Προς το περιεχόμενο

Ανακληση κερδων απο στοιχηματικες εταιριες


Tempor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφοτα υπηρχε το στοιχημα για το ποιος θα ειναι ο επομενος προεδρος των ΕΠΑ. Στην εταιρια που χρησιμοποιω τα κερδη απεδωθησαν πρωτου επισημως και τυπικως εκλεγει ο Δοναλδος Τραμπ. Εαν τελικα δεν εκλεγει αυτος υπαρχει η δυνατοτητα να παρουν πισω τα κερδη απο λογαριασμους εκτος της εταιριας; Πχ μεσω αμφισβητησης συναλλαγης σε ηλεκτρονικη τραπεζα τυπου πάυπαλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφοτα υπηρχε το στοιχημα για το ποιος θα ειναι ο επομενος προεδρος των ΕΠΑ. Στην εταιρια που χρησιμοποιω τα κερδη απεδωθησαν πρωτου επισημως και τυπικως εκλεγει ο Δοναλδος Τραμπ. Εαν τελικα δεν εκλεγει αυτος υπαρχει η δυνατοτητα να παρουν πισω τα κερδη απο λογαριασμους εκτος της εταιριας; Πχ μεσω αμφισβητησης συναλλαγης σε ηλεκτρονικη τραπεζα τυπου πάυπαλ.

Εχουμε καμιά πληροφορία  ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε καμιά πληροφορία ?

Θεωρητικώς δεν είναι ακόμη ο πρόεδρος (γι' αυτό και άλλωστε ονομάζεται president -elect) καθώς οι εκλέκτορες δεν έχουν ψηφίσει επίσημα, αλλά η πλειοψηφία τους έχει κάνει pledge (δεν ξέρω πως το λένε στα ελληνικά) ότι θα ψηφίσουν εκείνον. Στο παρελθόν ελάχιστες φορές έχει συμβεί κάποιοι εκλέκτορες να αλλάξουν τη ψήφο τους, αλλά πρακτικώς δεν άλλαξε το αποτέλεσμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό τον ρώτησα και εγώ, αν έχει καμία πληροφορία ότι θα αλλάξει κάτι να μας την πει να την μάθουμε και εμείς!

 

Εγώ πάντως δεν ξέρω ούτε μια περίπτωση προέδρου στην Αμερική που να εκλέχτηκε στις προεδρικές εκλογές και να μην κυβέρνησε αυτός τελικά!

Οπότε όσοι ελπίζουν στο αντίθετο είναι καλύτερα να συνειδητοποιήσουν ότι πάει το στοίχημα, το χάσανε, τους έχωσε στον κουβά ο τεράστιος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε όσοι ελπίζουν στο αντίθετο είναι καλύτερα να συνειδητοποιήσουν ότι πάει το στοίχημα, το χάσανε, τους έχωσε στον κουβά ο τεράστιος!

 

Ίσα ίσα, κάποιες εταιρείες ήταν τόσο σίγουρες για τη Χίλαρι, που "έκλεισαν" το στοίχημα και πλήρωσαν κόσμο πριν τα τελικά αποτελέσματα.

Εννοείται πως ΔΕΝ μπορούν να πάρουν λεφτά πίσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν συγκεκριμένα κριτήρια που ορίζουν το στοίχημα και αυτά έχουν εκπληρωθεί*. Όπως σε νοκ άουτ αγώνες ποδοσφαίρου ή στο μπάσκετ, που σου λέει μετράει η κανονική διάρκεια. 

 

*εκτός και αν ζητήσει και πετύχει σε ανακαταμέτρηση η reptilian, γιατί ακούστηκε και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαν του οτι δεν ειναι επισημως προεδρος επειδη δεν εχουν ψηφισει οι εκλεκτορες μπορει να δολοφονηθει πρωτου αναλαβει.

 

Μπορει τωρα να κοροιδευετε ομως εαν γινει κατι τετοιο εγω ακομα θα εχω τα λεφτα στη τσεμπη και θα χαιρομαι εφοσον βεβαια δεν υπαρχει τροπος να τα παρουν πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι οτι το στοίχημα αναφερόταν στο εαν θα βγει πρωτος στις προεδρικές εκλογές, από την στιγμή που βγήκε όποιος το έπαιξε κέρδισε και όποιος έπαιξε την κλιντον τον ήπιε! Τωρα αν θα κυβερνήσει, αν θα τον δολοφονήσουν, αν θα πάθει καρδιακό και πεθάνει και δεν ξέρω κ εγώ τι  άλλο, ουδεμιά σημασία έχουν ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι οτι το στοίχημα αναφερόταν στο εαν θα βγει πρωτος στις προεδρικές εκλογές, από την στιγμή που βγήκε όποιος το έπαιξε κέρδισε και όποιος έπαιξε την κλιντον τον ήπιε! Τωρα αν θα κυβερνήσει, αν θα τον δολοφονήσουν, αν θα πάθει καρδιακό και πεθάνει και δεν ξέρω κ εγώ τι άλλο, ουδεμιά σημασία έχουν ..

Το στοιχημα ελεγε επομενος προεδρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε ένα απλό στοίχημα όπως όλα τα άλλα είναι.

 

Νομίζω είναι φανερό ότι το στοίχημα αφορά/αφορούσε αποκλειστικά και μόνο το αποτέλεσμα των εκλογών.

 

Σκέψου το αλλιώς.

 

Ένας αγώνας ποδοσφαιρικός ανάμεσα στις ομάδες Χ και Υ τελειώσει με νικητή την ομάδα Υ και αργότερα αποδειχθεί ότι η ομάδα Υ έβαλε αθέμιτα μέσα για να κερδίσει και ο αγώνας έβγαινε άκυρος όσοι είχαν βάλει νικητή την ομάδα Χ θα έπαιρναν πίσω τα λεφτά τους;

 

Φυσικά και όχι. 

 

Και όταν μιλάμε για στοιχηματικούς αγώνες ένας αγώνας μπάσκετ έχει την ίδια αξία και βάρος με την εκλογή του επόμενου πλανητάρχη.

 

Αλλιώς θα τα είχαν κλείσει τα μαγαζιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν έπεσε Β' η Juve και αφαιρέθηκαν πρωταθλήματα τελικά, δώσαν τα χρήματα πίσω σε όσους στοιχημάτισαν; όχι. Φίλε μου έχασες. Get over it, και άσε τις δικαιολογίες.

Αν κέρδιζες και έλεγαν να μην σε πληρώσουμε τι θα λεγες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...