Προς το περιεχόμενο

Αγορά τηλεόρασης.


Mad360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α αν είναι υπνοδωμάτιο πάσο τοτε. Η μόνη ένσταση τότε είναι ότι η tv θέλει οπωσδήποτε κάθετη κλίση tilt. Ειδικά αν είσαι ξαπλωμενος είναι αναγκαίο 100%

 

Ενα καναλακι για τα καλώδια και όλα μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λίγες μέρες στην κατοχή μου και άρχισαν τα πρώτα προβλήματα . Σήμερα καθώς έβλεπα Netflix παρατηρώ πάνω στην κορυφή σχεδόν της οθόνης μια γραμμή οριζόντια σε όλο το μήκος της οθόνης . Αυτή η γραμμή είναι σαν καμμένα pixel ή κάτι παρόμοιο . Βγήκα από το Netflix για να διαπιστώσω αν είναι πρόβλημα της τηλεόρασης ή του προγράμματος . Δοκίμασα με κανάλια κρατικής τηλεόρασης, YouTube και τέλος ταινίες - βίντεο από USB . Η γραμμή μένει στο ίδιο σημείο και δεν φεύγει σε καμία περίπτωση . Επομένως είναι πρόβλημα της τηλεόρασης . Τέλος το πλαίσιο στην κάτω δεξιά γωνία έχει αρχίσει να ξεκολλάει .

Samsung KS7000.... Καλά θα αρχίσει η χρόνια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχως και στο gaf εχουν αρχισει και αναφερονται προβληματα τυπου judder/artifacts και γενικα σε τι panel θα πεσεις μοιαζει με lottery...ημουν ετοιμος να τη παρω στην επομενη προσφορα αλλα πλεον ειμαι διστακτικος...Αν δεν ειναι κοπος γραψε πως κινηθηκες,απο ποιο καταστημα ειναι και αν σε καλυψε η εγγυηση.

 

ΥΓ. Καποια panel issues διαβαζω οτι διορθωθηκαν με το τελευταιο firmware update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προσπαθήσω να βγάλω άκρη και όταν και αν βγάλω εν αντικατάσταση ελπίζω και όχι επισκευή , θα το αναφέρω εδώ. Σκέφτομαι να αποτανθώ πρώτα στη Samsung Ελλάδος και μετά στο κατάστημα που την αγόρασα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Τελικα η διαδικασια ηταν ιδιαιτερως δυσκολη και η Samsung το μονο που προτεινει σαν λυση ειναι επισκευη. Μετα απο πολλες διαφωνιες και με την κρισιμη βοηθεια του καταστηματος που αγορασα την τηλεοραση , μου την αντικατεστησαν. Χωρις το καταστημα δεν θα τα καταφερνα πιστευω. Ξεκαθαρα η χειροτερη εμπειρια με εταιρια τετοιου βεληνεκούς. Πραγματικα απογοητευτηκα πληρως. Να εχεις πληρωσει ενα σκασμο λεφτα για τηλεοραση που θεωρειται σχετικα καλη σειρα και στο τελος να σε αναγκαζουν να τη δωσεις για επισκευη. Εν ολιγοις ενω εχεις πληρωσει ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ τηλεοραση με το προβλημα να εμφανιζεται πριν καν κλεισει μηνα θα ανταμειφθεις μενοντας χωρις τηλεοραση για καποιο διαστημα εως οτου στην επισκευασουν και πλεον θα εχεις μια ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΜΕΝΗ τηλεοραση με ο,τι αυτο συνεπαγεται. Να τονισω οτι οταν ανοιξα θεμα στα κεντρικα με ξεχασαν κιολας και το αμελησαν, με αποτελεσμα να χασω αρκετες εργασιμες μερες χωρις επιλυση του προβληματος μου.. Αυτα επειδη ειπα οτι θα αναφερω την καταληξη με απολυτη ειλικρινεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα θέλω να ρωτήσω για μια τηλεόραση παλιά που έχω συγκεκριμένα μια sony triniton 32'' crt έχει πρόβλημα δεν ανοίγει καθόλου, για όποιον ξέρει από sony κάνει 11 φόρες το λαμπάκι της αναβοσβήνει και πρέπει να πατήσουμε 200 φορές το control να ανοίξει άλλα ανοίγει στο τέλος, το άλλο πρόβλημα είναι ότι μετά αργεί να έρθει η εικόνα και τα χρώματα της είναι πολύ σκούρα και όχι τόσο χρωματιστά,  εκεί μετά το λαμπάκι της κάνει 5 φορές  αναβοσβήνει και συνέχεια μετά αυτό κάνει, άλλα έχει κανονικά εικόνα και ήχο, φτιάχνετε όλο  αυτό τώρα; σα να είναι 2 ξεχωριστά προβλήματα στην τηλεόραση  και τι κόστος έχει;    Αν δεν αξίζει έλεγα  να πάρω μια άλλη και θέλω να μου πείτε αν είναι η καλή αυτή η F U   στα 169 γιατί ποιο πολλα δεν μπωρο να δωσω  σας ευχαριστω για τον χρονο σας    http://www.skroutz.gr/s/8167692/F-U-FL32409.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες εε ποσο κοστιζει ενα τετοιο να αλαχτει;  επισης αν αλλαχτει αυτο θα ανοιγει παλι αμεσως η τηλεοραση, αλλα για το χρωμα επειδη και τα πιστολακια εκαναν κατι εκρηξεις μια μερα, πιθανον να θελουν κι αυτα αλλαγμα, ετσι δεν ειναι; δηλαδη εχει 2 βλαβες ξεχωριστες, αυτο που με κανει εντυπωση ειναι γιατι δεν σβηνει τελειως η ρημαδα να την πεταξουμε ακομα παιζει εχει 2 χρονια με προβλημματα και ακομα παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και να φτιάχνει (που το βλέπω να ξεψυχάει ο καθοδικός σωλήνας πέρα από όλα τα άλλα), θα καταλήξεις να πληρώνεις λεφτά, και στάνταρ σε σύντομο χρονικό διάστημα θα σου κλατάρει ξανά, οπότε πεταμένα λεφτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα η διαδικασια ηταν ιδιαιτερως δυσκολη και η Samsung το μονο που προτεινει σαν λυση ειναι επισκευη. Μετα απο πολλες διαφωνιες και με την κρισιμη βοηθεια του καταστηματος που αγορασα την τηλεοραση , μου την αντικατεστησαν. Χωρις το καταστημα δεν θα τα καταφερνα πιστευω. Ξεκαθαρα η χειροτερη εμπειρια με εταιρια τετοιου βεληνεκούς. Πραγματικα απογοητευτηκα πληρως. Να εχεις πληρωσει ενα σκασμο λεφτα για τηλεοραση που θεωρειται σχετικα καλη σειρα και στο τελος να σε αναγκαζουν να τη δωσεις για επισκευη. Εν ολιγοις ενω εχεις πληρωσει ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ τηλεοραση με το προβλημα να εμφανιζεται πριν καν κλεισει μηνα θα ανταμειφθεις μενοντας χωρις τηλεοραση για καποιο διαστημα εως οτου στην επισκευασουν και πλεον θα εχεις μια ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΜΕΝΗ τηλεοραση με ο,τι αυτο συνεπαγεται. Να τονισω οτι οταν ανοιξα θεμα στα κεντρικα με ξεχασαν κιολας και το αμελησαν, με αποτελεσμα να χασω αρκετες εργασιμες μερες χωρις επιλυση του προβληματος μου.. Αυτα επειδη ειπα οτι θα αναφερω την καταληξη με απολυτη ειλικρινεια.

Φιλε μου τα ιδια τραβηξα και συνεχιζω και τραβαω ακομα, η χειροτερη εξυπηρετηση ever,  δες εδω...http://www.insomnia.gr/topic/633516-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-tv-samsung-ue40j6240/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και να φτιάχνει (που το βλέπω να ξεψυχάει ο καθοδικός σωλήνας πέρα από όλα τα άλλα), θα καταλήξεις να πληρώνεις λεφτά, και στάνταρ σε σύντομο χρονικό διάστημα θα σου κλατάρει ξανά, οπότε πεταμένα λεφτά.

εεε τοτε θα την πεταξω αν ειναι, αλλα μεχρι 170Ε  η funai σαν τηλεοραση ειναι καλη; απο αξιοπιστια με ενδιαφερει και οχι ποιοτητα εικονας και τετοια διαφορα, η αξιοπιστια ειναι αυτη που θελω και εχει και 3 χρονια εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, έχε κατά νου, ότι ο όρος "αξιοπιστία" όπως τον είχες μάθει με τις CRT αποτελεί μια ανάμνηση μακρινή! Με τις LED TV πλέον είναι και λίγο λαχείο. Για λόγους κόστους όλα έχουν ενοποιηθεί σχεδόν σε μια πλακέτα οπότε... καταλαβαίνεις!

 

Για το κομμάτι της εγγύησης, μεγάλη προσοχή να δεις το κάθε μοντέλο τι εγγύηση έχει για να μην πάρεις μοντέλο με 2 έτη νομίζοντας ότι έχει 3 (άλλα έχουν 3 άλλα έχουν 2 προφανώς στα πλαίσια διαφορετικής εμπορικής πολιτικής υποθέτω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αυτη η F&U  εχει 3 και λεω να πάρω αυτην οι άλλες είναι πολύ ακριβές,  εντάξει δεν εχει και την τέλεια εικόνα αλλα δεν βλέπω και συχνα τηλεόραση οποτε νομιζω θα βολεψει,  αλλα η πριζα δυστυχώς δεν εχει γείωση,  και δεν ξέρω αν πρέπει να παρω και εναν σταθεροποιητή να την βάλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελει γειωση η F&U διπολικο φις εχει. Ο σταθεροποιητης καλο ειναι να μπει αλλα θα σωσει την TV απο αλλα πραγματα οχι απο γειωση.

 

Την γειωση παντως δεν την θες για την ασφαλεια της TV αλλα για την δικια σου. Στην θεση σου θα το εβαζα σαν προεταιροτητα πριν απο ολα, να εφτιαχνα ενα σωστο ηλεκτρικό δίκτυο - πινάκα. Παιζεις με την ζωη σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω το εχω πει χιλιαδες φορες στους γονεις μου γιατι δικια τους ειναι η τηλεοραση εγω σπανια βλεπω μεσα και δεν τους νοιαζει, εβαλα ενα ρελε διαροης hager  για προστασια, κι αυτο με το ζορι τελος παντων  θα παρω αυτη την funai  τηλεοραση  στα 169 που την εχει

 

τι σταθεροποιητη να παρω;  το πολυμπριζο εχει ενα dvd και την τηλεοραση θα εχει, τον ποιο μικρο να φανταστω ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...