Προς το περιεχόμενο

Αγορά τηλεόρασης.


Mad360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ειναι. Σχεδον με το 99% των πληκτρολογιων.

Είσαι σίγουρος ότι το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο δεν ανήκει στο 1% και είναι πλήρως συμβατό με τη συγκεκριμένη τηλεόραση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερώνω , την αγόρασα σήμερα από τοπικό κατάστημα 1040 με μεταφορικά σπίτι μου με τοποθέτηση και βάση . Στο Τσακ ήμουν να πάρω με 300 ευρώ παραπάνω την 8000. Τρίτη Τετάρτη θα την έχω . Δεν είμαι καλός με την αναμονή .

Mad τι έγινε; Παρέλαβες; Όλα καλά; Το κοινό σου περιμένει εντυπώσεις! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mad τι έγινε; Παρέλαβες; Όλα καλά; Το κοινό σου περιμένει εντυπώσεις! :)

 

Με τα απαγορευτικά παιδιά δυστυχώς δεν ήρθε ακόμη... Περιμένω τόσα πράγματα με κούριερ , πολύ πιο βασικά που φαντάσου η τηλεόραση καθ΄αυτή δεν με καίει κιόλας. Υπολογίζω παρά ταύτα Σάββατο με Δευτέρα να είναι εδώ και να την έχω τοποθετήσει. Έχω ήδη κατεβάσει ταινίες για να ασκήσω κριτική. Συγκεκριμένα η μία ειναι 4κ στα 72GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα σας και συγγνώμη για το hijack στο thread.

 

Αναζητώ τηλεόραση για το υπνοδωμάτιο (πιο πολύ δώμα) καθώς το να βλέπω εγώ στην 42" στο σαλόνι είναι υπέροχο αλλά το να κοιμάται η δικιά μου στον καναπέ όσο εγώ βλέπω είναι μάλλον κουραστικό για αυτή :P

  • Όσο μεγαλύτερη σε ίντσες γίνεται. Με την Samsung 42" στο σαλόνι είμαστε ok, αν και δεν θα έλεγα όχι σε μεγαλύτερη εκεί. Χώρος υπάρχει άφθονος. Σκεφτόμουν να μεταφέρω την 42άρα στο υπνοδωμάτιο και να αγοράσω καινούρια για το σαλόνι, οπότε σε αυτή την περίπτωση, προτείνεται μου μία καλή και οικονομική >42".
  • Ψάχνω οπωσδήποτε με VESA για να την στερεώσω πάνω στο ξύλο του δώματος.

Συγκεντρωτικά λοιπόν, επειδή ακόμη δεν έχω αποφασίσει εντελώς:

  1. Πρόταση για τηλεόραση >42" έτσι ώστε να μεταφέρω την ήδη υπάρχουσα 42άρα στο υπνοδωμάτιο.
  2. Πρόταση για τηλεόραση μικρότερη των 42" για το υπνοδωμάτιο, με VESA.

Δεν θα ήθελα να ξεφύγουμε στην τιμή και προτιμώ Samsung / LG κατά σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα κύριοι!! Ενθουσιασμένος καθώς ειναι κατι παραπάνω απο αυτο που περίμενα . Ειναι πραγματικα πολυ λεπτή και για επιτοίχια τοποθέτηση βολεύει . Το μονο ψεγάδι - ας μου επιτρέπει η έκφραση - ειναι η συνδεσιμότητα . Οι θύρες όλες βγαίνουν απο ενα μαύρο κουτί συμπεριλαμβανομένου της κεραίας . Πάνω στην τηλεόραση βρίσκονται μονο μια έξοδος USB και μια HDMI. Αυτο σε αναγκάζει εν μέρει να βρεις χώρο να ακουμπήσεις κάπου το εν λογω κουτί ακόμη και σε περίπτωση επιτοίχιας τοποθέτησης . Εγω κλίνω να το κολλήσω πίσω απο την τηλεόραση εφόσον η βάση που επέλεξα εχει ρυθμιζόμενη κλίση και αφήνει χώρο περίπου 7cm . Όσον αφορά την εικόνα της το θεμα εχει εξαντληθεί απο άλλους που ειναι αρμόδιοι να επιληφθούν επι του θέματος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοριζικη και καλοθεατη!!

Αυτό το κάνουν για να μην φαίνονται πολλά καλώδια αν την βάλεις σε τοίχο. Καλύτερα ένα πάρα 10! Εγώ τι να πω που έσκαψα τον τοίχο πέρασα κανάλι και μόλις βγάλω τη παλαιά θα ήταν όλα τα καλώδια έτοιμα? Αμ δε! Τώρα θα πρέπει να τα βγάλω οοοοολα και να περάσω το ένα για το κουτί,χαχαχα

 

ΥΓ Εκτός αν κάνω αυτό που ειπες: να το βάλω το κουτί πίσω από την TV..χμμμμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βάλω αύριο μερικές φωτογραφίες αλλα δεν έχω ολοκληρώσει την τοποθέτηση του κουτιού . Ευχαριστώ για τις ευχές . Αμα τη βάλεις σε τοίχο ειδικά δεν βολεύει το κουτί εκτός αν έχεις έπιπλο απο κατω . Ουσιαστικά εγω θα το " χωνέψω " στην πίσω πλευρά της τηλεόρασης στην κορυφή όπου υπάρχει χώρος που δημιουργείται απο την κλίση και θα το κολλήσω με σιλικόνη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις περιθώριο με τη βάση που έβαλες να μπαινοβγάζεις καλώδια από πίσω; Νομίζω ότι και το καλώδιο για ethernet είναι από πίσω. Επίσης άσχετο: Ισχύει ότι η υποδοχή της πρίζας δεν είναι κέντρο αλλά πάνω αριστερά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε μερικές φωτογραφίες κρεμασμένη , όπως προανέφερα δεν έχω ολοκληρώσει ακόμη τη διαδικασία τοποθέτησης του μαύρου κουτιού , για αυτο οι φωτογραφίες ας θεωρηθούν πρόχειρης εγκατάστασης .

 

 

IMG_1273.jpg

 

IMG_1274.jpg

 

IMG_1276.jpg

 

IMG_1277.jpg

 

IMG_1278.jpg

 

 

images upload

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το χώρο επειδή το αναφέρουν αρκετοί, εννοείτε πως έχετε ένα μέρος το οποίο χωράει ακριβώς μια τηλεόραση σε διαστάσεις, Πλάτος: 1089,1 mm, Ύψος 633,6 mm και δεν χωράει μία με Πλάτος: 1448,9 mm

Ύψος: 835,8 mm;
Έχω την εντύπωση ότι είναι περισσότερο θέμα ανασφάλειας ή κάτι τέτοιο.
Πολλά λεφτά για τόσο μικρή τηλεόραση κατά τη γνώμη μου. Ούτε καν 50".
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε μερικές φωτογραφίες κρεμασμένη , όπως προανέφερα δεν έχω ολοκληρώσει ακόμη τη διαδικασία τοποθέτησης του μαύρου κουτιού , για αυτο οι φωτογραφίες ας θεωρηθούν πρόχειρης εγκατάστασης .

 

 

IMG_1273.jpg

 

IMG_1274.jpg

 

IMG_1276.jpg

 

IMG_1277.jpg

 

IMG_1278.jpg

 

 

images upload

 

Ρε μάστορα, σαν πολύ ψηλα δεν την έβαλες?? Εγω στην θέση σου θα  έβαζα, το  κατω μερος της TV σε σχέση με τις πρίζες + 10cm κάτω απο αυτές. Θα κρυβόντουσαν οι πριζες απο την TV, θα ηταν πιο ευκολη η θέαση, θα μπορούσε να μπει ωραια ραφιερα με τυχον μηχανήματα+ το box με κανάλι ειδικο και θα τα έκρυβες ολα...

 

Να σου δωσω μερικες ιδεες for free.....

01_zpsqvgvwlc4.jpg

 

20140805_192021_zpsfpm3auiu.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις δωρεάν ιδέες :P .

Δεν έχω αναφέρει οτι εχει τοποθετηθεί σε υπνοδωμάτιο και όχι σε σαλόνι . Μπροστα απο αυτη υπάρχει ένας χώρος για να οδηγείσαι στην μπαλκονόπορτα που φαίνεται στις φωτογραφίες περίπου μισού μέτρου . Αυτο συμβαίνει επειδη βρίσκεται κάθετα το κρεβάτι . Επομένως ήθελα τέτοια γωνία θέασης και κλίσης αφενός και αφετέρου ήθελα πηγαίνοντας προς τη μπαλκονόπορτα να βρίσκεται η τηλεόραση πάνω απο το ύψος του ωμού για ευνόητους λόγους . Εν κατακλείδι οπουδήποτε πιο χαμηλά δεν βολεύει καθώς θα προξενήσει ενδεχομένως ατύχημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...