Προς το περιεχόμενο

Steam Link 23.20€ (μαζί με μεταφορικά) απο Game.co.uk


fou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον λόγο steam sales το έχουν και αυτοί πολυ χαμηλά 16£ σχεδόν και βγαίνει 23.20 με μεταφορικά. Στο steam με μεταφορικά τώρα που είναι σε εκπτωση 60%, βγαίνει γύρω στα 50€.

Link: http://www.game.co.uk/en/steam-link-816924

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 231
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χρειαζεσαι και controller η απλα μπορείς να τους βαλεις πανω mouse και keyboard ?

Εγώ του έχω βάλει ένα Xbox 360 χειριστήριο.

Λογικά δεν έχει θέμα και με ποντίκι πληκτρολόγιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραλίγο να το τσιμπήσω και εγώ αλλά με λίγο ψάξιμο είδα ότι πετσοκόβει το παιχνίδι σε σχέση με το να το τρέξεις στο pc. ειδικά σε ΑΑΑ τίτλους ξεχάστε το . αν εχετε κοντα το pc σας στην τηλεοραση , η σύνδεση με hdmi είναι μονόδρομος . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

παραλίγο να το τσιμπήσω και εγώ αλλά με λίγο ψάξιμο είδα ότι πετσοκόβει το παιχνίδι σε σχέση με το να το τρέξεις στο pc. ειδικά σε ΑΑΑ τίτλους ξεχάστε το . αν εχετε κοντα το pc σας στην τηλεοραση , η σύνδεση με hdmi είναι μονόδρομος . 

 

Δεν ισχύει αυτό σε καμία περίπτωση.

 

Αν το παιχνίδι πετσοκόβεται, τότε το setup είναι λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει αυτό σε καμία περίπτωση.

 

Αν το παιχνίδι πετσοκόβεται, τότε το setup είναι λάθος.

 

Το έχεις το μηχάνημα? 

Διαβασα review χρηστών που το έχουν αλλά και από διάφορα site και όλοι λένε το ίδιο ... σε τίτλους όπως witcher, call of duty , battlefield κτλ υπάρχει μεγάλο lag και διαφορα προβλήματα στην απεικόνιση  ...  αν παίζεις indie games  κατά κύριο λόγο οκ.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το έχεις το μηχάνημα? 

Διαβασα review χρηστών που το έχουν αλλά και από διάφορα site και όλοι λένε το ίδιο ... σε τίτλους όπως witcher, call of duty , battlefield κτλ υπάρχει μεγάλο lag και διαφορα προβλήματα στην απεικόνιση  ...  αν παίζεις indie games  κατά κύριο λόγο οκ.... 

 

Ναι, το έχω.

 

Input lag υπάρχει, αλλά όχι σε τραγικό βαθμό. Αν έχεις κάνει σωστό setup, maximum να σε φορτώνει με 15ms παραπάνω. Εγώ δεν έχω δει πάνω από 10ms, συνήθως είμαι στα 5-7ms και όλα αυτά ενώ το pc μου είναι συνδεδεμένο με το Link μέσω powerline. Σε κάθε περίπτωση αν θες να παίζεις competitive multiplayer games, τότε δεν είναι η ενδεδειγμένη λύση.

 

Αν υπάρχουν προβλήματα στην απεικόνιση τότε το setup είναι λάθος. Όταν λέω setup, εννοώ συνδεσμολογία, router, ports κλπ. Όσοι λένε ότι δεν έχουν καλό performance/απεικόνιση, έχουν κάνει λάθος σετάρισμα. Στην χειρότερη περίπτωση, ρίχνεις λίγα γραφικά και κερδίζεις σε performance.

 

Ενδεικτικά, πριν κανά δίμηνο έκανα το δεύτερο playthrough μου στο Shadow of Mordor αποκλειστικά στο Steam Link με άψογο performance και με full γραφικά.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...