Προς το περιεχόμενο

antallaktikaonline.gr Γνώμες


Diyan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχει ψωνίσει κανεις από το συγκεκριμένο site? Είναι γενικά έμπιστο? Γιατί οι τιμές του μου φαίνονται αρκετά χαμηλές σε σχέση με αλλα μαγαζιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

λοιπον, αυτο και αλλα 2-3 ειναι σελιδες του εξωτερικου που εχουν υποτυπώδη μεταγραφη και υποτίθεται μονιμα προσφορές.

 

παρηγγειλα μια φορα κατι που φαινοταν αμεσα διαθεσιμο, μου πηραν τα φραγκα απεσα απο την καρτα και με ενημερωσαν εν συνεχεια οτι δεν υπαρχει και εφαγα ενα απογευμα στα τηλεφωνα για να τα παρω μετα απο μια εβδομαδα...

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* μετάφραση ήθελα να γράψω.

 

Να πω επισης οτι ειναι η ίδια σελίδα με 2-3 διαφορετικά σάιτ με ίδια είδη αλλα ελαφρώς διαφορετικές τιμές.

 

Εγω χεστηκα πάτοκορφα μαζί τους. Εξίσου καλη εμπειρία είχα και με το mister-..... που αλλα παρήγγειλα αλλα χρέωσε και αλλα έστειλε οποτε θα πρότεινα να τα αποφύγετε και να κατεβείτε μια βόλτα στα ανταλλακτικαδικα της περιοχής σας (μετάνιωσα που δε το έκανα εξαρχής).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική εμπειρία. 

Πριν 1 χρόνο σχεδόν αγόρασα από το προαναφερθέν site ένα ψαλίδι για το Kia Clarus μου. 

Γιατί κατέληξα εκεί? γιατί δεν το έβρισκα πουθενά αλλού. 

Προσωπικά δεν είχα κανένα παραπάνω (χρόνο παράδοσης δεν θυμάμαι αλλά δεν έκανε παραπάνω από ότι έλεγαν).

 

Να και η απόδειξη. 

8f29c55690434188a237e37bcd268e0f.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς ευχαριστώ για της απαντήσεις, τελικά και εγώ διαπίστωσα ότι είναι αλυσίδα και απλα έχει μετάφραση για καμιά 10αρια χώρες. Και από ξένα reviews δεν διάβασα και τα καλύτερα... Γενικά είναι λιγο θέμα τύχης το αν θα έχουν άμεσα διαθέσιμο το ανταλλακτικό και αν θα πανε όλα καλά. Οπότε θα το αποφυγω μιας και βρήκα αυτό που ήθελα σε ελληνικό κατάστημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω εκανα παραγγελια απο αυτους, συγκεκριμενα απο το αδελφακι τους το autodoc) τη Δευτερα που ειχε προσφορα -17%. Πολυ καλες τιμες. Αυτα που ηθελα βγηκαν 99€ ενω απο ελλαδα στην ποιο οικονομικη περιπτωση ακριβως με τα ιδια πραγματα ηθελα κοντα στα 140. Επειδη με 140€ ειχαν δωρεαν τα μεταφορικα παρηγγειλα για 45€ ακομη και τα ανταλακτικα που θα χρειαστω την επομενη φορα. Ετσι μου βγαινει τζαμπα απο ανταλλακτικα το επομενο σερβις.

Το  κακο με αυτους ειναι οτι δεν μπορεις να παρακολουθεις την εξελιξη της παραγγελιας, και δεν εχουν στειλει μεχρι στιγμη καμμια ενημερωση για την παραγγελια που βρισκεται περα απο το εμειλ οτι ελαβαν την παραγγελια και τη πληρωμη. Ευχομαι να μην εχω καποιο θεμα.. θα δειξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγω προσωπικα ειχα θεμα. Εκανα παραγγελεια δισκους χαρακτους, τακακια και ενα φιλτρο λαδιου. Το φιλτρο λαδιου που επελεξα δεν το ειχαν διαθεσιμο και με πηραν τηλεφωνο να μου στειλουν ενα αλλο στα ιδια λεφτα. Τους λεω οκ. Ερχεται λοιπον το πακετο μετα απο 2 εβδομαδες σχεδον και απο μεσα βγαζω ενα φιλτρο λαδιου απο νταλικα και τακακια τα οποια δεν ειχαν κλιπ ασφαλισης στο εμβολο. Οι δισκοι κομπλε. Μετα απο ποσα τηλεφωνα μιλησα με καποιον και μου ειπε οτι για να κανω επιστροφη τα προιοντα θα πρεπει να πω το προβλημα μου μεσω email και να λυθει μεσω αυτων. Χρονος απαντησης αργος αλλα βγηκε ακρη και μ εστειλαν μια φυσα επιστροφης. Εστειλα πισω τα προιοντα και ακομα δεν με εχουν ειδοποιησει εδω και 2 εβδομαδες. Περσυ σε αλλη μου παραγγελεια ολα ειχαν παει καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Δυστυχώς είμαι αναγκασμένος να αναφέρω ότι δεν υπάρχει συνέπεια στον χρόνο παράδοσης της παραγγελίας 

Σήμερα το πρωί παρήγγειλα ένα ανταλλακτικό με διαβεβαίωση  ότι θα αποσταλεί σε 24h 

Το απόγευμα μου απαντάνε με mail και μου ζητούν επιβεβαίωση χρεωστικής κάρτας , τους αποστέλλω το έγγραφα που ζήτησαν .

Αποτέλεσμα όπως με ενημέρωσαν τηλεφωνικός 

1.      Το ανταλλακτικό δεν υπάρχει διαθέσιμο και θα υπάρχει την Τρίτη 

2.      Η επιβεβαίωση κάρτας δεν έγινε και θα γίνει την Τρίτη γιατί ο υπάλληλος είχε πονοκέφαλο και έφυγε ποιο γρήγορα .

3.      Εγώ έχω δεσμευμένα τα χρήματα στην χρεωστική κάρτα ώστε δεν μπορώ να πάρω από άλλο κατάστημα ανταλλακτικό και θα είμαι με ακινητοποιημένο αυτοκίνητο για τουλάχιστον 10 μέρες 

     Πραγματικά απογοητεύτηκα  !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα φυσικά μαγαζιά έχει η Αθήνα.. Επίσης έχει και καλά μαγαζιά στη Θεσσαλονίκη για αποστολή στην Αθήνα, ψάξτε το λίγο.

 

 

http://www.autotires.gr/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

ΜΑΚΡΙΑ από αυτό το site και όλα τα συγγενικά της autodoc.

Παρήγγειλα ένα ζευγάρι θόλων και οι άχρηστοι μου στείλανε τον δεξιό σωστό και τον αριστερό για άλλο αυτοκίνητο. Επικοινωνησα για να τα βρούμε και αφου απαίτησαν μέχρι και τον αριθμό πλαισίου του αμαξιού, μου είπαν ειτε να πληρώσω ΕΓΩ τα μεταφορικά της επιστροφής του λάθος θόλου στη γερμανια είτε να τον ξαναπαραγγειλω και να τον ΞΑΝΑΠΛΗΡΩΣΩ μαζί με νέα μεταφορικά!

Έχω κάνει 100αδες παραγγελίες από εξωτερικό. Τέτοιο ξεφτιλικι δεν έχω ξαναδεί. ΜΗΔΕΝ σεβασμός, ΜΗΔΕΝ αναγνώριση λάθους, ΜΗΔΕΝ κάλυψη του πελάτη σε αναλογο ενδεχόμενο. Ούτε εγώ ούτε οι γνωστοί που εξυπηρετω πρόκειται να ξαναπαραγγειλουμε από κει. Για 10€ που κάνει ο θόλος χάσανε τουλάχιστον 5 πελάτες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και εγω ασχημες εμπειριες ειχα με αυτους. Ειχα παραγγειλει διαφορα μαζι και κατι τακακια ferodo νομιζω και μου εστειλαν καποια δικης τους μαρκας (φασον, ποιοτητας jumbo) επικοινωνω μαζι τους και προσπαθουσαν να με πεισουν οτι εινσι εξίσου καλα καθως ειναι πιο ακριβα απο αυτα που παρηγγειλα. Βεβαια οταν εψαχνα για ανταλλακτικα δεν μου εβγαζε την δικη τους μαρκα αλλα στα εμφανιζει μονο αν κανεις αναζητηση την συγκεκριμένη μαρκα. Την οποια την εμφανιζουν και με σχεδον διπλάσια τιμη και απο το πιο ακριβο ανταλλακτικο για να σου πουν οτι αυτο που στειλανε ειναι πιο ακριβο και συνεπως καλυτερο... Παραμυθοα δηλαδη. Φυσικα δεν δεκτηκα και τα επεστρεψα. Επισης οι χρονοι παραδοσης πολυ μεγαλοι, Λενε αποστολη σε 1-2 μερες αλλα εννοουν ποτε θα στα στειλουν αυτοι και οχι σε ποσο καιρο θα παραλαβεις. Εγω ειχα κανει να παραλαβω 2 εβδομαδες. Και με το θεμα της επιστροφης που ειχα μεχρι και να παρω τα χρηματα πισω περασε ενα 2μηνο. Οποτε μακρια, μονο προβληματα θα εχει με τους μλκς αυτους. Ψωνιζω τακτικα απο ηλεκτρονικα καταστηματα και ebay αλλα η εμπειρια μου με αυτους αξεπέραστη!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...