Προς το περιεχόμενο

Eρώτηση για μόρια προκύρηξης


opcorsa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ένα θεματάκι και μιας και δεν ειμαι και πολύ καλός στα μαθηματικά θα ήθελα λίγο βοήθεια, γιατί δεν ξερω αν τελικα αξιζει να κανω τα χαρτια μου ετσι οπως μου φαινεται οτι βγαινουν τα μορια... εχω ενα Χ πτυχιο για μια Χ θεση, ο βαθμος του ειναι 8,40 σε ΑΕΙ..  με βαση τον παρακαρω πινακα τα μορια μου απο το πτυχιο θα ειναι 8.4 Χ 40 =336 ? ή μπερδευω κάτι με τον όρο "δεκαδικά" και βγαινει αλλο νουμερο , πχ 840 Χ 40? Δεν τρολλαρω απλα ειμαι σκραπας στα μαθηματικα...

γιατι αν βγαινει 336 απλα δεν αξιζει να δηλωσω καν, πχ ενας πολυτεκνος με 6 αδερφια και βαθμο πτυχιου με 5 με εχει περασει 10 ετη φωτος... δηλαδη τοσο αναξιοκρατια? φανταζομαι αφου παει επι 40 δινουν ελαχιστη βαρυτητα στον βαθμο πτυχιου , και δινουν βαρυτητα σε ανεργο-πολυτεκνο whatever?

Οποιος εχει παρομοια σχεση απο διαγωνισμο και ξερει ας με ενημερωσει, να μην προσπαθησω αδικα τουλαχιστον.

Ευχαριστω πολυ

post-401770-0-14798900-1480179464_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Moderators

 

Ήμουν σίγουρος ότι το άνοιξε ο jason το θέμα.

 

 

Όχι ρε συ, 8.4 * 40. Αφού και στον πίνακα σου έχει βαθμούς και πόσα μόρια βγαίνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ήμουν σίγουρος ότι το άνοιξε ο jason το θέμα.

 

 

Όχι ρε συ, 8.4 * 40. Αφού και στον πίνακα σου έχει βαθμούς και πόσα μόρια βγαίνουν.

αρχικα καλο, γελασα :P

ναι ρε φιλε, το προφανες το ειδα κι εγω, απλα δεν ειναι αδικο? να εχω στησει κ@λο να τελειωσω με βαθμο, και ο αλλος απλα επειδη ειναι 3τεκνος με 4 μηνες ανεργια και πτυχιο με 5 να ειναι πολυ παραπανω απο εμενα?

αρα να μην κανω καν τα χαρτια μου ε?

αν συνεχίσεις να σκέφτεσαι με τον τρόπο που σκέφτεσαι δε θα βρεις δουλειά ούτε σε 100 χρόνια.

φιλε ευχαριστω για το σχολιο

αλλα τι ακριβως εννοεις? γενικα δουλευω , ποτε δεν "κολωσα " στην ζωη μου, απλα σημερα ειδε το ματι μου την προκυρηξη και επειδη δεν εχω ξαναμπει στην διαδικασια ειπα να ρωτησω...

τι γνωμη εχεις πανω στο θεμα? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως αυτο ειναι.

Όλα τα κοινωνικα κριτηρια που περιεχονται ειναι απλα γτπ και απλα επιβεβαιωνουν την μπανανια στην οποια βρισκομαστε οπου η αναξιοκρατια ζει και βασιλευει.

Μονο το πτυχιο και η εμπειρια εχουν λογο υπαρξης εκ των παραπανω (αν και παλι αξιολογουνται με πολυ χαμηλη βαρυτητα τα πτυχια ΠΕ,ΤΕ σε σχεση με απολ. ΔΕ. Δηλαδη αν τελειωσες με 7 μια σχολη ισοψηφεις με καποιον με απολυτηριο λυκειου με 14).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θέλω να πω:

δυστυχώς είναι πολλοί άνεργοι με πτυχία, μεταπυχιακά και δε συμμαζεύεται...

το να λες ..."που πάω εγώ ανάμεσα σε αυτούς, δεν έχω ελπίδες" δε θα σε ωφελήσει.

 

κάνε την αίτηση και ότι βγει.

 

το λέω επειδή έχει τύχει να κάνω κι εγώ αίτηση σε προκήρυξη που θεωρητικά δεν είχα ελπίδες.

βγήκαν τα αποτελέσματα, δε με πήρανε όπως ήταν φυσικό, αλλά μετά από μερικές μέρες σκάει τηλέφωνο και μου λένε... ελάτε για δουλειά άμεσα.

είχαν παραιτηθεί κάποια άτομα και τελικά από το πουθενά με επιλέξανε.

 

δε ξέρεις πως θα σου κάτσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως αυτο ειναι.

Όλα τα κοινωνικα κριτηρια που περιεχονται ειναι απλα γτπ και απλα επιβεβαιωνουν την μπανανια στην οποια βρισκομαστε οπου η αναξιοκρατια ζει και βασιλευει.

Μονο το πτυχιο και η εμπειρια εχουν λογο υπαρξης εκ των παραπανω (αν και παλι αξιολογουνται με πολυ χαμηλη βαρυτητα τα πτυχια ΠΕ,ΤΕ σε σχεση με απολ. ΔΕ. Δηλαδη αν τελειωσες με 7 μια σχολη ισοψηφεις με καποιον με απολυτηριο λυκειου με 14).

αυτο ακριβως ειπα κι εγω στον εαυτο μου... εμετος απλα τα κριτηρια..

η κλασσικη κακομοιρια και μιρλα του δημοσιου... αφου θελουν πολυτεκνους χηρους με πτυχιο 5.20 μαγκια τους.. αυτοι ειμαστε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5χρονια εμπειριας -> 400μορια.

1χρονος ανεργιας -> 800μορια.

Beat that shit!

Οποτε μην το πας στους πολυτεκνους γιατι πραγματικα ειναι πολυ λιγοι στατιστικα στην Ελλαδα. Σκεψου ομως ποσοι ειναι ανεργοι με ενα απολυτηριο γυρω στο 15 ας πουμε;

Ε κανε εσυ ο,τι θες τη θεση δεν την παιρνεις που να χτυπας τον κωλο σου κατω. Ειπαμε η καριερα ειναι χολερα και η αριστεια αλητεια. Καλο 2017 να εχουμε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5χρονια εμπειριας -> 400μορια.

1χρονος ανεργιας -> 800μορια.

Beat that shit!

Οποτε μην το πας στους πολυτεκνους γιατι πραγματικα ειναι πολυ λιγοι στατιστικα στην Ελλαδα. Σκεψου ομως ποσοι ειναι ανεργοι με ενα απολυτηριο γυρω στο 15 ας πουμε;

Ε κανε εσυ ο,τι θες τη θεση δεν την παιρνεις που να χτυπας τον κωλο σου κατω. Ειπαμε η καριερα ειναι χολερα και η αριστεια αλητεια. Καλο 2017 να εχουμε...

και ενας βαθμος πτυχιου κοντα στο αριστα 336 μορια... χμμμμμμμμμμμμμμ

συμφωνουμε παντως... μια κακομοιρια σκετη η κατασταση

απλα θεωρω γελοιο το λιγοτερο να μοριοδοτουν το πτυχιο πανεπιστημιου Χ 40... σε κοροιδευουν μπροστα στα ματια σου .... παλια αποτι θυμαμαι πηγαινε Χ 100 για ασεπ εκπαιδευτικων κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μόρια μετράνε ανά 0.5 οπότε το 8.4 γίνεται 8.

και ενας βαθμος πτυχιου κοντα στο αριστα 336 μορια... χμμμμμμμμμμμμμμ

συμφωνουμε παντως... μια κακομοιρια σκετη η καταστασηαπλα θεωρω γελοιο το λιγοτερο να μοριοδοτουν το πτυχιο πανεπιστημιου Χ 40... σε κοροιδευουν μπροστα στα ματια σου .... παλια αποτι θυμαμαι πηγαινε Χ 100 για ασεπ εκπαιδευτικων κλπ..

Αν δεν έχεις μεταπτυχιακό ή μεγάλη προϋπηρεσία δύσκολα σε παίρνουν, όταν είχα κάνει πριν δύο χρόνια δια ΔΕΔΔΗΕ είχαν από 1000 και πάνω μόρια και έσκασα και 50 ευρώ παράβολο για την συμμετοχή.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μόρια μετράνε ανά 0.5 οπότε το 8.4 γίνεται 8.

Αν δεν έχεις μεταπτυχιακό ή μεγάλη προϋπηρεσία δύσκολα σε παίρνουν, όταν είχα κάνει πριν δύο χρόνια δια ΔΕΔΔΗΕ είχαν από 1000 και πάνω μόρια και έσκασα και 50 ευρώ παράβολο για την συμμετοχή.

τραγικο...

οντως παει στο 8 η βαθμολογια? δεν κανουμε κανονικα πολλαπλασιασμο επι 40 το 8.4 που εχω?

Για τι δουλειά μιλάμε;

για 1 θεση (ναι μια προσφερεται μονο) διοικητικου σε εναν δημο της Ελλαδας, με 8 μηνο, και πιθανοτητα ομως να ανανεωθει....αλλα φευ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...