Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή προιόντος σε κατάστημα


thor777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έγινε αγορά ενός τηλέφωνου από γνωστή αλυσίδα ηλεκτρονικών και θέλω να το επιστρέψω και να πάρω κάτι άλλο. Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ? Δυστυχώς αν και δεν χρησιμοποιήθηκε το τηλέφωνο , η συσκευασία ανοίχτηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι όλα εσωτερικά αθικτα και στις συσκευασίες του και το μονο που λείπει έιναι η ζελατινα , εντος 14 ημερων υπάρχει διακάιωμα υπαναχωρησης.Δωσε το κατάστημα να δουμε και τους ορους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από public, δεν έχουν περάσει 14 μέρες. Εξωτερική ζελατίνα δεν είχε αλλά είχε ταινία στο σημείο του ανοίγματος. Αυτά που είχε μέσα τα ξαναέβαλα μέσα στο κουτί στα σακουλάκια τους όπως ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από public, δεν έχουν περάσει 14 μέρες. Εξωτερική ζελατίνα δεν είχε αλλά είχε ταινία στο σημείο του ανοίγματος. Αυτά που είχε μέσα τα ξαναέβαλα μέσα στο κουτί στα σακουλάκια τους όπως ήταν.

http://media.public.gr/Article-Pages/corporate-pages/forma-epistrofis.pdf

εκτύπωσε,συμπλήρωσε και πήγαινε με την αποδείξη στο κατάστημα για αλλαγή. Αν σου κάνουν μα μου πες ότι στους όρους αναφέρει αθικτη συσκευασία και αριστα παρελκόμενα συσκευασμένα. Ελπίζω να μην άνοιξες ακουστικά.... Δεν το αλλάζουν ; απέιλησε με καταγγελία σε συνηγορο καταναλωτή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό το λειτούργησες;

Μίλησα με τη γραμμή καταναλωτή πριν λίγο καιρό γι αυτό το θέμα.

Είχα κάνει αγορά από Σκρουτζ και άνοιξα συσκευασία και λειτούργησα την συσκευή. Μετά από 3 μέρες ήθελα να το αλλάξω επειδή μετάνιωσα. Στην γραμμή καταναλωτή μου είπαν ότι είναι καθαρά θέμα του μαγαζιού αν θα το δεχτεί καθώς το έχω ανοίξει. Δεν είναι υποχρεωμένοι.

Μπορείς να τους το πας και να τους μιλήσεις ειλικρινά. Δεν χάνεις κάτι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα παπλικ αν ανοιχτεί η ταινία ασφαλείας δεν στο αλλάζουν !

πήγαινε τους το πίσω , μακάρι να βγω ψεύτης ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι διάβασα και στο topic  http://www.insomnia.gr/topic/536024-βασικός-οδηγός-για-τα-δικαιώματα-του-καταναλωτ/ για αγορά από φυσικό κατάστημα δεν υπάρχει κάποιος νόμος που να τον υποχρεώνει να το πάρει πίσω , ειδικά αν ανοίχτηκε και η συσκευασία δύσκολα τα πράγματα. Τέλος πάντον εγώ θα το πάω πίσω και ότι γίνει , αν δεν το δεχτούν θα το κάνω δώρο σε κάποιον τα Χριστούγεννα :-D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν στο αλλαζουμε αδερφε,αλλα είναι καθαρα θέμα αν θελει ο δι/ντης να στο παρει,τοτε μπορει.δεν είναι υποχρεωμενο το καταστημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θειούλη,εσύ;;;

:mrgreen:  :mrgreen:

Τι να το κάνεις το σταθερό τηλέφωνο των 35 ευρώ ? Εσένα θα σου κάνω δώρο ένα galaxy note 7 που έχω καβάτζα επειδή σ'αγαπάω πολύ. :devil:

 

 

δεν στο αλλαζουμε αδερφε,αλλα είναι καθαρα θέμα αν θελει ο δι/ντης να στο παρει,τοτε μπορει.δεν είναι υποχρεωμενο το κατάστημα

Ευχαριστώ για να ενημέρωση , φαντάζομαι θα δουλεύεις στα public.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να το κάνεις το σταθερό τηλέφωνο των 35 ευρώ ? Εσένα θα σου κάνω δώρο ένα galaxy note 7 που έχω καβάτζα επειδή σ'αγαπάω πολύ. :devil:

 

 

Ευχαριστώ για να ενημέρωση , φαντάζομαι θα δουλεύεις στα public.  

 

Ναι φίλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

επαναφέρω το θέμα, για να μην ανοίξω άλλο:

 

Πήρα απο κωτσοβολο μια κουρευτική μηχανή, η οποία δεν μου κάνει. Μπορώ να τη γυρίσω την επόμενη μέρα?

 

Έχει ανοιχτεί η συσκευασία, αλλά δεν έχει χρησιμοποιηθεί

 

http://www.kotsovolos.gr/site/politiki-epistrofon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

επαναφέρω το θέμα, για να μην ανοίξω άλλο:

 

Πήρα απο κωτσοβολο μια κουρευτική μηχανή, η οποία δεν μου κάνει. Μπορώ να τη γυρίσω την επόμενη μέρα?

 

Έχει ανοιχτεί η συσκευασία, αλλά δεν έχει χρησιμοποιηθεί

 

http://www.kotsovolos.gr/site/politiki-epistrofon

Επειδή είναι είδος προσωπικής υγιεινής λίγο δύσκολα να την πάρουν πίσω

Αν έγινε η αγορά από κατάστημα δεν νομίζω να τι δεχτούν τώρα σε περίπτωση αγοράς από ίντερνετ κανονικά έχεις 14 μέρες για την επιστροφή χωρίς αιτία βέβαια πάλι και εδώ δεν ξέρω τι παίζει με τα είδη προσωπικής υγιεινής

 

 

 

 

Προϊόντα τα οποία δεν είναι κατάλληλα προς επιστροφή, για λόγους προστασίας της υγείας ή για λόγους υγιεινής, και τα οποία έχουν αποσφραγιστεί μετά την παράδοση, όπως τα είδη προσωπικής φροντίδας (αποτριχωτικές μηχανές, ξυριστικές – κοπτικές – κουρευτικές μηχανές, βούρτσες, οδοντόβουρτσες και θερμόμετρα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...