιδανικό για κάμερες κ.λ.π.
Το καλώδιο εικόνας ήχου cctv συνδέεται απ'ευθείας στην μία του άκρη σε μία κάμερα, και στην άλλη του άκρη σε ένα καταγραφικό DVR ή σε ένα μόνιτορ ή στην τηλεόραση του σπιτιού σας.
Επιλέξτε μία οποιαδήποτε κάμερα (με την χρήση του καλωδίου εικόνας), συνδέστε την στην τηλεόρασή σας (χωρίς τεχνικό), και θα έχετε εικόνα και ήχο (εάν η κάμερα σας υποστηρίζει ήχο), σε ένα κανάλι του βίντεο σε ένα λεπτό !
Αποκτήστε ένα καταγραφικό DVR και κάμερες, επιλέξτε το επιθυμητό μήκος από τα τυποποιημένα καλώδια που διαθέτουμε, και εγκαταστήστε το καταγραφικό και τις κάμερες σε χρόνο ρεκόρ χωρίς έξοδα τεχνικού !

  • Καλώδιο 3x RCA αρσενικό σε 3x RCA αρσενικό με επίχρυσες συνδέσεις.
  • 1 Χ Video και 2 X Stereo Audio
  • Ιδανικό για κάμερες ασφαλείας ή γενικότερα για μεταφορά εικόνας και ήχου.
  • Μήκος 1,5 μέτρο.

Ειναι αυτο που λεω ή καταλαβαινω οτι να ναι?

Συνδεει οποιαδηποτε καμερα με κονσολα-μικτη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κείμενο που αντέγραψες, λέει ότι είναι για cctv, για καταγραφικό δηλαδή, αυτό με τις κάμερες που έχουν πχ τα μαγαζιά.

Δεν ξέρω πως συνδέονται αυτά.

 

Γενικά, μην σε νοιάζουν τα βύσματα, να μην είναι τούβλο ο υπάλληλος που θα σε εξυπηρετήσει και να καταλάβει τι θα του πεις και θα είσαι οκ.

Δεν είναι και τίποτα εξωπραγματικό η είσοδος ήχου, είναι μια δυνατότητα που προσφέρουν πολλές κάμερες, όχι όλες, αλλά αρκετές.

 

Αν θες σώνει και ντε να ξέρεις καλώδια, συνήθως, για λόγους χώρου, η κάμερα έχει την είσοδο σε mini jack, το κλασσικό που έχουμε και στα κινητά δηλαδή, ενώ οι κονσόλες έχουν τις εισόδους/εξόδους σε rca.

Αυτό είναι ένα πολύ συνηθισμένο καλώδιο γιατί χρησιμοποιείται σε πολλές δουλειές, το mini jack to rca και βγαίνει σε πολλές διαστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτιμήσεις Full HD, είναι το στάνταρ πλέον.

Και δεν είναι ακριβό χαρακτηριστικό, όλες Full HD είναι.

 

Για MP δεν ξέρω και δεν θέλω να εκφέρω γνώμη αν δεν ξέρω.

Αλλά δες πόσα έχουν οι πιο πολλές και πάρε κάποια που να μην έχει πολύ λιγότερα.

 

Και αφού καταλήξεις σε μοντέλο, γράψε εδώ τι πήρες γιατί με ενδιαφέρει και μένα.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι ιστοσελιδα υπαρχει την εχω τσεκαρει.

βρηκα 2 και κλινω προς την πρωτη λογω της μαρκας που ειναι γνωστη ενω η αλλη δεν ειναι.
Μπορει βεβαια η δευτερη να ειναι καλυτερη,δεν ξερω! :P

 

http://www.skroutz.gr/s/6319711/Panasonic-HC-V160.html

 

http://www.skroutz.gr/s/10122074/Ordro-Z20.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με "λιγο" ψαξιμο παραπανω βρηκα μια σελιδα που εχει τα ordro τζαμπα.

Ενας συναδελφος μου ψωνιζει απο αυτο το site και λεει οτι ειναι αξιοπιστο.

 

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-ordro.html?isrefine=y&site=glo&g=y&SortType=price_asc&SearchText=ordro&initiative_id=SB_20161125032000&needQuery=n&pvId=1625-350216&isrefine=y

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με "λιγο" ψαξιμο παραπανω βρηκα μια σελιδα που εχει τα ordro τζαμπα.

Ενας συναδελφος μου ψωνιζει απο αυτο το site και λεει οτι ειναι αξιοπιστο.

 

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-ordro.html?isrefine=y&site=glo&g=y&SortType=price_asc&SearchText=ordro&initiative_id=SB_20161125032000&needQuery=n&pvId=1625-350216&isrefine=y

 

Λίγο προσοχή με το aliexpress γιατί είναι σαν το ebay, μπαίνει ο οποιοσδήποτε και πουλάει ότι θέλει, άρα δεν υπάρχει η λογική ότι είναι αξιόπιστο σάιτ. Θα κάνεις αξιόπιστη αγορά αν βρεις πωλητή με πολλές πωλήσεις και καλή βαθμολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αργησα αλλα τα καταφερα.
Λοιπον,
επειδη δεν εχω εισοδημα και τρωω αυτα που με παρα πολυ κοπο εβγαλα το καλοκαιρι,το budget μου επεφτε και πεφτει κατακορυφα και επειδη ειναι πρωτη καμερα αποφασισα και πηρα μια οικονομικη καμερα με 80 ευρω απο το E-bay.ειναι κινεζικη αλλα με καλα χαρακτηριστικα.FULL HD 4Κ Καμερα με touch screen κλπ.ακομα ομως δεν το δοκιμασαμε σε συνδεση με την κονσολα να δουμε τι παιζει.

Θα σας δωσω περισσοτερα στοιχεια απο Δευτερα μαλλον.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...