Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για νέα συσκευή


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παιδιά, ενώ ήμουν ψημένος για Honor 8 με όλα όσα διάβασα τελικά σχεδόν αποφάσισα να κάνω την κίνηση και να πάρω το περσινό Moto X style. Με κάποια updates έψαξα, είδα και διάβασα ότι η συσκευή είναι πλέον αξιοπρεπέστατη στα θέματα που την ταλαιπωρούσαν την αρχή της κυκλοφορίας της (κυρίως η μπαταρία και μετά λίγο η κάμερα). Δεν μπορώ να αγνοήσω και τα 260 περίπου ευρώ που κοστίζει καθώς και τα τερτίπια του ήχου που έχει σε σχέση με τα υπόλοιπα. Πιστεύω θα με βγάλει με άνεση περίπου μια διετία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν παιδιά, ενώ ήμουν ψημένος για Honor 8 με όλα όσα διάβασα τελικά σχεδόν αποφάσισα να κάνω την κίνηση και να πάρω το περσινό Moto X style. Με κάποια updates έψαξα, είδα και διάβασα ότι η συσκευή είναι πλέον αξιοπρεπέστατη στα θέματα που την ταλαιπωρούσαν την αρχή της κυκλοφορίας της (κυρίως η μπαταρία και μετά λίγο η κάμερα). Δεν μπορώ να αγνοήσω και τα 260 περίπου ευρώ που κοστίζει καθώς και τα τερτίπια του ήχου που έχει σε σχέση με τα υπόλοιπα. Πιστεύω θα με βγάλει με άνεση περίπου μια διετία. 

θα σου πω εγω που εχω το style. Εχει τα καλύτερα ηχεία που εχω δει σε κινητο. Μονο κατι HTC το συναγωνίζονται! Μπαταριά βγάζει άνετα την μερα. Καμερα ειναι παρα πολυ καλη ακομα και εγω που ειμαι φανατικός των dslr ειμαι ικανοποιημένος! Απο εμφάνιση σκιζει ακομα και άσχετοι με smartphones το βλέπουνε και τους εντυπωσιάζει. Το μπροστινό φλας ειναι σωτήριο σε ορισμένες καταστάσεις. Εχει καλο λειτουργικό και καλη υποστήριξη στους XDA αν θες να το ψαξεις παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος. Μπορεί το honor 8 να είναι πιο "συνετή" επιλογή για πολλούς λόγους και μπορεί να χάνω το fingerprint sensor αλλά προσωπικά δεν με απασχολεί και τόσο. Αφού έχει μουσικάρες, γρήγορη φόρτιση και καλό λογισμικό στα 260 περίπου δεν παίζει να βρω κάτι καλύτερο. Η κάμερα ναι μεν με ενδιαφέρει αλλά δεν είναι από τους παράγοντες που θα με κάνουν να πάρω ή να απορρίψω μια συσκευή (εφόσον είναι αξιοπρεπής στα λεφτά της). 

 

Αρα παιδιά με το καλό, κάνω την κίνηση και ελπίζω να βγω ασπροπρόσωπος. Το μόνο θέμα που με αγχώνει κάπως είναι το μέγεθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάμερα ναι μεν με ενδιαφέρει αλλά δεν είναι από τους παράγοντες που θα με κάνουν να πάρω ή να απορρίψω μια συσκευή

Το μόνο θέμα που με αγχώνει κάπως είναι το μέγεθος. 

η καμερα ειναι αρκετα καλη παρόμοια του 6p. Μην την υποτιμάς.

Σαν μέγεθος ειναι πιο μικρο απο iphone6+ 6s+ και του 6p. Tα εχω βαλει δίπλα δίπλα και τα εχω συγκρίνει με ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καμερα ειναι αρκετα καλη παρόμοια του 6p. Μην την υποτιμάς.

Σαν μέγεθος ειναι πιο μικρο απο iphone6+ 6s+ και του 6p. Tα εχω βαλει δίπλα δίπλα και τα εχω συγκρίνει με ολα.

Ο φακός μάλιστα είναι τόσο καλός που έρχεται δεύτερος πίσω από αυτόν του Galaxy S6 Edge στα τεστ του Dxomark που ειδικεύεται σε review φωτογραφικών μηχανών.

Μοιάζει πολύ με το Nexus 6, καθώς διαθέτει παρόμοιο design στο μπροστινό μέρος, οθόνη ίδιας ανάλυσης και ελαφρώς μικρότερο μέγεθος. Η διαφορά είναι ότι το Moto X προσφέρει και άλλες εναλλακτικές όσον αφορά τον αποθηκευτικό χώρο, διαθέτει θύρα επέκτασης microSD, ενώ είναι "ελαφρώς αδιάβροχο" (IP52) κάτι που σημαίνει ότι δε θα πάθει τίποτα αν χυθεί κάτι πάνω του, αλλά δεν μπορεί να αντέξει το "μπλουμ" στο νερό. Η μπαταρία του διαρκεί έως 30 ώρες με μέτρια χρήση και μπορεί να φορτίσει στο 34% της χωρητικότητας σε 15 μόλις λεπτά, ενώ φοράει "Pure Android"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος. Μπορεί το honor 8 να είναι πιο "συνετή" επιλογή για πολλούς λόγους και μπορεί να χάνω το fingerprint sensor αλλά προσωπικά δεν με απασχολεί και τόσο. Αφού έχει μουσικάρες, γρήγορη φόρτιση και καλό λογισμικό στα 260 περίπου δεν παίζει να βρω κάτι καλύτερο. Η κάμερα ναι μεν με ενδιαφέρει αλλά δεν είναι από τους παράγοντες που θα με κάνουν να πάρω ή να απορρίψω μια συσκευή (εφόσον είναι αξιοπρεπής στα λεφτά της). 

 

Αρα παιδιά με το καλό, κάνω την κίνηση και ελπίζω να βγω ασπροπρόσωπος. Το μόνο θέμα που με αγχώνει κάπως είναι το μέγεθος. 

Πολυ καλη επιλογη!! VFM σιγουρα και παντου αξιοπρεπεστατο και οχι μονο

Η οθονη ναι ειναι μεγαλη αλλα εχει φοβερο grip και σχετικα μικρα μπεζελ 

Στο μονο που μπορει να χωλαινει ειναι στα βαρια παιχνιδια (υποθετω δεν ξερω,ας μας πει καποιος που το εχει-ειχε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά, ενώ ήμουν ψημένος για Honor 8 με όλα όσα διάβασα τελικά σχεδόν αποφάσισα να κάνω την κίνηση και να πάρω το περσινό Moto X style. Με κάποια updates έψαξα, είδα και διάβασα ότι η συσκευή είναι πλέον αξιοπρεπέστατη στα θέματα που την ταλαιπωρούσαν την αρχή της κυκλοφορίας της (κυρίως η μπαταρία και μετά λίγο η κάμερα). Δεν μπορώ να αγνοήσω και τα 260 περίπου ευρώ που κοστίζει καθώς και τα τερτίπια του ήχου που έχει σε σχέση με τα υπόλοιπα. Πιστεύω θα με βγάλει με άνεση περίπου μια διετία. 

Πράτο σε white bamboo μιλάμε για κόσμημα B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράτο σε white bamboo μιλάμε για κόσμημα B)

 

Δεν παίζει αυτό, γλιστράει σαν πούστης. Το κλασσικό θα πάρω είτε λευκό είτε μαύρο. Θα προτιμούσα φυσικά χίλιες φορές είτε το δέρμα είτε το σιλικονάτο γιατί μου αρέσουν και οπτικά αλλά και εξυπηρετούν σκοπούς πρακτικά. 

 

 

Πολυ καλη επιλογη!! VFM σιγουρα και παντου αξιοπρεπεστατο και οχι μονο

Η οθονη ναι ειναι μεγαλη αλλα εχει φοβερο grip και σχετικα μικρα μπεζελ 

Στο μονο που μπορει να χωλαινει ειναι στα βαρια παιχνιδια (υποθετω δεν ξερω,ας μας πει καποιος που το εχει-ειχε)

 

Ας είναι ότι θέλει, ούτε που με απασχολεί το gaming στο κινητό. Κατά τα άλλα με χαροποιεί που η κάμερα είναι άνω του μετρίου σίγουρα. Πιστεύω αυτό είναι καλύτερο σαν επιλογή από οτιδήποτε mid-range κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή μέχρι 300 ευρώ και ας είναι περσινό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει αυτό, γλιστράει σαν πούστης. Το κλασσικό θα πάρω είτε λευκό είτε μαύρο. Θα προτιμούσα φυσικά χίλιες φορές είτε το δέρμα είτε το σιλικονάτο γιατί μου αρέσουν και οπτικά αλλά και εξυπηρετούν σκοπούς πρακτικά. 

βάλτο σε διάφανες θήκη σιλικόνης ... τώρα αν δεν θα του βάλεις θήκη πάω πάσο

 

One-of-the-best-TPU-clear-cases-for-the-

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά update, το Moto X style άκυρο, το δοκίμασα 3 μέρες τώρα και το έστειλα πίσω πακέτο. Η μπαταρία του πραγματικά με απογοήτευσε. Δεν περίμενα βέβαια θαύματα και υπολόγισα ότι τουλάχιστον θα βγάζει μια μέρα σχετικά άνετα αλλά τελικά όχι. Σε όλα τα άλλα αν και δεν το δούλεψα πολύ με άφησε παραπάνω από ικανοποιημένο αλλά η μπαταρία του μου βγήκε επιεικώς απαράδεκτη. Σίγουρα πολύ χειρότερα από όσο θα ήθελα. Ειλικρινά μιλάω δεν σκεφτόμουν τίποτε άλλο αυτό το τριήμερο εκτός από το να θυμάμαι να νταντεύω το κινητό μου για να μην με αφήσει από μπαταρία ή αν το χρειαστώ για λίγο παραπάνω να με αφήσει παντελώς ακάλυπτο. Πολύ ψυχοφθόρο συναίσθημα και ήταν deal breaker τελικά. Ειδικά όταν το χρησιμοποιούσα σε εξωτερικό περιβάλλον που ανέβαζε την φωτεινότητα (πάρα πολύ καλή btw) έβλεπα ταυτόχρονα να κατεβάζει και την μπαταρία μονάδα μονάδα.

 

Παιδιά κακά τα ψέματα η συσκευή στα λεφτά της είναι τούμπανος αλλά θα πρέπει να είσαι μόνιμα με μια πρίζα αγκαλιά και αυτό δεν το θέλω σίγουρα. Νομίζω το πρώην (και τώρα πάλι νυν) meizu MX4 που έχω είναι το κατώτερο επίπεδο που "ανέχομαι" να είναι η μπαταρία της όποιας συσκευής μου. Οπότε πάλι τώρα με το καλό σε αναζήτηση συσκευής. Εχω την εντύπωση ότι θα την ψωνίσω και θα κάνω μια υπέρβαση για να πάω σε κάνα Moto Z Play. Συνδυαστικό πακέτο που τα έχει όλα και συμφέρει χωρίς να χωλαίνει πουθενά.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως αν έστρωνε η μπαταρία να έφθανε ή αυτονομία του για μία ημέρα; Σου το ρωτάω γιατί και εγώ είμαι υποψήφιος αγοραστής του και συλλέγω στοιχεία πριν την επόμενη Κυριακή που μάλλον θα προβώ σε αγορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως φίλε μου και να φτιάξει λίγο αλλά πραγματικά δεν θα γίνουν θαύματα. Το δούλεψα 3 μέρες το τηλέφωνο, έκανα συνολικά 7 (ή 8 δεν θυμάμαι) φορτίσεις. Αντε πες ότι "κάθεται" μετά από μερικές φορές και λίγο να δουλέψει το λειτουργικό στην βέλτιστη της απόδοση, πόσο να πιάσει; Μισή ώρα παραπάνω το πάρα πολύ; Οχι φίλε μου δεν με πείθει. Δεν είμαι κάνας σούπερ μπαταριολάγνος (αν και είναι σοβαρότατο ζήτημα για εμένα) αλλά όχι και να μην μου φτάνει μια μέρα με νορμάλ χρήση. Οπως είπα ειδικά τη μέρα σε εξωτερικό χώρο αν το χρειαστώ ρουφάει την μπαταρία νεράκι. Αυτό εμένα με αγχώνει γιατί διαρκώς σκέφτομαι να μην κάνω χρήση της συσκευής μήπως και δεν μου φτάσει ή να βρω άλλους τρόπους για να κρατήσει μέχρι την ώρα που θα πάω σπίτι. Ειδικά τώρα που είμαι κυριολεκτικά από τις 7 το πρωί ως τις 10 το βράδυ στο δρόμο δεξιά και αριστερά θέλω τη μπαταρία μου τουλάχιστον αρκετή για πάσα ενδεχόμενο. 

 

Εσένα μπορεί να σου φτάνει ή να μην έχεις θέμα γιατί διαρκώς θα έχεις πρόσβαση σε κάποια πρίζα, εγώ όμως δεν έχω αυτήν την δυνατότητα και γενικά δεν μπορώ να ζω με το άγχος ότι μπορεί να μου κλείσει η συσκευή. Τρομακτικά ψυχοφθόρο αυτό το πράγμα για μένα να περιστρέφεται η ζωή μου γύρω από την διάρκεια μπαταρίας της συσκευής μου. Πάντως αν έχεις δυνατότητα να έχεις δίπλα σου πρίζες το πήρες χτες κιόλας μιας και η συσκευή πραγματικά είναι τρομερή. Δεν έχει αντίπαλο σε αυτό το κόστος. Κάμερα πάρα πολύ καλή, τα στερεο ηχεία εξαιρετικά, η οθόνη χορταστική και πραγματικά φωτεινή για εξωτερικές εργασίες, πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, ποιότητα κλήσεων επίσης εξαιρετική και δυνατή (με μια ελαφριά διαστρέβλωση που και που), επιδόσεις πραγματικά γρήγορες και πολύ σπάνια θα δεις κάποιο κόλλημα, φορτίζει απίστευτα γρήγορα. Στα αρνητικά είδα ότι ανεβάζει αρκετά θερμοκρασίες χωρίς να γίνεται ενοχλητικό όμως, το μέγεθος αν και μαζεμένο για 5.7" είναι αρκετό όπως και να έχει και φυσικά η ΚΑΡΙΟΛΑ η μπαταρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντός απο της 9 το πρωί μεχρι της 8 το απόγευμα που γυρνάω απο την σχολη με βγαζει. Δηλ 3 με 4 ωρες SOT. Γενικός μέτρια δηλ. Εχω παρατηρήσει οτι η οθόνη καίει υπερβολικά πολύ μπαταρία, πράγμα που ειναι λογικό αν σκεφτεί κάνεις οτι ειναι 5.7'' λεδ 1440π και σε έσχατο σημείο φωτεινή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...