Προς το περιεχόμενο

eBay πρόβλημα πώλησης


gamer73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας πούλησα στο eBay μια τσάντα και ο πωλητής ενώ συμφωνήσαμε από την αρχή ότι δεν δέχομαι επιστροφή τώρα μου έκανε dispute και δεν στέλνει την τσάντα πίσω τι να κάνω; θα χάσω και τα λεφτά μου και την τσάντα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν εχεις αποδεικτικο οτι εχει φτασει η τσαντα και στην αγγελια σου γραφει οτι δεν δεχεσαι επιστροφη τοτε δεν μπορει να κανει κατι.το paypal θα σε ρωτησει και εσυ θα απαντησεις οτι το εχεις γραψεις(αν το εχεις γραψει).σιγουρα θα εβαζα μεσα και κομματια απο την συνομιλια οτι δηλαδη εχει φτασει η τσαντα.γιατι αν αυτο εκανε dispute οτι δεν παιρνεις την τσαντα πισω σημαινει οτι την εχει παραλαβει.επισης πρεπει να αποδειξει οτι την εστειλε πισω πχ με καποιο tracking number

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις αποδεικτικο οτι εχει φτασει η τσαντα και στην αγγελια σου γραφει οτι δεν δεχεσαι επιστροφη τοτε δεν μπορει να κανει κατι.το paypal θα σε ρωτησει και εσυ θα απαντησεις οτι το εχεις γραψεις(αν το εχεις γραψει).σιγουρα θα εβαζα μεσα και κομματια απο την συνομιλια οτι δηλαδη εχει φτασει η τσαντα.γιατι αν αυτο εκανε dispute οτι δεν παιρνεις την τσαντα πισω σημαινει οτι την εχει παραλαβει.επισης πρεπει να αποδειξει οτι την εστειλε πισω πχ με καποιο tracking number

Φίλε μου ο τύπος είναι κλέφτης εγώ την τσάντα την είχα πάρει από το eBay πριν 2. Χρόνια ήταν με τα καρτελάκια γνησιότητας τώρα; αυτός λέει ότι πήγε στο κατάστημα και ότι η τσάντα δεν ήταν γνήσια και του την κράτησαν και δεν μου στέλνει πίσω την τσάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο απαντας και εσυ στο dispute στο paypal συν το βασικο οτι δεν δεχεσαι επιστροφες αμα το ειχες τσεκαρει.

Εγώ στο eBay είπα ότι δεν δέχομαι επιστροφές και αυτοί μου είπαν να δεχτώ την επιστροφή και επίσης να πληρώσω τα χρήματα επιστροφής!!!

Τι είναι το shipping label ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο eBay είπα ότι δεν δέχομαι επιστροφές και αυτοί μου είπαν να δεχτώ την επιστροφή και επίσης να πληρώσω τα χρήματα επιστροφής!!!

Τι είναι το shipping label ;

Shipping label είναι αυτό το αυτοκόλλητο με την διεύθυνση προορισμού που κολλάνε οι courier έξω από τα δέματα. Σου είπε το PayPal να φτιάξεις εσύ με δικά σου έξοδα shipping label και να το δώσεις στον αγοραστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο eBay είπα ότι δεν δέχομαι επιστροφές και αυτοί μου είπαν να δεχτώ την επιστροφή και επίσης να πληρώσω τα χρήματα επιστροφής!!!

Τι είναι το shipping label ;

θα πρεπε να ειχες γραψει οτι δεν δεχεσαι επιστροφες ή οτι σε επιστροφες ο αγοραστης πληρωνει τα εξοδα.

Όχι αυτός το ζητάει

Αλλά αντιφάσκει από την άλλη μου λέει άφησε την τσάντα στο κατάστημα άντε βγάλε άκρη τώρα

Θελει shipping label που θα το στειλει.επισης αν ειναι να στειλει την τσαντα και να σε χρεωσει 20-30 ευρω ταχυδρομικα διοτι δεν ξερεις με τι θα την στειλει δεν ξερω αν αξιζει με βαση την αξια της τσαντας.ισως με ενα μικρο Discount να την κρατησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου έγραψε ότι δεν στέλνει την τσάντα την άφησε στο κατάστημα τι κάνω τωρα;;

Θέλει και τα λεφτά προφανώς και την τσάντα απατεώνας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αναφερεις στο Paypal.και για να μην αναφερει οτι στην εστειλε μπορεις να ζητησεις να την στειλει με tracking number και να σου δωσει το tracking number.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το shipping label ειναι απλα ενα καρτελλακι που θα το στειλει.αυτος απο εκει δεν θα στειλει με ελτα.θα στειλει ειτε με το εκαστοτε ταχυδρομειο φτηνη λυση αλλα μπορει να μην εχει tracking number ειτε μετα με tracking number που ειναι πιο σιγουρο αλλα πιο ακριβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...