Προς το περιεχόμενο

Με 6GB RAM, 256GB storage και τον ψηφιακό βοηθό Bixby έρχεται σύμφωνα με φήμες το Samsung Galaxy S8


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι ταχυτητες μας ενδιαφερουν ή το παραπανω αυξημενο κοστος? Αυτο ελειπε να μην ειχε μεγαλες διαφορες ο εσωτερικος χωρος απο τις Sd καρτες. Την sd καρτα ομως θα μπορεσεις να την εχεις και στο επομενο σου κινητο ανεξαρτητου εταιριας.....

Όταν είμαι χρήστης της ίδιας εταιρίας για χρόνια και έχω στο AppStore τεράστια πληθώρα εφαρμογών μάλιστα πολλών πληρωμένων καθώς και χρήση υπηρεσιών της εταιρίας, γιατί να κοιτάξω να πάω σε άλλη εταιρία, που και σε άλλη εταιρία να πάω, τα πάντα είναι ήδη αποθηκευμένα από μουσική, επαφές, φωτογραφίες μέχρι και αρχεία εφαρμογών στο Cloud οπότε και να πάω σε άλλη εταιρία μπορώ να τα πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν είμαι χρήστης της ίδιας εταιρίας για χρόνια και έχω στο AppStore τεράστια πληθώρα εφαρμογών μάλιστα πολλών πληρωμένων καθώς και χρήση υπηρεσιών της εταιρίας, γιατί να κοιτάξω να πάω σε άλλη εταιρία, που και σε άλλη εταιρία να πάω, τα πάντα είναι ήδη αποθηκευμένα από μουσική, επαφές, φωτογραφίες μέχρι και αρχεία εφαρμογών στο Cloud οπότε και να πάω σε άλλη εταιρία μπορώ να τα πάρω.

Εμ για αυτό κάτσε εκεί να πληρώνεις ότι και να κάνεις και μην μιλάς..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε χάλια σε λέω οι οθόνες των iphone, δεν βλέπονται! #nasovareftoumeligo_e 

 

Ναι φιλε bildanos, ΔΕΝ βλεπονται οι οθονες των iphone αμα σκεφτεις οτι ενα ~300Ε android κινητο εχει καλυτερη οθονη απο ενα iphone 6s plus που κανει 800Ε. Και ναι εχω τεσταρει οθονη iphone 6s plus με ενος Mid range samsung (Δεν θυμαμαι μοντελο a5 ή καποιο j νομιζω) και η οθονη του 6s plus ηταν ξεκαθαρα πολυ κατωτερη, το ειπε και το ιδιο το παιδι που ειχε το iphone δηλαδη δεν το συμπερανα μονο εγω. Οποτε οταν σκαω 800Ε για μια συσκευη περιμενω να εχει μια τουλαχιστον ανταγωνιστικη οθονη και οχι να μην μπορει να συγκριθει ουτε με mid range συσκευες. Αρα ας μην κανουμε τους τυφλους λεγοντας "μια χαρα οι οθονες των iphone". Ειναι σαν να λες "μια χαρα ελαφρυ και ευχρηστο το touchwizz" και στις δυο περιπτωσεις κοροιδευεις τον εαυτο σου.

#to_fanboyiliki_den_oria

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δει τις ταχύτητες της Flash Storage ενός 256GB iPhone και αυτής μίας SD κάρτας;

Ε ναι, γιατι για να αποθηκευσεις 50gb mp3/flac/φωτογραφιες

πρεπει να τα αποθηκευσεις σε καποιο μεσο με ταχυτητα αντιστοιχης ενος M.2 SSD.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S7 edge είχαμε και πολύ το χαρήκαμε που το ξεφορτωθήκαμε και επιστρέψαμε στο iphone! :)

Xωρις να θελω να παρω θεση, για αλλη μια φορα τα επιχειρηματα σου μπαζουν. Αν χαρηκες που "ξεφορτωθηκες" την απο σχεδον ολα τα sites καλυτερη συσκευη του 2016 τοτε αυτο κατι λεει για τις προτιμησεις και τα γουστα σου και οχι για την συσκευη. Δηλαδη τωρα ποσο σοβαρα θα παρεις καποιον που θα σου πει "ευτυχως που ξεφορτωθηκα την Ferrari και επεστρεψα στο seat ibiza"? Ε αλλο τοσο σοβαρα αναγκαζομαστε να παρουμε εσενα με τετοια επιχειραματα. 

 

Οτι αρνητικο και να βρεις να πεις για τη συσκευη ειναι ματαιο. Αντικειμενικα ειναι η καλυτερη συσκευη για το 2016, και συμφωνουν ολοι οι reviewers. 

Σοβαρά; Διάβασες το κείμενο μου; Μάλλον όχι όλο και προφανώς δεν έπιασες πρόσφατη συσκευή στα χέρια σου.

Και να το διαβασει, ματαιος κοπος. Και γω που το διαβασα τι καταλαβα? Οτι καλυτερα να ΜΗΝ εχεις την επιλογη να βαλεις και SD παρα να εχεις την επιλογη, και λιγο πολυ την ιδια λογικη χρησιμοποιησες και για τα υπολοιπα επιχειρηματα σου. Αστεια πραματα. 

Έχεις δει τις ταχύτητες της Flash Storage ενός 256GB iPhone και αυτής μίας SD κάρτας;

Οταν θα μπορω να βγαλω το flash storage και να το βαλω οπου θελω (συμπεριλαμβανομενης και αλλης συσκευης), τοτε θα ξεκινησω να συγκρινω και ταχυτητες. Σορρυ κιολας που τα mp3 (για παραδειγμα) δεν χρειαζεται να τα βαλω στην πανγρηγορη flash storage γιατι δνε προσφερει απολυτως τιποτα...Ενα πλεονεκτημα εχει η flash εναντι της SD αλλα 10 μειονεκτηματα. Οποτε ξερεις τι ειναι καλυτερο? ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ 2!!! 

 

Κανεις λες και σου ειπε κανεις να καταργησουν τη flash storage να αποθηκευεις σε sd! Αλλα οπως ειπα και πριν, ματαιος κοπος. Οταν βγεις απτο payroll της apple ισως κατσουμε να συζητησουμε σοβαρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ημαρτον τελος παντων ουτε να διαβαζετε απλα ελληνικα δεν ξερετε;

Εσύ ξέρεις δηλαδή; Διάβασες τι έγραψα τελευταία παράγραφο ή καίς ασφάλεια αυτόματα μόλις σκεφτείς τη λέξη iPhone;

 

Άρα εννοείς split-screen και το ονομάζεις... multitasking. Που δεν είναι το ίδιο πράγμα μιας και multitasking υπάρχει και στις δύο πλατφόρμες εδώ και χρόνια αλλά split-screen όχι.

 

Και μετά τη λες και στους άλλους ότι δεν είναι σχετικοί με το αντικείμενο τρομάρα σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είμαι χρήστης της ίδιας εταιρίας για χρόνια και έχω στο AppStore τεράστια πληθώρα εφαρμογών μάλιστα πολλών πληρωμένων καθώς και χρήση υπηρεσιών της εταιρίας, γιατί να κοιτάξω να πάω σε άλλη εταιρία, που και σε άλλη εταιρία να πάω, τα πάντα είναι ήδη αποθηκευμένα από μουσική, επαφές, φωτογραφίες μέχρι και αρχεία εφαρμογών στο Cloud οπότε και να πάω σε άλλη εταιρία μπορώ να τα πάρω.

Δεν σου ειπε να πας σε αλλη εταιρια. Σου ειπε ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ εταιριας. Οποτε και στην ιδια να πας, αν υποστηριζει SD, πληρωνεις την καρτουλα SD σου ΜΙΑ φορα, και την εχεις για παντα. Την βγαζεις απτο 1 κινητο, την βαζεις στο αλλο. Ουτε συγχρονισμοι, ουτε cloud, ουτε upload, ουτε download, ουτε τιποτα. Και ξερεις τι γλυτωνεις? 100€ ανα 32GB καθε φορα που αλλαζεις συσκευη. Και ξερεις τι κανεις? Την δουλεια σου καλυτερα. Εχεις ολα τα πλεονεκτημα της γρηγορης ταχυτητας οπου τη χρειαζεσαι και ολα τα πλεονεκτημα της sd οπου τα χρειαζεσαι.

 

ΜΑΓΕΙΑ! Welcome to 2001 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είμαι χρήστης της ίδιας εταιρίας για χρόνια και έχω στο AppStore τεράστια πληθώρα εφαρμογών μάλιστα πολλών πληρωμένων καθώς και χρήση υπηρεσιών της εταιρίας, γιατί να κοιτάξω να πάω σε άλλη εταιρία, που και σε άλλη εταιρία να πάω, τα πάντα είναι ήδη αποθηκευμένα από μουσική, επαφές, φωτογραφίες μέχρι και αρχεία εφαρμογών στο Cloud οπότε και να πάω σε άλλη εταιρία μπορώ να τα πάρω.

Ξέρεις τι συμβαίνει όμως? Έχοντας μια sd 256gb αξίας 100 ευρώ μπορείς να την έχεις σε όσα κινητά περνουν sd θέλεις. Στο iPhone περνεις την 256 έκδοση δίνεις τα 300 παραπάνω και όλα καλά. Στο επόμενο iphone θα πρέπει πάλι να δώσεις 300 παραπάνω για την μεγάλη έκδοση. Ξεφεύγει η κατάσταση με λίγα λόγια όταν αυτός με την sd των 100 ευρώ την έχει σε όλα τα επόμενα κινητά του που περνουν sd. Μιας και χρησιμοποιώ sd πολλά χρόνια ποτέ δεν είχα θέμα και μόνο καλές εμπειρίες έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου ειπε να πας σε αλλη εταιρια. Σου ειπε ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ εταιριας. Οποτε και στην ιδια να πας, αν υποστηριζει SD, πληρωνεις την καρτουλα SD σου ΜΙΑ φορα, και την εχεις για παντα. Την βγαζεις απτο 1 κινητο, την βαζεις στο αλλο. Ουτε συγχρονισμοι, ουτε cloud, ουτε upload, ουτε download, ουτε τιποτα. Και ξερεις τι γλυτωνεις? 100€ ανα 32GB καθε φορα που αλλαζεις συσκευη. Και ξερεις τι κανεις? Την δουλεια σου καλυτερα. Εχεις ολα τα πλεονεκτημα της γρηγορης ταχυτητας οπου τη χρειαζεσαι και ολα τα πλεονεκτημα της sd οπου τα χρειαζεσαι.

 

ΜΑΓΕΙΑ! Welcome to 2001

Καλή και... μαγική ή SD αλλά κακώς την παίρνετε σαν δεδομένη.

 

Ακομα και η Samsung έδειξε με το s6 ότι μπορεί να αλλάξει ανά πάσα στιγμή τακτική και εκτός του ότι δεν την προσφέρουν όλοι οι κατασκευαστές, δεν είναι στάνταρ ούτε καν στην ίδια τη ναυαρχίδα της Google.

 

Όσο το cloud storage γίνεται όλο και πιο δημοφιλές τόσο θα αρχίσει σιγά σιγά να εξαφανίζεται αυτή η "μαγική" δυνατότητα. Κοντός ψαλμός αλληλούια λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή και... μαγική ή SD αλλά κακώς την παίρνετε σαν δεδομένη.

 

Ακομα και η Samsung έδειξε με το s6 ότι μπορεί να αλλάξει ανά πάσα στιγμή τακτική και εκτός του ότι δεν την προσφέρουν όλοι οι κατασκευαστές, δεν είναι στάνταρ ούτε καν στην ίδια τη ναυαρχίδα της Google.

 

Όσο το cloud storage γίνεται όλο και πιο δημοφιλές τόσο θα αρχίσει σιγά σιγά να εξαφανίζεται αυτή η δυνατότητα. Κοντός ψαλμός αλληλούια λοιπόν.

Και σε αυτη την περιπτωση που πολυ σωστα αναφερεις εφαγε αναλογο κραξιμο και αν ειχες δει οταν πρωτοβγηκε το S7 απο τα πρωτα πραγματα που ξεχωριζαν ηταν η προσθηκη sd καρτας. Εκτως αν βγαζουν μοντελα με μεγαλο χωρο και τα χρεωνουν αλα Oneplus(ως τωρα τουλαχιστον).Οσο για το Pixel που αναφερεις απο τα κυριοτερα αρνητικα που εχει δεχθει κριτικη το εν λογω κινητο ειναι το θεμα με τον χωρο που εχει οπως φυσικα και η υψηλη τιμη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή και... μαγική ή SD αλλά κακώς την παίρνετε σαν δεδομένη.

 

Ακομα και η Samsung έδειξε με το s6 ότι μπορεί να αλλάξει ανά πάσα στιγμή τακτική και εκτός του ότι δεν την προσφέρουν όλοι οι κατασκευαστές, δεν είναι στάνταρ ούτε καν στην ίδια τη ναυαρχίδα της Google.

 

Όσο το cloud storage γίνεται όλο και πιο δημοφιλές τόσο θα αρχίσει σιγά σιγά να εξαφανίζεται αυτή η δυνατότητα. Κοντός ψαλμός αλληλούια λοιπόν.

Ειναι αυτο τωρα επιχειρημα? Ρε φιλε, στα τετοια μου η samsung, δεν πα να βγαλει της SD, δεν πα και να κλεισει κιολας. Εγω σου εξηγω για ποιο λογο το επιχειρημα "δεν θελουμε SD" δεν βγαζει απολυτως κανενα νοημα. 

 

Το post σου περισσοτερο για παραδοχη μου κανει οτι "μεγα λαλακια που δεν εχει SD το iPhone αλλα δεν πειραζει γιατι σιγα σιγα τις αφαιρει και η Samsung!". Και τι με νοιαζει? Παραμενει λαλακια. Αντι να δικαιολογησεις το γιατι δεν θες SD μου λες "ναι αλλα ουτε ο γειτονας μου εχει"!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αυτο τωρα επιχειρημα? Ρε φιλε, στα τετοια μου η samsung, δεν πα να βγαλει της SD, δεν πα και να κλεισει κιολας. Εγω σου εξηγω για ποιο λογο το επιχειρημα "δεν θελουμε SD" δεν βγαζει απολυτως κανενα νοημα.

 

Το post σου περισσοτερο για παραδοχη μου κανει οτι "μεγα λαλακια που δεν εχει SD το iPhone αλλα δεν πειραζει γιατι σιγα σιγα τις αφαιρει και η Samsung!". Και τι με νοιαζει? Παραμενει λαλακια. Αντι να δικαιολογησεις το γιατι δεν θες SD μου λες "ναι αλλα ουτε ο γειτονας μου εχει"!!

Δεν είπα πουθενά "δεν θέλουμε SD". Είπα ότι θα εκλείψει πολύ σύντομα και αυτό είναι δεδομένο. Παρόλα αυτά θεωρώ ήδη το cloud πιο εύκολη και αξιόπιστη λύση για να έχεις πρόσβαση στα δεδομένα σου ταυτόχρονα από όλες τις συσκευές σου.

 

 

Και όσο αναφορά το επιχείρημα του θέματος αν το δικό σου είναι "στα τέτοια μου" μάλλον έκανα εγώ λαθος που νόμιζα ότι απευθύνθηκα σε σοβαρό άτομο και όχι σε 12χρονο.

 

Και σε αυτη την περιπτωση που πολυ σωστα αναφερεις εφαγε αναλογο κραξιμο και αν ειχες δει οταν πρωτοβγηκε το S7 απο τα πρωτα πραγματα που ξεχωριζαν ηταν η προσθηκη sd καρτας. Εκτως αν βγαζουν μοντελα με μεγαλο χωρο και τα χρεωνουν αλα Oneplus(ως τωρα τουλαχιστον).Οσο για το Pixel που αναφερεις απο τα κυριοτερα αρνητικα που εχει δεχθει κριτικη το εν λογω κινητο ειναι το θεμα με τον χωρο που εχει οπως φυσικα και η υψηλη τιμη του.

Το Pixel δέχεται κριτική εξαιτίας της καινούργιας τακτικής της Google να φύγει από το vfm και να περάσει στην premium κατηγορία. Η έλλειψη επεκτάσιμης μνήμης είναι απλά το κερασάκι στην τούρτα.

 

Έλεος. Δεν χρησιμοποιούν όλοι SD κάρτες. Υπάρχει κοινό που ακόμα νοσταλγεί και τις αποσπώμενες μπαταρίες, χαίρω πολυ. Αλλά τελειωσε και αυτό και πήγαμε παρακάτω. Δεν έπεσαν οι πωλήσεις των κινητών τηλεφώνων παγκοσμίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή και... μαγική ή SD αλλά κακώς την παίρνετε σαν δεδομένη.

 

Ακομα και η Samsung έδειξε με το s6 ότι μπορεί να αλλάξει ανά πάσα στιγμή τακτική και εκτός του ότι δεν την προσφέρουν όλοι οι κατασκευαστές, δεν είναι στάνταρ ούτε καν στην ίδια τη ναυαρχίδα της Google.

 

Όσο το cloud storage γίνεται όλο και πιο δημοφιλές τόσο θα αρχίσει σιγά σιγά να εξαφανίζεται αυτή η "μαγική" δυνατότητα. Κοντός ψαλμός αλληλούια λοιπόν.

Ωραιο το cloud storage αλλα με τις ταχυτητες του internet δεν κανει για τιποτα περα απο καμια φωτογραφια/word, για αυτο και οι sd ειναι απαραιτητες για πολλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ ξέρεις δηλαδή; Διάβασες τι έγραψα τελευταία παράγραφο ή καίς ασφάλεια αυτόματα μόλις σκεφτείς τη λέξη iPhone;

Άρα εννοείς split-screen και το ονομάζεις... multitasking. Που δεν είναι το ίδιο πράγμα μιας και multitasking υπάρχει και στις δύο πλατφόρμες εδώ και χρόνια αλλά split-screen όχι.

Και μετά τη λες και στους άλλους ότι δεν είναι σχετικοί με το αντικείμενο τρομάρα σου.

Για 3η φορα μαθε μα διαβαζεις, ανεφερα συγκεκριμενα τι εννουσα, τωρα αν εσυ ως επιχειρημα φερνεις οτι του εβαλα λαθος ταμπελα τι να σου πω...περαστικα σου και εσενα, κατσε τον μηλοκοσμο σου και μη βλεπεις τι σου απαντανε ΟΛΟΙ οι αλλοι εδω για την επιχειρηματολογια σου που τρεχεις διακαως να υπερσπιστεις το  σου λες και εισαι μετοχος..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα πουθενά "δεν θέλουμε SD". Είπα ότι θα εκλείψει πολύ σύντομα και αυτό είναι δεδομένο. Παρόλα αυτά θεωρώ ήδη το cloud πιο εύκολη και αξιόπιστη λύση για να έχεις πρόσβαση στα δεδομένα σου ταυτόχρονα από όλες τις συσκευές σου.

 

 

Και όσο αναφορά το επιχείρημα του θέματος αν το δικό σου είναι "στα τέτοια μου" μάλλον έκανα εγώ λαθος που νόμιζα ότι απευθύνθηκα σε σοβαρό άτομο και όχι σε 12χρονο.

Πως γινεται το cloud να ειναι πιο ευκολη λυση με υπερβαινει. Δεν γινεται ρε παιδες, σε αλλο πλανητη ζω. Ο αλλος λεει οτι δεν θελει SD γιατι ειναι αργες και συ μου λες για το cloud, που ειναι απο 30 εως 100 φορες πιο αργο...

 

Και περαν ολων αυτων, εντελως αλλη χρησιμοτητα το cloud και αλλο η SD. Και η μαγεια στην ολη εξισωση ειναι οτι μαντεψε...μπορεις να εχεις και τα 2!! WOW?

 

Σκεψου λιγο ποσο σοβαρα θα με επαιρνες αν ελεγα, επειδη η συσκευη μου δεν εχει cloud οτι ειναι αχρηστο και καλυτερα που δεν εχω και προτιμω την SD, οπως λιγο πολυ λετε εσυ και ο Neg. Ποσο σοβαρα θα με επαιρνες? Καθολου. Τωρα βαλε τον εαυτο σου στη θεση μου και συνηδειτοποιησε οτι κανω προσπαθειες να σε παρω στα σοβαρα.

 

Προφανως οταν ειμαι σπιτι δεν θα βγαλω την SD απτο κινητο να την βαλω στο PC, θα χρησιμοποιησω cloud. Οταν αλλαξω συσκευη ομως μαντεψε τι ειναι πιο ευκολο ΚΑΙ γρηγορο για να μεταφερω τα δεδομενα μου απο την μια στην αλλη. Χωρια τα 100-200-300 ευρω που θα γλυτωσω αγοραζωντας λιγοτερη χωρητικοτητα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...