Προς το περιεχόμενο

Aλλαγή στο Nova GO και τη μετάδοση αγώνων Super League για όσους δεν βρίσκονται σε δίκτυο Forthnet


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ΟΤΕ αφήνει δύο συσκευές (μία βέβαια μπορεί να βλέπει) και προς το παρόν δεν σε εκβιάζει να διαλέξεις. Το αρνητικό είναι ότι πρέπει να έχεις ΜΒ σε αυτούς, κάτι που σε περιορίζει πολύ.

 

Και γενικά θα ήταν πολύ πιο έξυπνο να έχουν προχωρήσει σε pay per view streaming. Γιατί αν νομίζουν ότι με αυτά τα μέτρα θα κερδίσουν συνδρομητές, κοροιδεύονται. Ας το κάνουν αυτό και μετά να μαζεύονται οι φίλοι σε ένα σπίτι, να δίνει ο καθένας τα λεφτά που θα έδινε στον καφενέ και να το βλέπουν άνετα ή έστω να βγάζουν πακέτα με αγώνες κτλ. Τα τμήματα μάρκετινγκ τους όμως ασχολούνται με άλλα θέματα φαίνεται.

 

Δεν πρέπει να έχεις MB στον OTE. Είπα και πιο πάνω. Μπαίνεις 10 δευτερόλεπτα με hotspot από το δηλωμένο κινητό σου, κάνει την αναγνώριση (δεν χρειάζεται καν να δεις κάτι), κλείνεις το hotspot, μπαίνεις σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ wifi και βλέπεις όσο θες.

Μάλιστα το παραπάνω δεν χρειάζεται να το κάνεις συνέχεια αν δεν αλλάζει wifi.

 

Επίσης του ΟΤΕ παίζει και μέσω κινητής, (οκ cosmote μόνο) και έχει και πακέτα gb. Αν καίγεσαι να δεις κάτι και δεν έχεις wifi μπορείς και από εκεί. Με την nova δεν μπορείς καθόλου να δεις μέσω κινητής.

 

Συνεπώς και διασφαλίζει ότι εγώ ο ίδιος (δηλαδή δεν έχω μοιράσει τους κωδικούς μου) βλέπω otego και παράλληλα παίζει και σπίτι. Πλέον η υπηρεσία του ΟΤΕ είναι πολύ καλύτερη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω απεχθεια και μισος προς τις πρακτικές της Nova (και του OTE) για τις Go υπηρεσιες τους.

 

Αν αυτο προκυπτει απο καποιον νομιμο χρήστη που του κάνουν τη ζωη δυσκολη ολοι αυτοι οι περιορισμοι τοτε δεκτο καθε παραπονο.

 

Αν ομως αυτο προκυπτει απο τον πειρατη/τσαμπατζη που δεν μπορει να κλεβει πια ευκολα ή δε μπορει να κλεβει καθόλου μάλλον δε θα έπρεπε να μιλαει καθολου...

 

Εγω πχ πληρωνω κανονικά συνδρομή Nova για το πατρικό μου γιατι ο πατέρας μου ειναι φαν και δε του χαλαω το χατήρι και αν καμια φορα θελω να δω καποιο ματς το εβλεπα από το iPad μου (στο δικο μου σπιτι εχω συνδεση ΟΤΕ). Τερμα αυτο τώρα σε εναν καθ' ολα νόμιμο χρήστη και πελάτη τους εδώ και χρόνια.

με vpn δεν γινεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ξενερωσει γιατι με παιρνει και εμενα η μπαλα που εβλεπα go μεσω κωδικων του πατερα μου που ειναι ασχετος με τεχνολογια και μου το ειχε δωσει εμενα αλλα:

 

Τυπικα ολοι εμεις που διαμαρτυρομαστε για την νοβα ειμαστε ¨πειρατες¨!!! Δηλαδη αν εχει ο πατερας σου νοβα και εσυ βλεπεις σε αλλο σπιτι ή στον δρομο το go του πατερα σου εισαι παρανομος. Γιαυτο μας πηραν χαμπαρι γιατι η μιση Ελλαδα πλεον εβλεπε ολους τους αγωνες τσαμπα μεσω του go συγγενων/φιλων. Σου λεει τυπικα το gο ειναι για αυτον που θα λειπει απο το σπιτι και θα δει αγωνα εξω απο αυτο ενω στο σπιτι δεν βλεπει αλλος. Αλλιως θα το ονομαζαν novago sharing. Το ξερω μας ποναει όλους αλλά νομικά έχουν δίκιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το netflix λεει καλησπέρα

 

το netflix έχει ελληνικούς υπότιτλους; ή ακόμα έχει μείνει σε εκείνα τα "δείγματα" της αρχής;

 

sorry for offtopic! αλλά το netflix πάσχει,

 

από την άλλη τα κινηματογραφικά του novago δεν έχουν τον περιορισμό των αθλητικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν κανένα δίκιο και είναι απαραδεκτοι. Η nova είναι για όλη την οικογένεια και όχι ατομική. Αν ο πατέρας μου βλέπει σπίτι κι εγώ είμαι έξω μου στερει το δικαίωμα να δω κάτι που πληρώνει η οικογένεια μου. Επίσης απαράδεκτοι είναι και γελοιοι όταν σε μένα που είμαι πελάτης 20 χρόνια με χρεώνουν 40e μόνο για το σπορ πακέτο και σε έναν νέο πελάτη που τους απείλησε και παζαρεψε όπως οι γυφτοι στο παζάρι, του προσφέρουν στην ίδια τιμή φουλ πακέτο και vdsl

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν είναι γύφτος στο παζάρι αυτός που παζαρεύει τη σύνδεσή του, αλλά εσύ κορόιδο φίλε Adi που δεν έκανες το ίδιο πατώντας στην παλαιότητά σου.

 

Κι εγώ 7 χρόνια πελάτης ήμουν και έχω πλέον το sports pack + 720 λεπτά προς κινητά + adsl24 στα 42,90 με την αύξηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν είναι γύφτος στο παζάρι αυτός που παζαρεύει τη σύνδεσή του, αλλά εσύ κορόιδο φίλε Adi που δεν έκανες το ίδιο πατώντας στην παλαιότητά σου.

 

Κι εγώ 7 χρόνια πελάτης ήμουν και έχω πλέον το sports pack + 720 λεπτά προς κινητά + adsl24 στα 42,90 με την αύξηση.

 

Αλλοι εχουν στην τιμη αυτη το full πακετο και οταν τους το ειπα να μου το δωσουν κι εμενα αρνηθηκαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλοι εχουν στην τιμη αυτη το full πακετο και οταν τους το ειπα να μου το δωσουν κι εμενα αρνηθηκαν

 

Το ίδιο έγινε και με εμένα πέρυσι και το κατάπια για ένα χρόνο, απλά επειδή μου έδωσαν δεύτερο πιάτο, αποκωδικοποιητή και δωρεάν εγκατάσταση για Nova εξοχικό.

 

Αύριο που θα κάνω αίτηση φορητότητας να τους δω, γιατί αν δεν δώσουν και full pack έφυγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γνωρίζετε οτι η nova δεν πληρώνει και της ομάδες της superleague. Χρωστάει 6-6,5 εκ ευρώ σε όλες τις ομάδες της Ligdas, βαση συμβολαίου.

Συνδρομητική τηλεόραση που δεν πληρώνει τις ομαδες που αγόρασε και περιμένουν τα λεφτά για να συντηρηθούν..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γνωρίζετε οτι η nova δεν πληρώνει και της ομάδες της superleague. Χρωστάει 6-6,5 εκ ευρώ σε όλες τις ομάδες της Ligdas, βαση συμβολαίου.

Συνδρομητική τηλεόραση που δεν πληρώνει τις ομαδες που αγόρασε και περιμένουν τα λεφτά για να συντηρηθούν..

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Δεν πληρώνει γιατί έχει γίνει διακοπή τριών εβδομάδων σύνολο στο πρωτάθλημα και έχει δικαίωμα βάσει συμβολαίου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και την απειλεί ο Αλαφούζος ότι δεν θα της επιτρέψει την είσοδο για να μεταδώσει τον αγώνα ΠΑΟ - ΠΑΟΚ :lol:

 

Όπως και να έχει είναι εμφανές ότι η εταιρεία έχει σοβαρά ζητήματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απογοητευμένος συν-συνδρομητής. Έβλεπα κανένα ματσάκι τα Σ/Κ, τώρα απλά θα το ρίξω πάλι στο streaming. Βλέπω το παλικάρι που μοιραζόμαστε την σύνδεση να την αναλαμβάνει εξολοκλήρου μόνος του. 

Οι άνθρωποι είναι απλά τραγικοί και επιτρέψτε μου, τελείως καραγκιόζηδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απογοητευμένος συν-συνδρομητής. Έβλεπα κανένα ματσάκι τα Σ/Κ, τώρα απλά θα το ρίξω πάλι στο streaming. Βλέπω το παλικάρι που μοιραζόμαστε την σύνδεση να την αναλαμβάνει εξολοκλήρου μόνος του. 

Οι άνθρωποι είναι απλά τραγικοί και επιτρέψτε μου, τελείως καραγκιόζηδες.

Eίναι, αλλα όχι για αυτόν τον λόγο. Το novago κανωνικά δεν είναι για αυτόν που πληρώνει το πιάτο και όχι να βλέπει και δεύτερος με πατέντες;

Βασικά δεν είναι γύφτος στο παζάρι αυτός που παζαρεύει τη σύνδεσή του, αλλά εσύ κορόιδο φίλε Adi που δεν έκανες το ίδιο πατώντας στην παλαιότητά σου.

 

Κι εγώ 7 χρόνια πελάτης ήμουν και έχω πλέον το sports pack + 720 λεπτά προς κινητά + adsl24 στα 42,90 με την αύξηση.

Δεν είναι οι ταινίες μέσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...