Προς το περιεχόμενο

sapphire rx 480 nitro + με 259 ευρώ [ΤΕΛΟΣ]


glazos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και ψάχνομαι για κάρτα (τώρα είμαι με την 970) λέω να περιμένω μπας και δούμε κάποια 1070 σε προσφορά. Τι λέτε ?

Και εγω με 970 είμαι... Η 480 δεν νομίζω να είναι αναβάθμιση..

Ασε που έχω ορκιστεί να μην ξαναγυρίσω σε AMD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 203
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα 3 χρόνια του Πλαισίου είναι μόνο για καρφίτσες ;)

Έπαθα εβρισα και έμαθα....

Τουλάχιστον θα μείνω στο ποτέ ξανά που είχα πει εδώ και 3 χρόνια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγλω με 970 είμαι... Η 480 δεν νομίζω να είναι αναβάθμιση..

Ασε που έχω ορκιστεί να μην ξαναγυρίσω σε AMD.

Εδώ μια ιδέα για αναβαθμίσεις. Βλέπεις την καρτούλα και καλή αναβάθμιση είναι εαν ανέβεις 3 tier.

http://www.tomshardware.com/reviews/gpu-hierarchy,4388.html

 

Για την 970 καλή αναβάθμιση σε λογική τιμή έιναι η 1070

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω με 970 είμαι... Η 480 δεν νομίζω να είναι αναβάθμιση..

Ασε που έχω ορκιστεί να μην ξαναγυρίσω σε AMD.

 

Δεν είπα για αναβάθμιση. Σκέφτομαι να κρατήσω την 970 και όπως είπα για το 2ο PC να βρώ μια μέχρι 250 σαν αυτή του θέματος.

Εδώ μια ιδέα για αναβαθμίσεις. Βλέπεις την καρτούλα και καλή αναβάθμιση είναι εαν ανέβεις 3 tier.

http://www.tomshardware.com/reviews/gpu-hierarchy,4388.html

 

Για την 970 καλή αναβάθμιση σε λογική τιμή έιναι η 1070

 

Δύσκολα φίλε μου να δώσω 500 για κάρτα αυτή την εποχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη τον στειλεις με εγκεφαλικο :-D τα 8 gb ειναι για marketing αντε να ειναι λιγο καλυτερη 5 % σε 1440p παραπανω αναλυση ετσι κιαλλως δεν εχει την δυναμη να ανεβασει

Καλα σιγουρα δεν πιστευω οτι θα εχει διαφορα σε επιδοσεις...μαρκετινγκ ειναι τα 8gb. Απλα ισως να εχει λιγο καλυτερη μεταπωληση μελλοντικα...ισως ομως δεν ειναι και στανταρ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα για αναβάθμιση. Σκέφτομαι να κρατήσω την 970 και όπως είπα για το 2ο PC να βρώ μια μέχρι 250 σαν αυτή του θέματος.

 

Δύσκολα φίλε μου να δώσω 500 για κάρτα αυτή την εποχή.

430 εννοείς. δεν είπα ότι έιναι φθηνή αναβάθμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα σιγουρα δεν πιστευω οτι θα εχει διαφορα σε επιδοσεις...μαρκετινγκ ειναι τα 8gb. Απλα ισως να εχει λιγο καλυτερη μεταπωληση μελλοντικα...ισως ομως δεν ειναι και στανταρ

τσίμπα κι εσύ λίγο μάρκετινγκ

 

gow4cpuzzz_zpscnohfd0l.png

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ.. στο συγκεκριμένο τίτλο δεν είδα  πάντως να γεμίζει και τα 8 είδα ότι θέλει τόσα και εξαφανίστηκαν τα texture pop ups που είχα με τα 3

 

από κει και πέρα ο καθένας ας πιστεύει ό,τι θέλει, χρειάζεται μόνο η vram που κάθε φορά λέει η nvidia μέχρι να αχρηστευθούν οι κάρτες της φυσικά και να πάρεις την επόμενη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσίμπα κι εσύ λίγο μάρκετινγκ

 

gow4cpuzzz_zpscnohfd0l.png

στην τιμη αυτη ειναι μονοδρομος να πας στα 8gb αφου τη δινει στην ιδια τιμη ουσιαστικα...αλλά μεχρι το πρωι που παρελαβα εγω την 4gb που ειχα παραγγειλει πριν 3 μερες και μεχρι την ωρα εκεινη ειχε 50 ευρω διαφορα αυτη των 8gb τοτε οτι και να μου δειξεις δεν θα την επαιρνα...το μονο που με ξενερωσε λιγο ειναι οτι σε 2 χρονια που θα την πουλησω θα εβγαζα 50 ευρω παραπανω χαλαρα απο οτι με τα 4gb...μονο αυτο με ξενερωσε αληθεια. αλλα και παλι κλάιν μαιν, αν αυριο δηλαδη βγαλουν και τον cpu που πηρα στα μισα λεφτα τι θα κανουμε...ετσι ειναι αυτα. αλλά απο θεμα αποδοσης δεν με ενοιξε καν, εφοσον μεχρι προσφατα επαιζα με 2gb καρτα γραφικων. αυτα που κατα κυριο λογο θα παιζω και τωρα δηλαδη..+ οτι αλλο που θεωρω σε 1080p κομπλε θα ναι επισης...μονο η μεταπωληση δηλαδη ειναι θετικο για οποιον την χτυπησει και παιζει σε 1080p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ειχε 50 ευρω διαφορα αυτη των 8gb τοτε οτι και να μου δειξεις δεν θα την επαιρνα...

έτσι την είχα πάθει κι εγώ με την 6950 για 50€ πήρα αυτή με το 1GB και μετά έκλαιγα που δε το έδωσα

 

η 7950 με τα 3 με πήγε καλά για 3.5 χρόνια, οπότε άστα να υπάρχουν και αχρειάστα να είναι 

 

όποιος πετύχει τη τιμή της προσφοράς πάντως δε το συζητάμε ότι συμφέρει

 

αλλά μιας και αναφέρθηκε η 970, ναι ούτε εγώ θα αναβάθμιζα από αυτήν σε 480 έστω και σε αυτή τη τιμή 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...