Προς το περιεχόμενο

Την απόλυτη φορητή συσκευή ετοιμάζει η Microsoft λέει ο CEO της, Satya Nadella


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 αρα παραμενει αναγκαστικα στα 8.1 που και ουτε αυτα υποστηριζουν skype

 

Ένω το G2 παιρνει αναβαθμισεις μεχρι εκει που γουσταρεις...Οχι

 

Καρφωνει το ενα πισω απο το αλλο απο τις customιες?...Εννοειτε

 

Το πληρωσες 300 οταν βγηκε?...Μινιμουμ

 

(εννοειτε οτι δε μιλαω προσωπικα για αν μην παρεξηγηθω)

 

Απλη υποθεση: Αυριο η MS στεναχωρει μερικους και περναει στο surface με υποστηριξη Χ86,

 

Αληθεια θελετε να καθησουμε να συζητησουμε τι τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η Microsoft

 

1. Κατεστρεψε το desktop λειτουργικο με την αηδια το MetroUI

2. Πατωσε το Windows Phone παρα τα μεγαλα του πλεονεκτηματα

3. η μονη της "καινοτομια" ειναι να αλλαξει τους ρολους στις mobile συσκευες και στα desktop συστηματα, αντι το ενα να λειτουργει συμπληρωματικα στο αλλο

Καινοτομια ηταν οι multitouch οθονες αφης, αφου απο την πρωτη στιγμη αλλαξαν τα παντα στις κινητες συσκευες. Πιο πολυ για διαφημιση Fairy απορυπαντικο πιατων 2 σε 1 μου κανει παρα καινοτομια.

 

Αμα εισαι fanboy και συχναζεις στο insomnia, αυτα τα γεγονοτα ειναι αδιαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη μακρογορούμε: 

 

Μπορώ στο M8 να γίνω κάτι σαν insider και με ένα download να έχω τα τελευταία updates? Ξέρεις? ή όχι? Γιατί στο 920 έχει την τελευταία του batch της 10.586, ενώ εμένα κάτι ενημερώσεις παίρνει μόνο στις εφαρμογές της HTC. Και αυτές για να μου αφαιρέσουν το htc mail, ώστε να χρησιμοποιώ της Google(?) και επίσης για να καταργήσουν την Gallery για να χρησιμοποιώ το Google Photos (??). 

 

Δεν με ενδιαφέρουν τα υπόλοιπα επιχειρήματα σου, αφού τα παρακολουθώ στο αντίστοιχο Windows θέμα, και είναι για να αλευρώνουμε την τηγανίτα. Ουσία μηδέν, με το συμπάθειο κιόλας. Στο απο πάνω ερώτημα θέλω απάντηση. Μακριά απο root και bootloader και λοιπα. Ξέρω να τα κάνω και με μεγάλη επιτύχια, αλλά δεν διαθέτω χρόνο να ασχολούμαι μια φορά την εβδομάδα. Απλά είναι τα πράγματα. 

 

Όσο για το HTC δεν φταίει η MS. Σου γράφω παραπάνω και στο Android τι κάνει. Αλλά βέβαια, στο βωμό του ρεύματος (και όχι με τι κάνω καλύτερα την δουλειά μου) μπορούμε να τα παραβλέψουμε στο Android. Στα Windows υπάρχει και ένα δίπλα να μας την λέει. Ενημερώσου λίγο καλύτερα για την πολιτική της στις άλλες πλατφόρμες και μετά ρίξε τα βέλη σου. Με άφησε χωρίς mail τέλη Οκτώβρη στα ξαφνικά. Τι έπρεπε να κάνω? Να κατηγορήσω την Google ( αυτή είναι η δική σου λογική )? 

Ασε τις τηγανητες και τις αερολογιες και αν φυσικα θελεις απαντησε επι του θεματος και ασε την Google απεξω..

Επειδη ειπες επακριβως<<Δεν παράτησαν καμμία συσκευή. Το Lumia 920 του αδερφού μου, σαν insider, ακόμα παίρνει αναβαθμήσεις>>

Και επειδη προφανως δεν εχεις την παραμικρη ιδεα για το τι updates περνει το 920 και το M8 θα σου ξαναεξηγησω ωστε να μην παραπληροφορεις.

Ολα τα 820-920-925-1020 καθως και το Htc M8 μπορουσαν μεσω insider να παρουν μεχρι την αναβαθμιση 10.586 η οποια ειναι παλια και παρατημενη  απο πριν το καλοκαιρι και δεν υποστηριζει Ουτε το skype και σιγα σιγα αρκετα updates απαιτουν Redstone και μετα(aka 14.393 κλπ). H δυνατοτητα να αναβαθμιστουν μεσω insider σε 10ρια μιας και ρωτας  και με υφακι κιολας, ΕΧΕΙ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ εδω και καιρο για αυτα τα κινητα. 

Αρα με το M8 δεν μπορεις να γραφτεις πουθενα και δεν μπορεις να κανεις τιποτα ωστε να παρεις την Redstone, οκ??Επισης σου ξανατονιζω πλεον ολα αυτα τα κινητα ενω εχουν και καμεραρες πλεον δεν θα μπορουν να υποστηριζουν skype ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΟΠΟ, αυτο το αντιλαμβάνεσαι?

Αρα ξαναλεω πριν ξεκινησεις κατι με ιδιαιτερο στόμφο να εισαι ενημερωμενος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένω το G2 παιρνει αναβαθμισεις μεχρι εκει που γουσταρεις...Οχι

 

Καρφωνει το ενα πισω απο το αλλο απο τις customιες?...Εννοειτε

 

Το πληρωσες 300 οταν βγηκε?...Μινιμουμ

 

(εννοειτε οτι δε μιλαω προσωπικα για αν μην παρεξηγηθω)

 

Απλη υποθεση: Αυριο η MS στεναχωρει μερικους και περναει στο surface με υποστηριξη Χ86,

 

Αληθεια θελετε να καθησουμε να συζητησουμε τι τωρα?

Το G2 πηρε μεχρι Lolilop επισημα ναι ή οχι? Αρα θα μπορει να υποστηριξει το skype για πολλα χρονια ακομα καθως και ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ τις εφαρμογες του playstore ..το M8 διετιας, τα 925-1020 τριετιας τα οποια ειναι νεοτερα και απο galaxy s4 ενω ειχαν ιδιες τιμες τοτε δεν μπορουν πλεον..καθως και επειδη παρεμειναν στα 8.1 μενουν και αιωνες πισω και γενικοτερα απο εφαρμογες..που δεν υποστηριζονται και δεν αναβαθμιζονται..

Διαφωνουμε καπου σε αυτο?

Αρα για πια υποστηριξη μιλατε τελοςπαντων?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μυστικά της "απόλυτης συσκευής" είναι 1) ότι παρόλο που θα έχει ARM επεξεργαστή θα μπορεί να τρέχει και x86 κώδικα και 2) μάλλον εξαιτίας του 1 θα μπορεί να μετατραπει από κινητό σε desktop σε συνδιασμό με κάποια συσκευή dock (αυτό που ή ms λέει contiuum). Υπόψη σε αυτή την τεχνολογία έρχεται 2η, την έχει ηδη προλάβει ή Canonical με το Ubuntu Touch, φυσικά με πολύ μικρότερη δημοτικότητα.

 

http://arstechnica.co.uk/information-technology/2015/02/windows-on-arm-lives-on-even-as-it-dies/

 

https://www.google.gr/amp/arstechnica.com/information-technology/2016/11/x86-emulation-rumored-to-be-coming-to-windows-for-arm-in-late-2017/%3Famp%3D1

 

Το συμπέρασμα είναι ένα για την MS. Πρέπει να ξεπεράσει πάση θυσία το εμπόδιο της συμβατότητας με τους κωδικες x86 γιατί η αρχιτεκτονική ARM είναι μονόδρομος στις φορητές συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε τις τηγανητες και τις αερολογιες και αν φυσικα θελεις απαντησε επι του θεματος και ασε την Google απεξω..

Επειδη ειπες επακριβως<<Δεν παράτησαν καμμία συσκευή. Το Lumia 920 του αδερφού μου, σαν insider, ακόμα παίρνει αναβαθμήσεις>>

Και επειδη προφανως δεν εχεις την παραμικρη ιδεα για το τι updates περνει το 920 και το M8 θα σου ξαναεξηγησω ωστε να μην παραπληροφορεις.

Ολα τα 820-920-925-1020 καθως και το Htc M8 μπορουσαν μεσω insider να παρουν μεχρι την αναβαθμιση 10.586 η οποια ειναι παλια και παρατημενη  απο πριν το καλοκαιρι και δεν υποστηριζει Ουτε το skype και σιγα σιγα αρκετα updates απαιτουν Redstone και μετα(aka 14.393 κλπ). H δυνατοτητα να αναβαθμιστουν μεσω insider σε 10ρια μιας και ρωτας  και με υφακι κιολας, ΕΧΕΙ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ εδω και καιρο για αυτα τα κινητα. 

Αρα με το M8 δεν μπορεις να γραφτεις πουθενα και δεν μπορεις να κανεις τιποτα ωστε να παρεις την Redstone, οκ??Επισης σου ξανατονιζω πλεον ολα αυτα τα κινητα ενω εχουν και καμεραρες πλεον δεν θα μπορουν να υποστηριζουν skype ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΟΠΟ, αυτο το αντιλαμβάνεσαι?

Αρα ξαναλεω πριν ξεκινησεις κατι με ιδιαιτερο στόμφο να εισαι ενημερωμενος.

Το 920 έχει σταματήσει να δέχεται αναβαθμίσεις. Για να κάνεις εγκατάσταση την νέα έκδοση θα πρέπει να πειράξεις την registry πρώτα. Το χρησιμοποιώ ακόμη, αν και ήθελα να αγοράσω το 950 που το βγάλαν σε προσφορά την παρασκευή άλλα τελικά, με την εμφάνιση αυτού του άρθρου άλλαξα γνώμη. Θα περιμένω να δω τι κινητό θα βγάλει η microsoft. Για την ώρα βολεύομαι με το 920 αν και ορισμένες φορές είναι αργό. Τουλάχιστον το office 365 δουλεύει μια χαρά. Κάποιο κακώς ξεγράφετε την Micrtosoft μιας και όλο αυτό το διάστημα ήταν σε γενικότερη αναδιοργάνωση. Και όπως δείχνουν τα πράγματα ξεκίνησε από το business κομμάτι στο οποίο και οι υπόλοιποι "υστερούν" και μπορεί να τους συναγωνιστεί καλύτερα. Εξάλλου στρατηγική της πλέον δεν είναι να κερδίσει με μια μάχη και μόνο. Όποιος διαβάζει ιστορία καταλαβαίνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 920 έχει σταματήσει να δέχεται αναβαθμίσεις. Για να κάνεις εγκατάσταση την νέα έκδοση θα πρέπει να πειράξεις την registry πρώτα. Το χρησιμοποιώ ακόμη, αν και ήθελα να αγοράσω το 950 που το βγάλαν σε προσφορά την παρασκευή άλλα τελικά, με την εμφάνιση αυτού του άρθρου άλλαξα γνώμη. Θα περιμένω να δω τι κινητό θα βγάλει η microsoft. Για την ώρα βολεύομαι με το 920 αν και ορισμένες φορές είναι αργό. Τουλάχιστον το office 365 δουλεύει μια χαρά. Κάποιο κακώς ξεγράφετε την Micrtosoft μιας και όλο αυτό το διάστημα ήταν σε γενικότερη αναδιοργάνωση. Και όπως δείχνουν τα πράγματα ξεκίνησε από το business κομμάτι στο οποίο και οι υπόλοιποι "υστερούν" και μπορεί να τους συναγωνιστεί καλύτερα. Εξάλλου στρατηγική της πλέον δεν είναι να κερδίσει με μια μάχη και μόνο. Όποιος διαβάζει ιστορία καταλαβαίνει.

Δεν διαφωνουμε καπου απο οτι καταλαβα..

Αν και εγω δεν ξεγραψα ποτε Γενικα την Μs..απλα τονιζω τα συνεχομενα λαθη της και τις συνεχομενες αψυχολογητες κινησεις της. Εχει κανει απαραδεκτα πραγματα και πρεπει να λεγονται..αν και να πω την αληθεια το 0.2% που εχει πλεον στο Mobile δειχνει ακριβως αυτο, οτι ο καταναλωτες σε ολο τον κοσμο την τιμωρουν και καλα της κανουν...

Για να μπορεσει λοιπον καποια στιγμη να κανει κατι θετικο πρεπει Πρωτα να κερδισει την εμπιστοσυνη του κοσμου διοτι κανει οτι μπορει για το αντιθετο δυστυχως, και φυσικα να βγαλει ενα προιον να ξεχωρισει σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις..τοτε και μονο τοτε εχει ελπιδες..και αλιμονο αν δεν θελει ο λογικα σκεπτομενος καταναλωτης να υπαρχει ανταγωνισμος και απο 3ο οικοσυστημα..αλλα η Ms τα τελευταια 5 χρονια γκρεμιζει-χτιζει και στο τελος το καθε τι, το αφηνει και μισοφτιαχμενο.. και φυσικα πρεπει να παψει να αντιμετωπιζει τον κοσμο σαν beta testers ακομα και σε επισημες εκδοσεις του λειτουργικου της διοτι καταντά αστειο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνουμε καπου απο οτι καταλαβα..

Αν και εγω δεν ξεγραψα ποτε Γενικα την Μs..απλα τονιζω τα συνεχομενα λαθη της και τις συνεχομενες αψυχολογητες κινησεις της. Εχει κανει απαραδεκτα πραγματα και πρεπει να λεγονται..αν και να πω την αληθεια το 0.2% που εχει πλεον στο Mobile δειχνει ακριβως αυτο, οτι ο καταναλωτες σε ολο τον κοσμο την τιμωρουν και καλα της κανουν...

Για να μπορεσει λοιπον καποια στιγμη να κανει κατι θετικο πρεπει Πρωτα να κερδισει την εμπιστοσυνη του κοσμου διοτι κανει οτι μπορει για το αντιθετο δυστυχως, και φυσικα να βγαλει ενα προιον να ξεχωρισει σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις..τοτε και μονο τοτε εχει ελπιδες..και αλιμονο αν δεν θελει ο λογικα σκεπτομενος καταναλωτης να υπαρχει ανταγωνισμος και απο 3ο οικοσυστημα..αλλα η Ms τα τελευταια 5 χρονια γκρεμιζει-χτιζει και στο τελος το καθε τι, το αφηνει και μισοφτιαχμενο.. και φυσικα πρεπει να παψει να αντιμετωπιζει τον κοσμο σαν beta testers ακομα και σε επισημες εκδοσεις του λειτουργικου της διοτι καταντά αστειο..

Ναι δεν διαφωνούμε. Όπως είχα γράψει και παλιότερα η Microsoft είχε πολλά καρπούζια κάτω από μια μασχάλη. Όμως όσο και να έτρεχε δεν μπορούσε να προλάβει τις εξελίξεις. Το κατάλαβε αργά και τώρα πλέον έχει αρχίσει να ανακάμπτει. Αναμένουμε στο εγγύς μέλλον να δούμε αρκετά πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν διαφωνούμε. Όπως είχα γράψει και παλιότερα η Microsoft είχε πολλά καρπούζια κάτω από μια μασχάλη. Όμως όσο και να έτρεχε δεν μπορούσε να προλάβει τις εξελίξεις. Το κατάλαβε αργά και τώρα πλέον έχει αρχίσει να ανακάμπτει. Αναμένουμε στο εγγύς μέλλον να δούμε αρκετά πράγματα.

Ξερεις ποσο θελω να γινουν πραγματικοτητα αυτα τα πραγματα που λες? Απο το 2013 που πηρα το 820 περιμενω..αλλα δεν σοβαρευεται αυτη η εταιρεια με τιποτα..μονο δοκιμες κανει και ΤΙποτα σοβαρο σε τελικη αναλυση..εχει ενα εξαιρετικο λειτουργικο και το αδικει Καθημερηνα με τις ερασιτεχνικες κινησεις της.

Φαντασου εχω παραγειλει το 950 xl με την προσφορα και ακομα δεν εχω αποφασισει για το αν θα το παρω τελικα..διοτι θεωρω πως δεν αξιζει αλλη ευκαιρια στην Ms...που ξερω εγω αν του χρονου δεν βγαλει καμια τρελη αποφαση να τα καταργησει ολα εντελως και να μας αφησει στον αερα? Συνεχεια το κανει αυτο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις ποσο θελω να γινουν πραγματικοτητα αυτα τα πραγματα που λες? Απο το 2013 που πηρα το 820 περιμενω..αλλα δεν σοβαρευεται αυτη η εταιρεια με τιποτα..μονο δοκιμες κανει και ΤΙποτα σοβαρο σε τελικη αναλυση..εχει ενα εξαιρετικο λειτουργικο και το αδικει Καθημερηνα με τις ερασιτεχνικες κινησεις της.

Φαντασου εχω παραγειλει το 950 xl με την προσφορα και ακομα δεν εχω αποφασισει για το αν θα το παρω τελικα..διοτι θεωρω πως δεν αξιζει αλλη ευκαιρια στην Ms...που ξερω εγω αν του χρονου δεν βγαλει καμια τρελη αποφαση να τα καταργησει ολα εντελως και να μας αφησει στον αερα? Συνεχεια το κανει αυτο..

Εφεξής θεωρώ πως μόνο θα δίνει. Ήδη έχει ομαλοποιηθεί η κατάσταση και έχουν βάλει τα πράγματα σε μια σειρά. Βασικός τους κομμάτι είναι πλέον το business (που με ενδιαφέρει) με τους Home users στην κινητή να έρχονται σε δεύτερη μοίρα - λογικό άλλωστε λόγο android - Ως microsfot partner χρησιμοποιώ αρκετά προϊόντα της και παρακολουθώντας το ότι συμβαίνει τα τελευταία χρόνια έχω βγάλει αυτό το συμπέρασμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μυστικά της "απόλυτης συσκευής" είναι 1) ότι παρόλο που θα έχει ARM επεξεργαστή θα μπορεί να τρέχει και x86 κώδικα και 2) μάλλον εξαιτίας του 1 θα μπορεί να μετατραπει από κινητό σε desktop σε συνδιασμό με κάποια συσκευή dock (αυτό που ή ms λέει contiuum). Υπόψη σε αυτή την τεχνολογία έρχεται 2η, την έχει ηδη προλάβει ή Canonical με το Ubuntu Touch, φυσικά με πολύ μικρότερη δημοτικότητα.

http://arstechnica.co.uk/information-technology/2015/02/windows-on-arm-lives-on-even-as-it-dies/

https://www.google.gr/amp/arstechnica.com/information-technology/2016/11/x86-emulation-rumored-to-be-coming-to-windows-for-arm-in-late-2017/%3Famp%3D1

Το συμπέρασμα είναι ένα για την MS. Πρέπει να ξεπεράσει πάση θυσία το εμπόδιο της συμβατότητας με τους κωδικες x86 γιατί η αρχιτεκτονική ARM είναι μονόδρομος στις φορητές συσκευές.

Διαφωνώ για το dock. Κατά τη γνώμη μου δεν θα πρέπει να υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις ποσο θελω να γινουν πραγματικοτητα αυτα τα πραγματα που λες? Απο το 2013 που πηρα το 820 περιμενω..αλλα δεν σοβαρευεται αυτη η εταιρεια με τιποτα..μονο δοκιμες κανει και ΤΙποτα σοβαρο σε τελικη αναλυση..εχει ενα εξαιρετικο λειτουργικο και το αδικει Καθημερηνα με τις ερασιτεχνικες κινησεις της.

Φαντασου εχω παραγειλει το 950 xl με την προσφορα και ακομα δεν εχω αποφασισει για το αν θα το παρω τελικα..διοτι θεωρω πως δεν αξιζει αλλη ευκαιρια στην Ms...που ξερω εγω αν του χρονου δεν βγαλει καμια τρελη αποφαση να τα καταργησει ολα εντελως και να μας αφησει στον αερα? Συνεχεια το κανει αυτο..

 

Πάνο με το 950 τουλάχιστον θα έχεις άλλη εμπειρία, λόγω ταχύτητας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο απλο. Απλη εξηγηση και μπορει να καλυψει οσους χρειαζονται μια τετοια.

 

Οταν δε θες το τηλεφωνο να μιναρεις, τελειωνει και η συζητηση. Δεν ενδιαφερει απαντες το κινητο τους να εχει 17876 εφαρμογες να βαλουν blur στα ζουμπουλια και να συμαζεψουν τα κωλομερια τους στο snapchat πως να το κανουμε δηλαδη?

 

Βασικά δεν είναι τόσο απλό. Δεν ξέρω τι κάνει παραπάνω το outlook app για τα phone (σε android παλιά ήταν απλά αδιάφορο μη πω κακό).

Δεν θα συγκρίνω gmail με outlook εφαρμογές (δεν χρησιμοποιώ καμία "επίσημη" , σαν email με έχει βολέψει του outlook) και σίγουρα δεν θα κάνω το , κλασικό για πολλούς, λάθος να πω π.χ. "ναι αλλα το gmail app δεν διαχειρίζεται σωστά το outlook μου" (αυτά τα κάνουν άλλοι που τα αγοράζουν όλα σετάκι γιατί "παίζουν καλύτερα")

 

Αλλά , σταματήστε κι εσείς λίγο τα κλασικά σας "το android έχει 12000 εφαρμογές κλανιάς" , στα windows "έχουμε μόνο σοβαρές" κλπ

Και για email να ψάξω πάλι περισσότερες εφαρμογές θα βρω (σίγουρα ανώτερες, για μένα και για την χρήση που θέλω, από τα apps της google και της ms)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο που λες ότι αγόρασες τηλέφωνο βάσει specs (π.χ. 3GB μνήμη) φαίνεται ότι ΠΟΤΕ ΣΟΥ δεν είχες Windows Phone.

 

220 ειχα παρει το 640XL day one. Tωρα το εχει η κοπελα μου. Προφανως και κοιταξα specs. Πηρα το καλυτερο που μπορουσα να παρω στα 230 ευρω! Που σε παραξενευει? Μην ξεχνας. Μιλαμε και για android. Αν δεν κοιταξω specs σε 6 μηνες θα σερνεται. Ετσι ειναι αυτα. Ολα εχουν τα υπερ και τα κατα τους. Τα windows mobile θελουν store και το android specs. Το δε xiaomi θελει να εισαι χακερ για να περασεις την Eλληνικη ρομ. Κυριολεκτικα!

 

Αλλα δεν σου ειπα. Ξερεις τι αλλο πηρα με 230 ευρω?

Αλουμινενιο σασι και οχι πλαστικο καπακι, ενα ηχειο που δεν τζιτζιριζει οταν το volume παει στο 10 / 30 και παντα το ειχα 9 / 28 και 2 οπισθιες καμερες. IR και fingerprint. Επισεις πηρα 64gb δισκο και οχι 8 οπου τα windows μου πιανουν τα 4 και θελεις sdcard μετα! Τελος πηρα 5.5" Amoled Full HD οθονη. Οταν την ειδα εχασα την μπαλα!!!!

 

Αυτα που δινουν οι κινεζοι σε hardware, τα δινουν επωνυμα κινητα στα 500 και 600 ευρω! Δεν το πιστευα μεχρι που ειδα τα specs του κινητου μου να τα πουλανε Ελληνικα eshop μαγαζια στην διπλη τιμη και βαλλε!

 

Δεν θα σου πω για 10 πυρηνο και RAM. αυτα ειναι βασικα οταν κοιτας για android αν θες να το εχεις για πανω απο χρονο. Τα μονα που θα μου λειψουν ειναι οι 5.7" οθονη του Lumia σαν διασταση και οι χαρτες. Ισως και η τεραστια αυτονομια του. Αλλα επειδη μενω με την κοπελα μου δεν θα τα χασω.

 

Τελος να σου τονισω οτι δεν ειμαι κατα των windows mobile. Πριν 2 χρονια ηταν οτι ποιο value for money κινητο. Απλα για εμενα δεν κανει. Θελω store. Πως να το κανουμε. Και οχι. Το subway surfers δεν σωνει την κατασταση και δεν πληρωνω για να παιξω geometry dash!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...