Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για νέα συσκευή


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το mx4 μου τώρα μου δίνει μεταξύ 4.5 και 5 ώρες sot με τη φωτεινότητα αρκετά ψηλά (70%+) σε εξωτερικούς χώρους. Αν κάνω το ίδιο με το style λέω καληνύχτα στη μπαταρία μου σε χρόνο ρεκόρ με κάτω από 3 ώρες sot. Είναι υπέρ απαραίτητο να μην ανεβαίνει η φωτεινότητα πάνω από το 50% για να υπάρξει πιθανότητα να φτάσεις καν τις 4 ώρες sot.

 

Το μηχάνημα σαν εργαλείο καθημερινότητας που να εξυπηρετεί σκοπούς δουλειάς και λίγο διασκέδασης δεν προλαβαίνει γιατί θα σε κρεμασει. Για τον καθένα είναι διαφορετικά τα στάνταρ του αλλά εμένα με κάλυψε σε όλα εκτός από αυτό και γιατί είναι επιεικώς ανεπαρκής στη μπαταρία.

 

Κρίμα γιατί το λάτρεψα αυτές τις λίγες μέρες. Τώρα ψάχνω πάλι άλλο που να ξέρω ότι μπαταρία θα έχω τουλάχιστον σαν αυτό που (ξανα) έχω τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Διαβάζοντας, όχι μόνο το τελευταίο, αλλά ιδιαίτερα το προηγούμενό σου post, καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς. Και εγώ αν έλειπα για όλες αυτές τις ώρες που περιγράφεις και βρισκόμουν μακριά από πρίζα, σίγουρα θα είχα πρόβλημα. Όμως στην καθημερινότητά μου δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, οπότε το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το αγοράσω. Όσο για το μέγεθος, είναι το τελευταίο που με απασχολεί γιατί ένα χρόνο τώρα με το Nexus 6, πιάνω κινητά 5,5 ίντσες στο χέρι και μου φαίνονται μικρά. 

Άρχισα να το καλοβλέπω το συγκεκριμένο από τη στιγμή που είναι ακριβό (για μετά από ένα χρόνο από την κυκλοφορία του) το Nexus 6p. Αυτό είχα σκοπό να αγοράσω, αλλά στην τιμή που βρίσκεται το αποκλείω και σκέφτομαι άλλες λύσεις. Έτσι μου προέκυψε το Style και επειδή με ενδιαφέρει πάρα πολύ το τηλέφωνο που θα αγοράσω να είναι και dev friendly, πιστεύω ότι αυτή τη στιγμή είναι η καλύτερη επιλογή για μένα (το Nexus ακριβό και το OnePlus 3T 4-5 εβδομάδες αναμονή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το σκέφτεσαι καθόλου τότε, το παίρνεις άνετα. Πραγματικά στα λεφτά του δεν παίζει τίποτε τόσο αξιόλογο με τόσα πολλά high end στοιχεία. Τώρα για εμένα θα δω τι θα κάνω, ή θα πάω προς Honor 8 ή θα κάνω λίγο υπομονή παραπάνω για να τσιμπήσω κάνα moto z play το οποίο φαντάζομαι ότι θα καταφέρει να φτάσει γύρω στα 350 σχετικά σύντομα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλε μου και ελπίζω να μη σου χαλάω το θέμα με τις ερωτήσεις μου. Λίγο πολύ τις τελευταίες μέρες διαβάζω για το συγκεκριμένο κινητό και έχω δει αρκετά πράγματα. Το μόνο που με φρενάρει είναι κατά πόσο θεωρείται αναβάθμιση από το Nexus 6 που έχω (χρησιμοποιώ δύο τηλέφωνο, τώρα σαν πρώτο έχω το Nexus 6 και δεύτερο το LG G2. Όταν και αν το αγοράσω, θα έχω το style ως πρώτο και το Nexus 6 ως δεύτερο. Όσο για το G2 το περιμένει ως μάνα εξ ουρανού η ανιψιά μου :) ) Πρώτη μου επιλογή ήταν το Nexus 6p γιατί θα ήθελα να είχα και το φοβερό hdr+ της κάμεράς του για νυχτερινές λήψης. Επίσης, να πω ότι ασχολούμαι πολύ με roms και γενικά mods, οπότε ένα από τα βασικά κριτήριά μου είναι η ενεργή κοινότητα στο xda. 

Για το moto z που αναφέρεις, δεν ξέρω τι γίνεται με τον επεξεργαστή και αν ο 625 είναι καλύτερος από τον 808 του style. Γενικά δε γνωρίζω για το συσχετισμό των επεξεργαστών snapdragon της σειράς 6 και 8.  Και το άλλο ζήτημα είναι ότι δε βλέπω πολύ ενεργή την  κοινότητα στο xda για το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Ίσως βέβαια είναι και νωρίς ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ αλλά δεν έχω αγοράσει ποτέ μεταχειρισμένο και γενικά προτιμώ να παίρνω καινούρια τηλέφωνα. Σε τιμή το Nexus θεωρείται ότι δεν είναι υπερκοστολογημένο και είναι καλή για αγορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ αλλά δεν έχω αγοράσει ποτέ μεταχειρισμένο και γενικά προτιμώ να παίρνω καινούρια τηλέφωνα. Σε τιμή το Nexus θεωρείται ότι δεν είναι υπερκοστολογημένο και είναι καλή για αγορά;

Αν ηταν στα 300 θα ηταν καλη αγορα... Αφου σε ενδιαφέρουν τ roms το 6π η το style θα σου αρεσουν μονο... Το 6π εχει υπερβολικά πολλά roms να διαλέξεις (δεκαπλάσια απο το στυλε θα ελεγα). Σαν εναλλακτική υπαρχει και oneplus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το ζήτημα, ότι αν παίζεις με roms τα διαθέσιμα κινητά είναι πολύ λίγα. Στα 300 από πολύ δύσκολο έως αδύνατο το βλέπω για το Nexus 6p. Και 350 να ήταν, θα το αγόραζα, αλλά τώρα είναι 400+. Το one plus από ό,τι ξέρω έχει 4 βδομάδες αναμονή  και δεν είμαι και τόσο ζεστός να αγοράσω από έξω. Οπότε, προς το παρόν, μόνο την επιλογή του moto x style έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το ζήτημα, ότι αν παίζεις με roms τα διαθέσιμα κινητά είναι πολύ λίγα. Στα 300 από πολύ δύσκολο έως αδύνατο το βλέπω για το Nexus 6p. Και 350 να ήταν, θα το αγόραζα, αλλά τώρα είναι 400+. Το one plus από ό,τι ξέρω έχει 4 βδομάδες αναμονή  και δεν είμαι και τόσο ζεστός να αγοράσω από έξω. Οπότε, προς το παρόν, μόνο την επιλογή του moto x style έχω.

300 με 350 το βρίσκεις μεταχειρισμενο στις αγγελίες με θήκες και τζαμακι. Για την χρήση που το θες πιστεύω καλα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν παιδιά το θέμα κλείνει. Ξαναπήρα Moto X style αλλά αυτή τη φορά το λευκό με bamboo + powerbank 12000 xiaomi στα 12 ευρώ (δεν μου αρέσει η λύση 100% αλλά θα την παλέψω και τα υπόλοιπα που θα μάζευα για Moto Z play θα γίνουν μεταχειρισμένο PS4. Ευχαριστώ όλους που ασχολήθηκαν με το θέμα μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...