Προς το περιεχόμενο

[ΤΕΛΟΣ]MICROSOFT Lumia 950 XL Λευκό 199€ @cosmote.gr [ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ]


soik85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 567
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εξαρτάται ποιές εφαρμογές τους χρειάζονται μάλλον, αν βολεύονται με αυτές των Windows...

 

Και στο android προσωπικά αφού βρήκα αυτές που με βόλευαν σταμάτησα να το σκαλίζω...οι κυριότερες από αυτές υπάρχουν και στο Windows Store, άλλες μπορεί να μην τις χρειάζομαι...

 

Για δώστε όμως συγκεκριμένα παραδείγματα, για να μην μιλάμε στον αέρα...τί εφαρμογές ψάχνατε (να κάνουν τί) και δεν βρήκατε κάτι ικανοποιητικό στα Win Phone;

 

Κάτι που σκέφτομαι εγώ πχ, είναι η εφαρμογή της Εθνικής για να παίρνεις αριθμό προτεραιόττηας από το κινητό...αυτό φαντάζομαι δεν υπάρχει σε Windows Store, ε;

Σωστός αλλα το ibank δουλευει κανονικά... Να πω ότι χρησιμοποιώ ios και οχι wp αλλα μονο και μόνο γιατι πιο compact συσκευη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για δώστε όμως συγκεκριμένα παραδείγματα, για να μην μιλάμε στον αέρα...τί εφαρμογές ψάχνατε (να κάνουν τί) και δεν βρήκατε κάτι ικανοποιητικό στα Win Phone;

 

Κάτι που σκέφτομαι εγώ πχ, είναι η εφαρμογή της Εθνικής για να παίρνεις αριθμό προτεραιόττηας από το κινητό...αυτό φαντάζομαι δεν υπάρχει σε Windows Store, ε;

 

Λόγο δουλειάς με ενδιαφέρουν περισσότερο οι παρακάτω 2 εφαρμογές

 

1) vSphere Mobile Watchlist

2) VMware Horizon Client

 

Το 1 δεν υπάρχει ενώ το 2 υπάρχει αλλά από ότι διαβάζω δεν υποστηρίζει κάποιο πρωτόκολλο (PCoIP)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Winbank για εμένα.

 

Apps για το Ραδιόφωνο pioneer και για τον εκτυπωτή canon ενός φίλου μου που έχει windows phone.

 

Σύντομα θα πάρει android.

δεν θα υποστηρίξω το κινητο.... απλα είναι αστείες εφαρμογες για την επιλογή κινητου και φυσικα δεν κάνουν ανώτερα τα android. Αν μιλουσαμε για κανενα μετριο σκουπίδι της MC θα ελεγα οκ ολα τα δικια έχεται και γω μαζί σας.... Εδω έχουμε flagship στα 200€ για κανονικό χρήστη είναι τέρας ευκαιρία.

Λόγο δουλειάς με ενδιαφέρουν περισσότερο οι παρακάτω 2 εφαρμογές

 

1) vSphere Mobile Watchlist

2) VMware Horizon Client

 

Το 1 δεν υπάρχει ενώ το 2 υπάρχει αλλά από ότι διαβάζω δεν υποστηρίζει κάποιο πρωτόκολλο (PCoIP)

προφανώς ως  χρήστη τέτοιων εφαρμογών δεν σου κάνει γενικά η πλατφόρμα msphone, όχι το 950xl

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλεις να καταλάβεις μάλλον....

 

 

Ας δουν οι υποψήφιοι αγοραστές πριν αγοράσουν.

 

Σαν συσκευή το είπαμε ότι είναι πάρα πολυ καλή αλλα αν έχεις το κινητό για εργαλείο δουλειάς και θέλεις διάφορες εφαρμογές δεν κάνει.

 

Τώρα συνέχισε απο κάτω να γράφεις τα δικά σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα υποστηρίξω το κινητο.... απλα είναι αστείες εφαρμογες για την επιλογή κινητου και φυσικα δεν κάνουν ανώτερα τα android. Αν μιλουσαμε για κανενα μετριο σκουπίδι της MC θα ελεγα οκ ολα τα δικια έχεται και γω μαζί σας.... Εδω έχουμε flagship στα 200€ για κανονικό χρήστη είναι τέρας ευκαιρία.

προφανώς ως  χρήστη τέτοιων εφαρμογών δεν σου κάνει γενικά η πλατφόρμα msphone, όχι το 950xl

 

Πάρτο βρε άνθρωπε να ησυχάσεις...λολ...

 

Εγώ επέλεξα παραλαβή από κατάστημα,

- αφενός γιατί κρέμαγε η σελίδα κι έλεγα ας μην κανω πληρωμή μέσω διαδικτύου

- αφετέρου ήθελα μεν να ξεφορτωθώ τη παρόρμηση, χωρίς να ανησυχώ ή να μεταβώ στο άλλο άκρο του "regret mode"...μέχρι να έρθει μήνυμα για τη παραλαβή θα αποφασίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλεις να καταλάβεις μάλλον....

 

 

Ας δουν οι υποψήφιοι αγοραστές πριν αγοράσουν.

 

Σαν συσκευή το είπαμε ότι είναι πάρα πολυ καλή αλλα αν έχεις το κινητό για εργαλείο δουλειάς και θέλεις διάφορες εφαρμογές δεν κάνει.

 

Τώρα συνέχισε απο κάτω να γράφεις τα δικά σου....

έχεις θεματάκια κατανόησης προφανώς. Περαστικά σου. Οι υπόλοιποι σοβαρόι χρήστες κατάλαβαν τι εννοώ.

Πάρτο βρε άνθρωπε να ησυχάσεις...λολ...

 

Εγώ επέλεξα παραλαβή από κατάστημα,

- αφενός γιατί κρέμαγε η σελίδα κι έλεγα ας μην κανω πληρωμή μέσω διαδικτύου

- αφετέρου ήθελα μεν να ξεφορτωθώ τη παρόρμηση, χωρίς να ανησυχώ ή να μεταβώ στο άλλο άκρο του "regret mode"...μέχρι να έρθει μήνυμα για τη παραλαβή θα αποφασίσω.

το πήρα άνθρωπε μου και για media, web browsing, απλες εφαρμογές και με docking για προχειρο Pc μια χαρά θα είναι.... εμένα δεν μου εβγαλε επιλογη απο κατάστημα @cosmote.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλεις να καταλάβεις μάλλον....

 

 

Ας δουν οι υποψήφιοι αγοραστές πριν αγοράσουν.

 

Σαν συσκευή το είπαμε ότι είναι πάρα πολυ καλή αλλα αν έχεις το κινητό για εργαλείο δουλειάς και θέλεις διάφορες εφαρμογές δεν κάνει.

 

Τώρα συνέχισε απο κάτω να γράφεις τα δικά σου....

 

Μην ορίζεις όμως τη δουλειά μονοσήμαντα, δλδ μόνο ως το είδος δουλειας που κάνεις εσύ...

 

...ο άλλος μπορεί να είναι νομικός ή δημοσιογράφος ή καθηγητής ή οτιδήποτε άλλο και να χρησιμοποιεί στη δουλειά του το κινητό...

εκεί μπορεί να θέλουν

- τον καλύτερο κειμενογράφο / επεξεργαστη κειμένου που υπάρχει

- ίσως τη καλύτερη ευρείας χρήσης πλατφόρμα cloud

- καλό μικρόφωνο/μεγάφωνο

- καλή κάμερα και καλό πρόγραμμα OCR

- τρόπους να επεξεργάζονται pdf

κοκ

 

αυτές οι χρήσεις δεν τους περιορίζουν στο Ανδροιδ, δεν χρειάζονται όλοι αυτή τη πλατφόρμα με τις άπειρες εφαρμογές ούτε εργάζονται μόνο στον τεχνολογικο τομέα, για να πουν πως κάνουν "δουλειά".

 

Προσωπικά το Ανδροιδ το έβρισκα και μεγάλη σπατάλη χρόνου, και σε ταμπλέτα τουλάχιστον το θεωρώ αδιανόητο να επιστρέψω σε Ανδροιδ...βέβαια σε ταμπλέτα δεν υπάρχει ο περιορισμός της συμβατότητaς με επεξεργαστές ARM

 

...σε κινητό έχει κάποια πλεονεκτήματα, όπως η γκάμα των εφαρμογών, αλλά εκεί μπορεί για τους περισσότερους να τίθεται θέμα ακριβώς στην "απλή χρήση" παρά στην σοβαρή/επαγγελματική...

έχεις θεματάκια κατανόησης προφανώς. Περαστικά σου. Οι υπόλοιποι σοβαρόι χρήστες κατάλαβαν τι εννοώ.

το πήρα άνθρωπε μου και για media, web browsing, απλες εφαρμογές και με docking για προχειρο Pc μια χαρά θα είναι.... εμένα δεν μου εβγαλε επιλογη απο κατάστημα @cosmote.gr

 

Ναι μετά είδα την απάντησή σου...αφού σε έτρωγε...

 

Εγώ το πήρα από ΓΕΡΜΑΝΟ -σε μαύρο χρώμα (σε άσπρο θα το σκεφτόμουν λίγο παραπάνω, αλλά μέσα στη θήκη, σιγά) - κι εκεί σου έδινε επιλογές παραλαβής από κατάστημα.

 

Θα το είχα πάρει από τις 8 το πρωί μόλις είχε δημοσιευθεί το νήμα, αλ΄λα η ιστοσελίδα του ΓΕΡΜΑΝΟΥ αρνείται να συνεργαστεί με τον Firefox...

...για κάποιο λόγο δεν μπορώ να κάνω login στον λογαριασμό μου μέσω FF...απενεργοποίησα και τις επεκτάσεις, τίποτα...ήθελε Chrome

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ορίζεις όμως τη δουλειά μονοσήμαντα, δλδ μόνο ως το είδος δουλειας που κάνεις εσύ...

 

...ο άλλος μπορεί να είναι νομικός ή δημοσιογράφος ή καθηγητής ή οτιδήποτε άλλο και να χρησιμοποιεί στη δουλειά του το κινητό...

εκεί μπορεί να θέλουν

- τον καλύτερο κειμενογράφο / επεξεργαστη κειμένου που υπάρχει

- ίσως τη καλύτερη ευρείας χρήσης πλατφόρμα cloud

- καλό μικρόφωνο/μεγάφωνο

- καλή κάμερα και καλό πρόγραμμα OCR

- τρόπους να επεξεργάζονται pdf

κοκ

 

αυτές οι χρήσεις δεν τους περιορίζουν στο Ανδροιδ, δεν χρειάζονται όλοι αυτή τη πλατφόρμα με τις άπειρες εφαρμογές ούτε εργάζονται μόνο στον τεχνολογικο τομέα, για να πουν πως κάνουν "δουλειά".

 

Προσωπικά το Ανδροιδ το έβρισκα και μεγάλη σπατάλη χρόνου, και σε ταμπλέτα τουλάχιστον το θεωρώ αδιανόητο να επιστρέψω σε Ανδροιδ...βέβαια σε ταμπλέτα δεν υπάρχει ο περιορισμός της συμβατότητaς με επεξεργαστές ARM

 

...σε κινητό έχει κάποια πλεονεκτήματα, όπως η γκάμα των εφαρμογών, αλλά εκεί μπορεί για τους περισσότερους να τίθεται θέμα ακριβώς στην "απλή χρήση" παρά στην σοβαρή/επαγγελματική...

 

Ναι μετά είδα την απάντησή σου...αφού σε έτρωγε...

 

Εγώ το πήρα από ΓΕΡΜΑΝΟ -σε μαύρο χρώμα (σε άσπρο θα το σκεφτόμουν λίγο παραπάνω, αλλά μέσα στη θήκη, σιγά) - κι εκεί σου έδινε επιλογές παραλαβής από κατάστημα.

το φαντάστηκα όταν ειπες για παραλαβή απο κατάστημα. Μην ξεχάσω να πω για την εξαιρετική κάμερα και την οθόνη. Σαν νορμάλ consumer μου είναι υπερκετο και με βλέπω να αφήνω το iphone στην άκρη. στα 250-300 το λοξοκοιταζα αρεα και που. στα 200 ειναι δυναμη... ειχα κάποτε το 920 ασπρο, ποιοτικοτερα πλαστικα. αγορασμενο στα 270€.

με αποσπόμενη το 950xl είναι λουκούμι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτο παρτε ένα παλιο Nokia τηλεφωνακι(οπως εγώ :-)) να μην μαλωνετε και να μην σπάνε τα νεύρα σας με εφαρμογές και μπούρδες. :P

το κακό με τα παλιά είναι ότι τα φτησαν οι μπαταρίες. εκτος αν εννοείς 3210 ή 3310 να ρίξουμε και τα ντουβάρια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...