Προς το περιεχόμενο

Aλλαγή στο Nova GO και τη μετάδοση αγώνων Super League για όσους δεν βρίσκονται σε δίκτυο Forthnet


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακαρι να κλεισει η Νοβα.Εξαλλου δεν παρακολουθει και κανεις το περιεχομενο της..Για 2 Ντερμπυ τη χρονια το εχουν(οσοι το εχουν)και πληρωνουν σαν κοροιδα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βλεπω απεχθεια και μισος προς τις πρακτικές της Nova (και του OTE) για τις Go υπηρεσιες τους.

 

Αν αυτο προκυπτει απο καποιον νομιμο χρήστη που του κάνουν τη ζωη δυσκολη ολοι αυτοι οι περιορισμοι τοτε δεκτο καθε παραπονο.

 

Αν ομως αυτο προκυπτει απο τον πειρατη/τσαμπατζη που δεν μπορει να κλεβει πια ευκολα ή δε μπορει να κλεβει καθόλου μάλλον δε θα έπρεπε να μιλαει καθολου...

 

Εγω πχ πληρωνω κανονικά συνδρομή Nova για το πατρικό μου γιατι ο πατέρας μου ειναι φαν και δε του χαλαω το χατήρι και αν καμια φορα θελω να δω καποιο ματς το εβλεπα από το iPad μου (στο δικο μου σπιτι εχω συνδεση ΟΤΕ). Τερμα αυτο τώρα σε εναν καθ' ολα νόμιμο χρήστη και πελάτη τους εδώ και χρόνια.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας αγοράζουμε τον αγώνα online με ένα μικρό τίμημα κ να είμαστε όλοι χαρούμενοι και μπουλο οι συνδέσεις .θεωρητικά έτσι αυτοί θα έχουν περισσότερο κέρδος κ εμείς απλά θα το βλέπουμε σε (HD) χωρίς να ψάχνουμε ling

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη ζημιά την κάνουν όλοι αυτοί οι τσαμπατζήδες που τους βλέπεις σε κάθε αγώνα να ρωτάνε παντού "παίζει κανένα link"?

 

Και την πληρώνουμε τελικά εμείς που πληρώνουμε κανονικά. 

 

Τελικά σε αυτή τη χώρα όποιος πληρώνει κανονικά είναι και ο μλκας της υπόθεσης, παρατηρημένο σε άπειρα όσα παραδείγματα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω απεχθεια και μισος προς τις πρακτικές της Nova (και του OTE) για τις Go υπηρεσιες τους.

 

Αν αυτο προκυπτει απο καποιον νομιμο χρήστη που του κάνουν τη ζωη δυσκολη ολοι αυτοι οι περιορισμοι τοτε δεκτο καθε παραπονο.

 

Αν ομως αυτο προκυπτει απο τον πειρατη/τσαμπατζη που δεν μπορει να κλεβει πια ευκολα ή δε μπορει να κλεβει καθόλου μάλλον δε θα έπρεπε να μιλαει καθολου...

 

Εγω πχ πληρωνω κανονικά συνδρομή Nova για το πατρικό μου γιατι ο πατέρας μου ειναι φαν και δε του χαλαω το χατήρι και αν καμια φορα θελω να δω καποιο ματς το εβλεπα από το iPad μου (στο δικο μου σπιτι εχω συνδεση ΟΤΕ). Τερμα αυτο τώρα σε εναν καθ' ολα νόμιμο χρήστη και πελάτη τους εδώ και χρόνια.

αυτοκαταστρέφονται .....νόμιμος δυσαρεστημένος χρήστης  .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν παίρνεις το πακέτο Nova το παίρνεις για τους μόνιμους κατοίκους του σπιτιού. Και εκεί ακριβώς σκόπευσε το nova go ως έξτρα υπηρεσία.

 

Συνεπώς πλέον αν κάποιο μέλος του σπιτιού είναι εκτός σπιτιού απαγορεύει σε ένα από τους δυο να δουν το πακέτο.

 

Φυσικά και υπήρχαν πολλοί οι οποίοι μοίραζαν το Nova go σε γνωστούς / φίλους. Οκ, να αντιμετωπίσεις αυτό το φαινόμενο αλλά όχι ταυτόχρονα να τιμωρείς και αυτούς που χρησιμοποιούσαν νόμιμα την υπηρεσία. Σίγουρα κάποιος τρόπος υπάρχει. Επίσης προχώρησαν σε αυτή την αλλαγή και σε υπάρχων συνδρομητές με συμβόλαιο, οι οποίοι ήρθαν με άλλες προϋποθέσεις στην εταιρεία σου.

 

Ο OTE πάντως μπορεί να παίξει σε wifi εκτός ΟΤΕ. Αρχικώς κάνεις hot-spot με το δηλωμένο κινητό σου και ακριβώς το κλείνεις και μπαίνεις σε οποιοδήποτε δίκτυο. Ναι είναι λίγο σπαστικό αλλά πιο "δίκαιο" από τον νέο τρόπο που σκαρφίστηκε η nova.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι προτιμότερο να δώσω 2-3 ευρώ να πιώ έναν καφέ και να δω όταν  εγώ θέλω ένα παιχνίδι παρα να τους δίνω 25 το μήνα ( αυτό έκανα μέχρι τώρα αλλά τέλος ) και να μην με αφήνουν να δω όπως εγώ θέλω και είχαμε συμφωνήσει.

Και μην αρχίσουν να λένε από την εταιρεία ότι σας στείλαμε μήνυμα και είναι πιλοτικό γιατί θα απαντήσω " Αν εγώ τους στείλω ένα  μήνυμα ότι δεν θα τους πληρώσω για 3 μήνες έτσι πιλοτικά , θα το δεχτούν ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο OTE πάντως μπορεί να παίξει σε wifi εκτός ΟΤΕ. Αρχικώς κάνεις hot-spot με το δηλωμένο κινητό σου και ακριβώς το κλείνεις και μπαίνεις σε οποιοδήποτε δίκτυο. Ναι είναι λίγο σπαστικό αλλά πιο "δίκαιο" από τον νέο τρόπο που σκαρφίστηκε η nova.

 

Συμφωνω. του ΟΤΕ ο τροπος ειναι πιο δικαιος. Και δεν περιοριζει εμενα που πληρωνω και δε μου επιτρεπει να "δανεισω" τα credentials σε αλλο χρηστη (φιλο/γνωστο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατι ορισμένοι κτυπιουνται. Υπαρχει πιθανότητα να βλέπει κάποιος τον αγώνα απο internet και δορυφορική ταυτόχρονα;

 

Και εντάξει. Δηλαδή αν πας στον ΟΤΕ θα μπορείς να εχεις την ανάλογη υπηρεσια χωρις να εχεις ΟΤΕ σταθερό; ούτε καν.

 

Για την ακρίβεια μου θυμίζει τον οδυρμό που έπεσε όταν άλλαξε το level στις κάρτες να παίζουν σε 1 συσκευή.

 

Φυσικά και υπάρχει. Θέλεις ένα παράδειγμα; Σήμερα έχει αγώνα της ομάδας μου και θα είμαι στη δουλειά μου ή σε ένα ταξίδι ή εκτός σπιτιού για Χ, Υ λόγους. Ο πατέρας μου θα θέλει να τον δει κι αυτός στο σπίτι. Με την αλλαγή αυτή δεν μπορούμε. Ελπίζω να κατάλαβες γιατί "χτυπιούνται" ορισμένοι.

 

Στον ΟΤΕ που το έχει κλειδώσει στον ΟΤΕ τουλάχιστον μπορείς ταυτόχρονα να βλέπεις σε τηλεόραση και φορητή συσκευή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O OTE ειναι πολυ μπροστα σε τραγικοτητα... Αυτο που κανει η νοβα εχει μια λογικη τουλαχιστον. Υποτιθεται οτι δεν εισαι σπιτι και βλεπει απο φορητη συσκευη. Ο ΟΤΕ στο κοβει τελειως.. Κριμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O OTE ειναι πολυ μπροστα σε τραγικοτητα... Αυτο που κανει η νοβα εχει μια λογικη τουλαχιστον. Υποτιθεται οτι δεν εισαι σπιτι και βλεπει απο φορητη συσκευη. Ο ΟΤΕ στο κοβει τελειως.. Κριμα

 

Είναι πρόσθετη υπηρεσία. Δεν τέθηκε ποτέ θέμα ή το ένα ή το άλλο. Εκτός αν το πάμε ότι βάζεις νόβα στο σπίτι σου, αλλά μόνο εσύ που έχεις στο όνομά σου τη νόβα μπορείς και όχι η γυναίκα σου, ο αδερφός σου, ο γιος σου κτλ.

Θα ήταν πολύ πιο τίμιο κατ' εμέ να χρεώσει έξτρα την υπηρεσία (με ένα λογικό ποσό) εξ αρχής, αντί αυτά τα χαζά.

Ο ΟΤΕ αφήνει δύο συσκευές (μία βέβαια μπορεί να βλέπει) και προς το παρόν δεν σε εκβιάζει να διαλέξεις. Το αρνητικό είναι ότι πρέπει να έχεις ΜΒ σε αυτούς, κάτι που σε περιορίζει πολύ.

 

Και γενικά θα ήταν πολύ πιο έξυπνο να έχουν προχωρήσει σε pay per view streaming. Γιατί αν νομίζουν ότι με αυτά τα μέτρα θα κερδίσουν συνδρομητές, κοροιδεύονται. Ας το κάνουν αυτό και μετά να μαζεύονται οι φίλοι σε ένα σπίτι, να δίνει ο καθένας τα λεφτά που θα έδινε στον καφενέ και να το βλέπουν άνετα ή έστω να βγάζουν πακέτα με αγώνες κτλ. Τα τμήματα μάρκετινγκ τους όμως ασχολούνται με άλλα θέματα φαίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το ελληνικό πρωτάθλημα να διαλύεται και να κάνει τη μία διακοπή πίσω από την άλλη είναι τουλάχιστον προκλητικοί και εκτός τόπου και χρόνου στη Nova να αλλάζουν τους όρους χρήσης εις βάρος των πελατών. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το netflix λεει καλησπέρα

Φυσικά, καθώς, στο netflix το κύριο προϊόν που προσελκύει πελάτες είναι οι απευθείας μεταδόσεις αθλητικών γεγονότων! (αλέν ντελόν, που έλεγε κι ένας φίλος)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...