Προς το περιεχόμενο

Samsung UE70KU6000 ....1.599 ευρω @you


kukukali

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος ενδιαφέρεται μποούμε να την παρουμε απο το ιδιο κατάστημα και ακόμη 80 ευρώ πιο φθηνά.

Το ίδιο και την 65 πυ τωρα ειναι στα 1399.

Πως φιλε; Ενδιαφέρει εμένα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Εχουμε εντυπωσεις για την συγκεκριμενη ,με το χερι στην τσεπη ειμαι....

 

Εντυπωσεις οχι ιδιαιτερες/καταλληλες, την 50'' εχω δει οποτε δεν εχει νοημα να τις αναφερω.

 

Καποιες πληροφοριες:

 

Δεν εχει δορυφορικο δεκτη. (το βασικο προβλημα των samsung στην Ελλαδα μια ζωη και ο λογος που ποτε δεν εχω παρει τηλεοραση samsung παρα μονο μια 24'' πριν 2 χρονια για την κουζινα)

 

Απο το ριβιου του παραπανω συμφορουμιτη, αρνητικα:

  • Average gray uniformity
  • Judder is present in movies
  • Reflects more lights than average

Even 24p sources have little judder. In fact, judder is present on all sources for movies.

 

 

ΥΓ. Ξεχασα να αναφερω οτι το πανελ ειναι 50αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσεις οχι ιδιαιτερες/καταλληλες, την 50'' εχω δει οποτε δεν εχει νοημα να τις αναφερω.

 

Καποιες πληροφοριες:

 

Δεν εχει δορυφορικο δεκτη. (το βασικο προβλημα των samsung στην Ελλαδα μια ζωη και ο λογος που ποτε δεν εχω παρει τηλεοραση samsung παρα μονο μια 24'' πριν 2 χρονια για την κουζινα)

 

Απο το ριβιου του παραπανω συμφορουμιτη, αρνητικα:

  • Average gray uniformity
  • Judder is present in movies
  • Reflects more lights than average

Even 24p sources have little judder. In fact, judder is present on all sources for movies.

 

 

ΥΓ. Ξεχασα να αναφερω οτι το πανελ ειναι 50αρι.

Έχω την 6400 και μπορώ να πώ ότι η δικιά μου έχει και δέκτη και blue tooth αλλά και browser.

Η 6000 δεν έχει όμως ούτε δέκτη ούτε bluetooth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσεις οχι ιδιαιτερες/καταλληλες, την 50'' εχω δει οποτε δεν εχει νοημα να τις αναφερω.

 

Καποιες πληροφοριες:

 

Δεν εχει δορυφορικο δεκτη. (το βασικο προβλημα των samsung στην Ελλαδα μια ζωη και ο λογος που ποτε δεν εχω παρει τηλεοραση samsung παρα μονο μια 24'' πριν 2 χρονια για την κουζινα)

 

Απο το ριβιου του παραπανω συμφορουμιτη, αρνητικα:

  • Average gray uniformity
  • Judder is present in movies
  • Reflects more lights than average

Even 24p sources have little judder. In fact, judder is present on all sources for movies.

 

 

ΥΓ. Ξεχασα να αναφερω οτι το πανελ ειναι 50αρι.

εχω μια samsung es8000 55 του 12 full hd κορυφαιο πανελ για την εποχη της και χρωματα. θελω κατι μεγαλύτερο για gaming και με χαμηλό imput lag θα ξενερώσω όμως με το πανελ σε σχεση με την δικιά μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στη θεση σου θα εκανα υπομονη κανενα χρονο και με τα ιδια λεφτα θα επαιρνα oled κοντα σε αυτες τις ιντσες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θεση σου θα εκανα υπομονη κανενα χρονο και με τα ιδια λεφτα θα επαιρνα oled κοντα σε αυτες τις ιντσες.

ok ευχαριστώ. Η αλήθεια είναι οτι αυτές οι ιντσες είναι δελεαστικές αλλα είμαι σχεδον σίγουρος ότι το πανελ θα είναι σίγουρα κατώτερης ποιότητας απο την es8000 και ας είναι τηλεόραση 4 ετίας. πολαό αυτά δεν τα βλέπουν και αγοράζουν μόνο με βαση τα χαρακτηριστικά. Στα + της 6000 οι ιντσες και το χαμηλό imput. θα της ρίξω μια ματία και απο κοντά βέβαια αλλα δεν περιμένω πολλά ειδικά για κάποιον που είχε ήδη πανελ απο samsung απο την καλή σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 6000 έχει χαμηλότερο input lag απί την es. Σαν panel πρέπει να είναι ίδια, αλλά από features και ποιότητα τηλεόρασης μάλλον χειρότερη.
Μείνε με την 55άρα και κάνε υπομονή για OLED θα σου έλεγα και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 6000 έχει χαμηλότερο input lag απί την es. Σαν panel πρέπει να είναι ίδια, αλλά από features και ποιότητα τηλεόρασης μάλλον χειρότερη.

Μείνε με την 55άρα και κάνε υπομονή για OLED θα σου έλεγα και εγώ.

Features δεν με πειράζει να μην έχει πολλα μιας και είναι πεταμένα λεφτά. με ενδιαφέρει ποιότητα πανελ imput lag και να μπορεί να συνδεεται ασυρματα με το συστημα τo sounbar της samsung που εχω γιατι h es 8000 δεν το υποστηρίζει είναι παλία δεν ξέρω τωρα για την 6000 τι πάιζει. θα δούμε θα της ρίξω και μαι ματιά απο κοντά.

ναι η 8000 είχε χάλια imput. σε όλα τα υπόλοιπα super,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θεση σου θα εκανα υπομονη κανενα χρονο και με τα ιδια λεφτα θα επαιρνα oled κοντα σε αυτες τις ιντσες.

Θέλει παραπάνω απο ένα χρόνο για oled σε 65+ ίντσες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oi curved se edge led exoyn xeirotero light uniformity kalytera afti

 

Ισως αλλα σαν design τις προτιμω πολυ περισσοτερο και βλεπω και το θετικο που εχουν απεναντι στο ματι (ιση αποσταση αν καθεσαι στην ιδανικη θεση). Δυστυχως ειναι πιο ακριβες ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ενημερωτικά μόνο η σειρά 7000+ πάνω υποστηρίζουν πλήρως HDR

 

η 6000 δεν έχει τα ιδια τεχνικά χαρακτηριστικά με την 7000,8000 και 9000

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...