Προς το περιεχόμενο

comfort zone


McNerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά σίγουρα δεν είναι μόνιμη λύση το αλκοόλ άλλα όσο να ναι είναι ένα temporary solution . Στον παρελθόν χρησιμοποιουσα αρκετά το αλκοόλ για να βγω από comfort zone και έβγαινα πέρα για πέρα , δεν το μετανιώνω βεβαία γιατί πέρασα πολύ ωραία.

 

Πλέον δεν νομίζω πως έχω κάποιο ιδιαίτερο κόλλημα  μάλλον επειδή έπαψα να υπολογίζω σε μεγάλο βαθμό την γνώμη των άλλων ειδικά των αγνώστων.. σε κάποια φάση συνειδητοποίησα πως είναι χαζό να φοβάμαι μην με κρίνουν άνθρωποι που καν δεν γνωρίζω και πιθανότατα δεν θα τους ξαναδώ.

Όσο πιο σύντομα βγεις απο το comfort zone τόσο το καλύτερο για σένα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aποψε έχει ένα πάρτι που με έχουν καλέσει αλλα δεν ξέρω αμα ψηθω να πάω μονος μου. Έχω πει σε 2-3 γνωστους ο ένας εχει τη γυναικα ο άλλος είναι μουχλας ο άλλος ειπε θα στειλει αμα είναι και εχω και μια που ειχα γνωρισει παλιοτερα σε κάποιες από τις κλασσικές εφοδους μου για πέσιμο. Αυτή δεν μου ειχε απαντησει τοτε σημερα μου έστειλε ότι ειδε τα μηνυματα σημερα.... τεσπα θα πώ και σε αυτην αμα γουστάρει να πάμε αλλιως ???? σκάω μονος μου? δεν ξέρω σχεδόν κανεναν από εκει. Εννοω να μιλάμε σαν φιλαράκια. Πέρα από τις τυπικες χαιρετούρες. Το σκέφτομαι. Να σπάσω το κομφορτ ζόοουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aποψε έχει ένα πάρτι που με έχουν καλέσει αλλα δεν ξέρω αμα ψηθω να πάω μονος μου. Έχω πει σε 2-3 γνωστους ο ένας εχει τη γυναικα ο άλλος είναι μουχλας ο άλλος ειπε θα στειλει αμα είναι και εχω και μια που ειχα γνωρισει παλιοτερα σε κάποιες από τις κλασσικές εφοδους μου για πέσιμο. Αυτή δεν μου ειχε απαντησει τοτε σημερα μου έστειλε ότι ειδε τα μηνυματα σημερα.... τεσπα θα πώ και σε αυτην αμα γουστάρει να πάμε αλλιως ???? σκάω μονος μου? δεν ξέρω σχεδόν κανεναν από εκει. Εννοω να μιλάμε σαν φιλαράκια. Πέρα από τις τυπικες χαιρετούρες. Το σκέφτομαι. Να σπάσω το κομφορτ ζόοουν.

σπασ' το και πες μας εμπειρίες B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σπασ' το και πες μας εμπειρίες B)

 

Πήγα τελικά ρε φιλε. Αρχικά λέω πάμε και βλέπουμε πολύ πολύ αμα δεν κολλήσει κάποια παρέα κάθομαι λιγο πινω ένα ποτάκι και φεύγω. Το πιο βολικο σε αυτές τις περιστάσεις είναι να βρεις χώρο στην μπάρα. Οποτε μετά δεν σε ενδιαφέρει αράζεις και εισαι άνετος. Ενώ αν εισαι μονος και στο όρθιο δεν θα παλευοταν για ώρα.

 

Τέσπα λεω πάμε να κοψουμε κινηση και βλέπουμε .... από παρέα ο ενας δεν μπορουσε ο άλλος έβρισκε δικαιολογιες (30 χρονων άνθρωπος λεει δεν έρχεται επειδή δουλευει αυριο μεσημέρι και φοβοταν μη ξενυχτησει) -άσχημο πράγμα τα κολληματα και η μιζέρια- κουράζουν να ξέρετε. Μερικά πραγματα δεν είναι να τα σκέφτεσαι και να τα αναλύεις πολύ.

 

Το γουστάρεις το επιχειρείς και τέλος. Αμα είναι να καθομουν να σκεφτώ ότι ξέρεις θα πάω εκει δεν θα βρω μπάρα , θα με κοιτάνε ολοι σαν περιεργο κτλπ κτλπ θα έμενα μέσα αποψε. Επισης εδώ στην επαρχια δεν είναι η έδρα μου το έχω ξαναπει. Εκει που έχω παρκάρει και πάω προς το μαγαζι μου έρχεται στο μυαλο ένας ακομη γνωστός οποτε λέω θα τον πάρω τηλεφωνο μηπως έρθει..... στο μεταξυ αυτος ηταν μέσα με την κοπέλα του και μου λεει έλα σε περιμένουμε!

 

Οποτε έκατσα μαζι τους γιατι γενικά οι περισσοτεροι ειχαν ηδη κύκλους και παρέες μεταξυ τους οποτε μετά τις τυπικές χαιρετούρες (γεια σου τι κανεις ... ααα και εσυ εδώ??? πως εισαι???? τι κανεις??? πως το κανεις κτλπ) δεν υπάρχει έδαφος για περαιτέρω παρέα. Σε γενικές γραμμές καλα ηταν δεν το μετάνιωσα. Από κανα φλέρτ τωρα νεκρή μέρα αν και ειχε ωραιες γυναικες κάποιες χορευαν στο κοσμο τους με πλάτη σε εμάς άλλες ηταν με την παρέα τους γενικά δεν υπηρχε κάποια ευκαιρια για πλησίασμα οποτε ήπια 3 ποτά έκατσα κανα 2ωράκι και δρομο. Μετα πηγα σε ένα κωλόμπαρο άφτερ για ένα .......  ποτάκι στα γρηγορα  :cry: Αυτά. B)

 

Στο 1ο μαγαζι μπάρα δεν ειχε ουτε για αστειο ..... αυτή ηταν η μαλακια. Η μπάρα είναι βολικό σημειο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό δω το πας, από κει το φέρνεις, τελικά πάντα στο γνωστό μέρος καταλήγεις!

 

χαχαχα εννοείται ρε φιλε. Η ζωη είναι μικρή αμα δεν την χαρούμε τωρα όπως θέλουμε ποτε θα την χαρούμε?! Και άστους να λενε τα δικά τους! αΥΤΟΙ είναι οι έξυπνοι που διασκεδάζουν τσάμπα και εμεις οι χαζοι και οι ανίκανοι (υποτίθεται). B)

 

Θα μιλήσουν ορισμένοι για σεξουαλική κενοτητα που όταν εμεις είχαμε βγει στη γύρα παιζανε ακομα πλεϋμομπίλ με τις συμμαθητριες τους. Για να μη πω τιποτα άλλο και φάω μπάν παλι.Γιατι είμαι και ιδιαιτερα συμπαθής σε κάποιους όπως θα έχεις καταλαβει  :cry:

 

Σπάσε το κομφορτ ζόουν!

Σπάσε το κατεστημενο!

Καληνύχτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό δω το πας, από κει το φέρνεις, τελικά πάντα στο γνωστό μέρος καταλήγεις!

 

Πισω στο comfort zone :-D

 

 

Το δικο μου θεμα εχει να κανει με το αμαξι. Οχι με την οδηγηση αλλα με τον προσανατολισμο. Δυσκολευομαι πολυ σε διαδρομες που δεν εχω ξανακανει και εχω την ταση να χανομαι.

Απο τοτε που πηρα gps, το προβλημα εχει πρακτικα εξαφανιστει εντος της πολης αλλα φυσικα αυτο δεν ειναι πραγματικη λυση. Το να νοικιασω πχ αμαξι και να κυκλοφορω σε αγνωστη πολη (η πολυ περισσοτερο στο εξωτερικο) μου φανταζει αθλος, εκτος αν εχω καποιον μαζι μου να παιζει το ρολο του navigator

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πισω στο comfort zone :-D

 

 

Το δικο μου θεμα εχει να κανει με το αμαξι. Οχι με την οδηγηση αλλα με τον προσανατολισμο. Δυσκολευομαι πολυ σε διαδρομες που δεν εχω ξανακανει και εχω την ταση να χανομαι.

Απο τοτε που πηρα gps, το προβλημα εχει πρακτικα εξαφανιστει εντος της πολης αλλα φυσικα αυτο δεν ειναι πραγματικη λυση. Το να νοικιασω πχ αμαξι και να κυκλοφορω σε αγνωστη πολη (η πολυ περισσοτερο στο εξωτερικο) μου φανταζει αθλος, εκτος αν εχω καποιον μαζι μου να παιζει το ρολο του navigator

Εμένα μου συμβαίνει και σε διαδρομές που έχω ξανακάνει πάντως! Νομίζω είναι στον άνθρωπο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έσπασα και άλλο κομφορτ ζόουν χθες , ηταν μια που ειχα γνωρισει παλιοτερα και μιλούσαμε από φβ και της κάνω θα έρθεις αποψε να πάμε μαζι εκει?

 

Τριλοβιτη χθες κατεληξα εκει που λες γιατι ηθελα να πω και μερικά βρωμολογα στο αυτι χωρις να με παρεξηγήσουν :cry:  :cry: το ειχα μέγαλη ανάγκη!!!! :devil:  :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...