Προς το περιεχόμενο

Μετά το Note 2 ποιο?


logokrimenos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι κάτοχος του Samsung Note 2 εδώ και 3 χρόνια. Άλλαξα μια μπαταριούλα πριν μήνες και έβαλα και για πρώτη φορά μου Custom Rom και πετάει (για τα δεδομένα μου), το θέμα είναι οτι είχε σπάσει ελάχιστα η οθόνη μου χωρίς να ενοχλεί, αλλα προχτές έφαγε τούμπα και όπως λέμε στο χωριό μου εγαμήθηκε.

 

Έψαχνα στο skroutz μήπως πάω για κανένα Note 3/4 και δεν βρίσκω να πουλάνε κανένα, θέλω βοήθεια στο τι κινητό μπορώ να πάρω και να είναι σχετικά φθηνό <300€ και να έχει τα χαρακτηριστικά σαν του Note 2 ή και λίγο καλύτερα. (μάλλον θα κουμπώσω και σε αυτό με το που το πάρω custom rom)

 

Το μόνο που είδα και μου ψιλοάρεσε αλλα δεν ξέρω αν είναι καλό είναι το Samsung J7 http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j7_(2016)-7870.php

 

 

ακούω γνώμες και προτάσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν το πας για φτιάξιμο; Αν έχει σπάει μόνο το τζάμι παίζει να σου βγει φθηνά (αν βρεις μαγαζί να σου αλλάξει το τζάμι βέβαια), αν είναι και η lcd τότε πάει κανένα 70ρι το ανταλλακτικό + οτι θέλει ο τυπάς που θα στην περάσει (αν δεν την περάσεις εσύ).

 

lcd σκέτο

Ή LCD μαζί με frame για ευκολότερη αλλαγή.

Ή digitizer σκέτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω κολλήσει παρα πολυ με την κατηγορία Note. Βλέπω άλλους με ακριβοπληρωμένα και κρατανε με το ζορι μια μερα και εμένα (με την Omega Rom) και νέα μπαταρία μου έχει βγάλει 3,5 μέρες με απλή χρήση και βγάζει πάαααντα μα ΠΑΝΤΑ πάνω απο 1,5 μέρα όσο και να το σκίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινητάρα το Note 2,το χρησιμοποιώ σαν δεύτερη συσκευή,έχω πάρει το nexus 5X για πρώτη.Η αλήθεια είναι ότι μετά το note ειδικά αν έχεις μάθει σε μεγάλη οθόνη και στο πενάκι δεν έχεις επιλογές.Για εμενα ένα από τα καλύτερα Samsung που είχε βγάλει.Και η δικη μου μπαταρία παρεδωσε το πνεύμα το καλοκαίρι και την άλλαξα με original,το κινητό είναι σαν καινούργιο πάλι.Αυτην την στιγμή έχω στα χέρια μου και ένα 640XL αλλα μπροστά στο note μου φαίνεται κουτσο,απλα καλύτερο το note.Αν έπρεπε να μείνω με 1 κινητό θα κρατούσα το Samsung αλλά θα ήθελα την κάμερα του Nexus.Αυτά από μένα,ελπίζω να σε μπέρδεψα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το θέμα με τα κινέζικα, no one knows, εμένα μόνο αλλοιωμένα χρώματα μου έχουν τύχει πάντως σε διάφορες αλλαγές, στο τάτς τίποτα, τώρα αν όντως είναι gorilla δεν ξέρω και πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100% Tested Working Original LCD Screen for Samsung Galaxy Note 2 N7100 N7105 T889 i317 i605 L900 LCD Digitizer Assembly

http://www.aliexpress.com/item/1000000795018/1000000795018.html

(from AliExpress Android). Εδώ εισαι, δοκιμασμενες και με καλές αξιολογήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία μέρα πήγα να παραλαβω ένα HTC από ένα μέλος εδώ. Μου λέει "Φίλε είχα το S6 και επειδή έχει το Knox το έδωσα στο γιό μου. Τώρα είμαι με το Note 2 μέχρι να καεί. Κινητάρα.".

Ή το φτιάχνεις ή πας σε κανένα Oneplus 2. Επειδή έχει πολύ καλή μπαταρία και μεγάλη οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100% Tested Working Original LCD Screen for Samsung Galaxy Note 2 N7100 N7105 T889 i317 i605 L900 LCD Digitizer Assembly

http://www.aliexpress.com/item/1000000795018/1000000795018.html

(from AliExpress Android). Εδώ εισαι, δοκιμασμενες και με καλές αξιολογήσεις.

Αξίζει να δώσει 75€ για να πάρει οθόνη για τόσο παλιο κινητό;

 

Οκ πολύ καλό είναι αλλά αξίζει τόσα χρήματα για να το φτιάξει(+ τα περαστικά του μάστορα) ενώ μπορεί να βρει μεταχειρισμένο από αγγελία με 100-110€ κομπλε χωρίς θέματα; ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να δώσει 75€ για να πάρει οθόνη για τόσο παλιο κινητό;

 

Οκ πολύ καλό είναι αλλά αξίζει τόσα χρήματα για να το φτιάξει(+ τα περαστικά του μάστορα) ενώ μπορεί να βρει μεταχειρισμένο από αγγελία με 100-110€ κομπλε χωρίς θέματα; ;)

Αν το βρει τοσο, φυσικά και το τσιμπάει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...