Προς το περιεχόμενο

Το Galaxy S7 edge έχει το ασφαλέστερο SAR ανάμεσα σε όλες τις ναυαρχίδες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε lg g3 0.291 head και 0.269 body... Απο το manual για eu...

Στο gsmarena λέει 0.23 eu και για πολύ καιρό θυμάμαι να είναι το μικρότερο που είχα δει

 

Η lg πάντα είναι πολύ χαμηλή σε sar, δε ξέρω αν συνέχισε τη παράδοση που έβαλε κι αυτή μεταλλικά σασί

 

Σε αυτό το θέμα καλύτερη η πλαστικουρια συγκριτικά με τα υλικά οικοδομής που για κάποιο παράξενο λόγο είναι στη μόδα και όλοι θέλουν οι συσκευές τους να είναι έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά απωθημένα ρε φίλε! :P

 

Ξέρω και γω έναν που κοιτάζει πάντα το SAR και κράζει και τα iphones ΑΛΛΑ ταυτόχρονα τα απογεύματα είναι σε κάτι επιτροπές αμόρφωτων ανθρώπων που πάνε και τσεκουρώνουν και γκρεμίζουν τις κεραίες κινητής απο ταράτσες στις γειτονιές, για να μην πάθουν τα παιδάκια του καρκίνο.

 

Και μετά γυρνάει σπίτι του χαρούμενος το βράδυ και δίνει και ένα φιλάκι στο παιδί του που κοιμάται, έχοντας κάτω απο το μαξιλάρι του το κινητό που του έκανε δώρο στα γενέθλια (αναμμένο φυσικά) και το οποίο πλέον λειτουργεί 100% πιο ισχυρά από πριν μιας και η κεραία πια είναι πολύ πιο μακριά...

 

:ph34r:

η ημιμαθεια δεν ειναι και ο,τι καλυτερο.

Καταλαβαινω πληρως που θες να καταληξεις αλλα ειτε αναφερεις σκοπιμα τη μιση αληθεια ειτε τοσα γνωριζεις (εξ ου και η αναφορα περι ημιμαθειας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

η ημιμαθεια δεν ειναι και ο,τι καλυτερο.

Καταλαβαινω πληρως που θες να καταληξεις αλλα ειτε αναφερεις σκοπιμα τη μιση αληθεια ειτε τοσα γνωριζεις (εξ ου και η αναφορα περι ημιμαθειας).

 

Δεν πιστεύω πάντως να είσαι φαν του ...τσεκουρώματος ε? Και ξέρεις αυτά μετά -στους υποστηρικτές πάντα- πάνε σετ με "αεροψεκασμούς", "νέες τάξεις πραγμάτων" klp klp. 

 

Σοβαρά τώρα (όχι πως και πριν δεν μιλούσα σοβαρά), δεν με απασχολεί το SAR όσο είναι εντός ορίων. Λαμβάνω καθημερινά πολύ περισσότερη "ακτινοβολία" από όση μου δίνει το κινητό  μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ξερω τι λέει το gsmarena αλλά εγω που κολλησα με την τεχνολογία εδώ και χρόνια το πρώτο πράγμα που έμαθα ήταν για το sar καθώς με ενδιέφερε παρά πολύ. Το όριο έλεγε όταν είχα πατήσει sar global στα κινητά είναι ότι κάθε ήπειρος έχει άλλη ελαστικότητα μεν όπως καλά λέει εδώ αλλά όχι τέτοιες τιμές... Έλεγε για αμερικη το όριο και καλά είναι 1.65 νομίζω πάντως για την ευρωπαϊκή ένωση σίγουρα ήταν 0.79 το θυμάμαι πολύ καλα.. τώρα αν αυτοί κάθε χρόνο μεγαλώνουν το sar γιατί τα κινητά τους βαρανε αβερτα με της πολλές κεραίες είναι άλλη ιστορία..

 

Δηλαδή εσύ τώρα μου λες ότι μετρούσες το Sar πριν από το 2001 ;;;;;;;

ήσουν τόοοοσο μπροστά ;;;;

 

Europe European Specification
ES 59005 (1998) ICNIRP Guidelines 1998
(ICNIRP 1998) 2.0 W/Kg in 10g of tissue
 
και
 
ενώ στην Ευρωπαϊκή Ένωση από το 1991 ισχύει η οδηγία που προέκυψε από την Διεθνή Επιτροπή Προστασίας από τη Μη-Ιονίζουσα Ακτινοβολία (International Commission on Non-Ionizing Radiation Protection - ICNIRP) σε συνεργασία με τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας. Σύμφωνα με αυτή την οδηγία το όριο που τίθεται στις συσκευές που κυκλοφορούν στην Ευρωπαϊκή Ένωση είναι 2 W/kg που περιλαμβάνεται για 10 γραμμάρια ιστού. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημαντικο ..Για οσους δεν το καταλαβαινουν 

 

Το σαρ ειναι η μικροκυματικη ακτινοβολια , σαν να εχεις ενα μικρο φουρνο μικροκυματων ανοιχτο πανω στο κεφαλι σου το οποιο ψηνει τη σαρκα σου .. αυτο ειναι... εγω οσο ειχα iphone και με το 6 αρι ποναγε το κεφαλι μου μετα απο κληση ανω των 5 λεπτων και εκαιγε και το κινητο και το κεφαλι .. Να μιλατε με ακουστικα οσοι εχετε iphone .. με το σαμσουνγκ παρολο που εχει πολυ καλυτερη ληψη  μεσα στο σπιτι δεν επιανε το iphone to s7 μια χαρα .. δεν ποναει το κεφαλι ουτε ζεστενεται τουλαχιστον σε σχεση με το απαραδεκτο και χαμηλης ποιοτητας iphone.. 

 

ελπιζω το προτωπορο iphone να φορεσει amoled και να δωσουν προσοχη στην ποιοτητα κατασκευης και στο σαρ  διοτι ειναι πολυ μα πολυ σημαντικο .. επισης να του βαλουν και μια καρτα sd

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είναι πασίγνωστό ότι η Samsung έχει το καλύτερο SAR, εδώ και πάρα πολλά χρόνια και ότι τα iphone έχουν τουλάχιστον 5πλάσιο νούμερο κάθε χρόνο. Αυτό είναι γνωστό, γιατί τώρα η είδηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά απωθημένα ρε φίλε! :P

 

Ξέρω και γω έναν που κοιτάζει πάντα το SAR και κράζει και τα iphones ΑΛΛΑ ταυτόχρονα τα απογεύματα είναι σε κάτι επιτροπές αμόρφωτων ανθρώπων που πάνε και τσεκουρώνουν και γκρεμίζουν τις κεραίες κινητής απο ταράτσες στις γειτονιές, για να μην πάθουν τα παιδάκια του καρκίνο.

 

Και μετά γυρνάει σπίτι του χαρούμενος το βράδυ και δίνει και ένα φιλάκι στο παιδί του που κοιμάται, έχοντας κάτω απο το μαξιλάρι του το κινητό που του έκανε δώρο στα γενέθλια (αναμμένο φυσικά) και το οποίο πλέον λειτουργεί 100% πιο ισχυρά από πριν μιας και η κεραία πια είναι πολύ πιο μακριά...

 

:ph34r:

 

Εδώ δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού η ακτινοβολία δεν κάνει κακό, το λένε όλες οι εταιρείες, γιατί μετράνε το SAR;

 

Μήπως είναι κάτι σαν το "2 τσιγαράκια την ημέρα είναι οκ, αλλά ένα πακέτο όχι;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

s7-s6edge-i7.jpg

fcc-sar.png

 

 

 

Link.png Site: Android Headlines

 

 

Είχα μείνει στο ότι η μέτρηση sar είναι η μέγιστη που μπορεί να εκπέμψει μια συσκευή και στο simultaneous transmission και οι τρεις συσκευές έχουν ίδιες τιμές...

 

Το νούμερο από μόνο του δεν λέει κάτι. Για μένα πολύ απλά θα έπρεπε να είχαμε τιμές sar, μέγιστες τιμές αλλά και ποιες είναι οι μέσες τιμές. Αν π.χ. η μέγιστη τιμή της Χ συσκευής είναι χαμηλότερη από της Ψ, αλλά η μέση τιμή των δυο συσκευών είναι αντίστροφες τότε μάλλον όλοι θα λέγατε ότι καλύτερα να παίρνατε την Ψ, αφού στην καθημερινότητα η ακτινοβολία θα ήταν λιγότερη.

 

Όσο για το sar το siemens s65 που είχα θεωρητικά είχε 0.48 και μια χαρά με έπιανε το κεφάλι με ομιλία γύρω στο 5min σε μέρη με καλό σήμα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...