Προς το περιεχόμενο

Ftp με zte h367n μέσω ιντερνετ


BloodDonor89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα θέλω να εκμεταλλεύτω την USB θύρα του ρούτερ που παρέχει το ρούτερ που αναφέρω στον τίτλο, ενώ σε τοπικό δίκτυο βλέπω κανονικά τον εξωτερικό δίσκο, θέλω να κάνω να το βλέπω κι όταν είμαι συνδεδεμένος σε άλλο δίκτυο.

 

Επίσης θα ήθελα κάποιο πρόγραμμα με καλύτερο γραφικό περιβάλλον από το filezilla το οποίο χρησιμοποιώ τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να φτιαξεις στατικη ip αν δεν εχεις με κατι σαν το no-ip στο ρουτερ σου κατα προτιμηση, ή στο πισι σου, υπαρχουν και αλλοι τροποι. Το filezilla μια χαρα γραφικο περιβαλλον εχει. Ολα ετσι ειναι μεσες ακρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έβαλα noip αλλά όταν δίνω το λινκ σε έναν φίλο να δοκιμάσει δεν έχει πρόσβαση.

 

Το filezilla προς το παρών είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο filezilla δοκιμαζει ο φιλος σου?μην παει σε κανα browser και βαλει απλα την ip διοτι τοτε θα παει αυτοματα θυρα 80.επισης μηπως στο ρουτερ εχει ρυθμιση για τον Ftp για να υπαρχει προσβαση εξω απο το δικτυο?(WAN)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως έχει. Και έχει επιλεγμένη τη πόρτα 21

 

Μάλιστα του δίνω την διεύθυνση ως εξής ftp://mvereketis.myftp.org και δεν μπαίνει. Του είπα να βάλει στο τελος της διεύθυνση και αυτό :21 πάλι τίποτα.

 

Τώρα άμα μπεις δεν θα τρέξει Γιατι τον έχω βγάλει τον σκληρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν επαιξε .το δοκιμασα πριν δω το Post.

β.αν εχεις οτενετ κλεισε την αυξημενη ασφαλεια.

γ.μην προσπαθεις εννοειται να δεις τον δισκο μεσα απο το ιδιο σου το δικτυο αλλα με την wan ip(dyndns/noip).αν δεν εχει Nat loopback δεν θα παιξει.

d.σε Ping σε βλεπω παντως.Hol εχεις αρα το β.δεν ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν μπορω να μπω.σαν να μην φτανω καν μεχρι εκει.και στα Logs σου δεν νομιζω να βγαζει κατι.

σε tracert βεβαια φτανω μεχρι το ρουτερ σου κανονικα.

σε βλεπω με την Ip 46.176.197.67


port 21 δοκιμασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν μπορω να μπω.σαν να μην φτανω καν μεχρι εκει.και στα Logs σου δεν νομιζω να βγαζει κατι.

σε tracert βεβαια φτανω μεχρι το ρουτερ σου κανονικα.

σε βλεπω με την Ip 46.176.197.67

port 21 δοκιμασα.

ναι αυτη ειναι η ip μου...τι παιζει να κανω; :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει κατι στο ρουτερ να μην αφηνει να παιξει απο μακρυα ο Ftp.δες τι επιλογες σου δινει.η hol δεν σε κοβει σε κατι για να πω οτι κοβει την port 21.Μπορεις αμα σε αφηνει το ρουτερ να βαλεις αλλο port δοκιμαστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτο που ρωτησε ο 2mikrons με βαλε σε υποψιες

εγω δεν ρωτησα κατι.

ο ftp server τρεχει στο pc σου ή τρεχει στο ρουτερ σου ?

αν τρεχει στο pc σου τοτε θες port forward την 21 θυρα να γινει στο ρουτερ.αν τρεχει στο ρουτερ τοτε δεν θελει κατι.

το ρωταω γιατι ειδα κατι για filezilla και θεωρησα οτι ειχες βαλει την εκδοση Client απλα για να βλεπεις απεξω και οχι την εκδοση server Οτι δηλαδη εχεις στησει server μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ καλα καταλαβα απο την αρχη.δες για δικαιωματα τι σου δινει για προσβαση απο wan.αλλο απο Lan αλλο απο wan.


μπορει η προσβαση απο Wan να ειναι κλειστη εκτος αν δεν μπορει να το υποστηριξει αυτο που θες να κανεις μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...