Προς το περιεχόμενο

Oculus Rift VR headset 499€ Public [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


GeorgeChaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οτι θα τελειωναν και τα oculus δεν το περιμενα.

 

Το οτι ξερω ατομα που εχουν κανει αιτηση να μπουν στον νομο Κατσελη και περιμεναν σε ουρες σημερα για να παρουν τηλεορασεις 1000ε και ανω το περιμενες? Και μαλιστα ντουκου για να μην "φανουν" σε τραπεζα.

 

Κλασσικοι Ελληνες, μπορει να χρωστανε και τις μιχαλους αλλα το iphone τους και την smart TV θα την παρουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πόσα oculus να είχε; 10, 20; Ολόκληρη Ελλάδα. Εγώ όπως είπα γενικώς ψαχνόμουν για vive, oculus, κοίταζα και το DK2 αλλά και τα κινέζικα όπως το Deepoon E2.

 

Τα κινέζικα υπολείπονται σε features ή έχουν προβλήματα συμβατότητας.

 

Το DK2 καλό είναι αλλά δεν εφαρμόζει τόσο καλά όσο το CV1 και έχει μικρότερη ανάλυση/refresh, είναι πιο βαρύ και η oculus άφησε την επίσημη υποστήριξη. Σε χαμηλή τιμή είναι καλό για εισαγωγή στον κόσμο του VR αλλά ως εκεί.

 

Το CV1 και το vive είναι ολοκληρωμένα προιόντα με πολύ μεγάλη εγκατεστημένη βάση χρηστών και υποστήριξη. Φυσικά το vive έχει το μεγάλο ατού του room scale. Αλλά κατα πόσο στο τέλος θα το χρησιμοποιήσει κανείς δεν ξέρω. Έχει και μεγάλη τιμή. Το φτηνότερο που το βρίσκεις είναι στα 900Ε περίπου.

 

Το CV1 είναι ολοκληρωμένο προιόν στην κλάση του, το έχω δοκιμάσει προσωπικά και μου φάνηκε πολύ ελαφρύ και άνετο, με ωραίο ήχο. Στα 500Ε το παίρνεις τώρα και έχεις ένα πολύ καλό VR τελευταίας τεχνολογίας με ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ. Σε λίγες μέρες που θα έρθουν τα χειριστήρια touch στα 200$ (δεν ξέρω πόσο θα παίζουν στην αγορά), και τα οποία στην συσκευασία θα έχουν και έξτρα κάμερα, θα μεταμορφωθεί σε ένα room scale σύστημα το οποίο πιστεύω θα είναι το ίδιο καλό με το vive και επαναλαμβάνω θα έχει υποστήριξη. 

 

Οποιος λοιπόν σαν εμένα ψαχνόταν του έπεσε λουκούμι. Παίρνει το τελευταίο VR hardware με την καλύτερη υποστήριξη (αντίστοιχη έχει και το vive), με δυνατότητες επέκτασης και στην καλύτερη τιμή της αγοράς, με πολύ καλή μεταπώληση, χωρίς να δώσει μια περιουσία. 

 

Σε συνδυασμό με τον περιορισμένο αριθμό τεμαχίων πως να μην ξεπουλήσει;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι ξερω ατομα που εχουν κανει αιτηση να μπουν στον νομο Κατσελη και περιμεναν σε ουρες σημερα για να παρουν τηλεορασεις 1000ε και ανω το περιμενες? Και μαλιστα ντουκου για να μην "φανουν" σε τραπεζα.

 

Κλασσικοι Ελληνες, μπορει να χρωστανε και τις μιχαλους αλλα το iphone τους και την smart TV θα την παρουν.

Το περίμενα γιατί βλέπω καθημερινά πολύ χειρότερα από αυτό λόγω της δουλειάς μου σε αρκετούς τομείς.

Δεν παλευόμαστε με τίποτα σε κανέναν τομέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω κατα τυχη πετιχα ενα φιλαρακι στο public αγ.παρασκευη και ειχε 3.....οποτε τσιμπισε ενα για εμενα....μεθαυριο που θα βρεθουμε να μου το δωσει θα σας πω εντυπωσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πιστεύω με τα touch χειριστήρια θα προσφέρει την ίδια εμπειρία τουλάχιστον με το vive. Δεν υπάρχει περίπτωση μετά από τόσο καιρό να μην παρουσιάσουν μια αντίστοιχη κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πήρα και ή εμπειρία είναι πραγματικά ανεπανάληπτη. Εχτές το σεταρα σε ένα φίλο και λιωσαμε ως τις 1 το βράδυ και σήμερα θα σεταρω το δικό μου. Δεν υπάρχει το μηχάνημα και ήταν μοναδική ευκαιρία. Ή καλύτερη τιμή παγκόσμια όντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα preorder απο το amazon.fr τα touch χειριστήρια. Θα παρουσιαστούν στις 6/12 και στο πακέτο θα περιέχουν και extra camera για room scale. Αποστολή μεταξύ 9-12 Δεκεμβρίου με γρήγορη αποστολή. Με τα touch θα έχω ένα πλήρες σύστημα πλέον. 

 

Αν το public μου την κάνει απλά ακυρώνω το amazon και ούτε γάτα ούτε ζημιά. 

 

Τελική τιμή 222€ με γρήγορη αποστολή και πωλητή το amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όχι μόνο αυτό αλλά πιστεύω στις 6/12 που θα κυκλοφορήσουν θα υπάρχει τέτοια έλλειψη που δεν θα τα βρίσκεις πουθενά ή στο ebay στην μαύρη πανάκριβα... Τώρα περιμένω μέχρι την Τετάρτη-Παρασκευή το Public. Και μετά φυσικά τα reviews των touch Που πιστέυω θα είναι πολύ καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον σημερα εγκατασταση και δοκιμη φοβερη εμπειρια ...αλλα 800 ευρω μηχανημα και δεν εχει σχεδον κανενα φρι λογισμικο περαν μερικαων χαζων ντεμο...το EVE: Valkyrie που ειναι μαστ για αρχη δεν το δινει δωρεαν ....μεγαλη μαλακ.. τους με αυτον τον τροπο δεν προωθουν....το htc δυστηχως ειναι μακραν καλυτερο αλλα σε αυτην την τιμη.....καλα μας εκατσε....ξερει κανεις δωρεαν λογισμικο υπαρχει ...και που...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τα touch χειριστήρια θα γίνει ισάξιο με το vive. Και δίνει και 2 παιχνίδια μαζί. Επίσης τους μεγάλους τίτλους όπως το eve valkyrie τους βρίσκεις και στον θείο. 

 

Δες και εδω...

http://venturebeat.com/2016/03/26/5-free-games-to-try-when-you-get-your-oculus-rift/

Επεξ/σία από kgian
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...