Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήγα στης αδερφης μου το σπιτι(Θεσσαλονίκη) και ασχολούμενος με το laptop παρατήρησα πως το internet σέρνεται στην κυριολεξία. Κουμπώνω το ethernet καλώδιο και μπαίνω να κάτω το τεστ. Τα αποτελέσματα τα παραθέτω παρακάτω σε μια φωτογραφία, το πολυ παράξενω είναι πως αναγνωρίζει την IP της Θεσσαλονίκης στην Αττική. Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; Τα αποτελέσματα του τεστ είναι ίδια με ethernet και wi-fi, επείσης είναι ίδια σε ταχύτητες είτε κάνω το τεστ με πηγή την Θεσσαλονίκη είτε με πηγή στην Αττική, όταν κάνω το τεστ με Αττική έχω λιγότερο ping από 5 έως 9. Η σύνδεση δεν είναι ούτε ενός μήνα με το router αυτό της CYTA (ZTE ZXV10 H201L). To laptop είναι το LENOVO ideapad 300 με τον i5 αλλά δεν νομίζω να φταίει το λάπτοπ γιατί και το internet στο κινητό μου δεν έτρεχε όπως στο σπίτι στην Καβαλα. Έχετε τίποτα να προτείνετε ή να επικοινωνήσω με CYTA; Ακόμα δεν έχω πληρώσει ούτε τον πρώτο λογαριασμό, να τους απειλήσω για διακοπή ή θα κάνει τα πράγματα χειρότερα;

 

 

post-326143-0-23828500-1480253876_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες τον θόρυβο της γραμμής, όπως σου είπε και ο Χρηστάρας. Άμα η απόστασή σου από το DSLAM είναι όσο από γη - φεγγάρι, ή ο χαλκός στα καλώδια του σπιτιού από πορτοκαλί έχει γίνει πράσινος, ταχύτητα δε θα δεις.

 

Και από τη Cyta δε μπορούν να κάνουν κάτι, όσο και να τους απειλείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...