Προς το περιεχόμενο

Steam Link 23.20€ (μαζί με μεταφορικά) απο Game.co.uk


fou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ για να παραγγείλω αναγκάστηκα να κλείσω το Kaspersky τελείως. Ακόμη κ όταν του έκανα απλή παύση δεν με άφηνε να κάνω αγορά. Βαρούσε για επιβεβαιωμένη προσπάθεια phising.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έκανα πατάτα και αγόρασα μέσω κάρτας κατευθείαν γτ βαριομουν να την ξανασυνδεσω στο paypal. Τώρα ειδωμενεν αν θα έρθει η αν θα ζητησω refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απτα πιο αχρηστα πραματα που εβγαλε η ποτε η valve... Ποιος ο λογος να βαλεις τετοιο πραμα και να εχεις input lag,να αναγκαζεσε να κατεβαζεις γραφικα και να μπλεκεις με internet... Απλα παρε ενα hdmi 20μ και τελειωνεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απτα πιο αχρηστα πραματα που εβγαλε η ποτε η valve... Ποιος ο λογος να βαλεις τετοιο πραμα και να εχεις input lag,να αναγκαζεσε να κατεβαζεις γραφικα και να μπλεκεις με internet... Απλα παρε ενα hdmi 20μ και τελειωνεις!

Συζητήθηκε ήδη γιατί δεν βολεύει πάντα το hdmi

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Απτα πιο αχρηστα πραματα που εβγαλε η ποτε η valve... Ποιος ο λογος να βαλεις τετοιο πραμα και να εχεις input lag,να αναγκαζεσε να κατεβαζεις γραφικα και να μπλεκεις με internet... Απλα παρε ενα hdmi 20μ και τελειωνεις!

 

Το χειριστήριο, το mouse, το keyboard κλπ πως θα τα συνδέσεις ασύρματα στο πισί; Ή θα έχεις και άλλα 3-4 καλώδια των 20 μέτρων;

 

Πραγματικά, ώρες ώρες απορώ, τα σκέφτεστε αυτά που λέτε ή μέσα στην ανάγκη σας να έχετε άποψη πετάτε ένα μαργαριτάρι κι όποιον πάρει ο χάρος;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν έχουν αυτήν την ανάγκη και δεν το έχουν σκεφτεί πόσο "απλό" είναι να συνδέσεις τον υπολογιστή σου που είναι 20 μέτρα μακριά με την τηλεόραση, να δεχτώ αν δεν παίζει καλά αλλά μην λέμε κιόλας ότι δεν καταλαβαίνετε την ανάγκη και ότι με ένα καλώδιο τελείωσε.

 

Και τέλος έτσι για να μην τα λέμε όλα απλά

https://www.skroutz.gr/s/10087898/OEM-HDMI-1-4-Braided-Cable-HDMI-male-HDMI-male-20m-371-064.html

20μ hdmi cable 18ε + 2,50ε μεταφορικά

 

Οκ γλύτωσες 2.50ε σε σχέση με εμάς αλλά στα βάζω στην εγκατάσταση γιατί μπορείς απλά να ανοίξεις τρύπες και να είναι τσαντίρι το σπίτι. Αν πάμε σε καρφάκια κάνει 4-5ε το κουτί , μας ξεπέρασες, για κανάλια τοίχου να μην μιλήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα καλωδιο 20m και καλα για μην αγορασω steam link. Οκ το εκανα. Το συνδεα ολα κομπλε, πολλες φορες ειχα ψιλοθεμα γιατι ηταν μεγαλη η απόσταση στο θεμα εικονας. Οκ δε με ενοχλουσε τοσο.

Μετα το χειριστήριο του 360,λογω αποστασης αποσυνδεοταν. Το keyboard ούτε καν επιανε.

Αα και το καλωδιο μια φορα που το ειχα απλωμενο το ξεσκισε ο σκυλος.

Ε για τα παραπανω αγορασα steam link

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα τις αναγκες ειναι, μπορει τον αλλο να τον βολευει hdmi και να εχει receiver για τα controllers του και ολα κομπλε ουτε bandwidth του τρωει ουτε input lag κλτπ. Καποιος αλλος μπορει να θελει ευκολα casual gaming στο σαλονι χωρις να τραβαει καλώδια για ολα ε για αυτον το steam link σε αυτη την τιμη ειναι οτι πρεπει.

 

Αχρηστο δεν ειναι αλλα ουτε και απαραίτητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αναλογα τις αναγκες ειναι, μπορει τον αλλο να τον βολευει hdmi και να εχει receiver για τα controllers του και ολα κομπλε ουτε bandwidth του τρωει ουτε input lag κλτπ. Καποιος αλλος μπορει να θελει ευκολα casual gaming στο σαλονι χωρις να τραβαει καλώδια για ολα ε για αυτον το steam link σε αυτη την τιμη ειναι οτι πρεπει.

 

Αχρηστο δεν ειναι αλλα ουτε και απαραίτητο.

 

 

Τον receiver για τα controllers του που θα τον συνδέσει; Και τι εννοείς casual gaming; Εγώ όλο μου το pc gaming το έχω μοιράσει τόσο στο γραφείο όσο και στο σαλόνι μέσω streaming (ή ακόμα και στην κρεβατοκάμαρα στο laptop ή στο κινητό μου for that matter) και απέχω αρκετά από τον ορισμό του casual gamer.

 

Προφανώς και δεν είναι κάτι απαραίτητο γενικώς. Όμως η εναλλακτική του Steam Link δεν είναι το «τραβάω καλώδια από το γραφείο στο σαλόνι». Είναι το «συνδέω το πισί απευθείας στην τηλεόραση» που πολλούς μπορεί να μην τους βολεύει για διάφορους λόγους. Ε για αυτούς είναι απαραίτητο το Steam Link (ή το Steam Machine ή το Android Box, όλα μπορούν να κάνουν αυτή τη δουλειά). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον receiver για τα controllers του που θα τον συνδέσει; Και τι εννοείς casual gaming; Εγώ όλο μου το pc gaming το έχω μοιράσει τόσο στο γραφείο όσο και στο σαλόνι μέσω streaming (ή ακόμα και στην κρεβατοκάμαρα στο laptop ή στο κινητό μου for that matter) και απέχω αρκετά από τον ορισμό του casual gamer.

 

Προφανώς και δεν είναι κάτι απαραίτητο γενικώς. Όμως η εναλλακτική του Steam Link δεν είναι το «τραβάω καλώδια από το γραφείο στο σαλόνι». Είναι το «συνδέω το πισί απευθείας στην τηλεόραση» που πολλούς μπορεί να μην τους βολεύει για διάφορους λόγους. Ε για αυτούς είναι απαραίτητο το Steam Link (ή το Steam Machine ή το Android Box, όλα μπορούν να κάνουν αυτή τη δουλειά). 

Στο pc του, δεν πιάνουν αρκετα μακρια αυτα πλεον?

 

Casual εννοω οτιδήποτε οχι competitive multiplayer το οποιο δεν μπορεις να παιξεις με controller ετσι και αλλιως και εχεις και input lag. Για ολα τα single player φανταζομαι μια χαρα θα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβε κανείς?

Κ αν ναι με ποια μεταφορικη?

Έχω στείλει mail στο game.co.uk αλλά δεν απαντουν...

 

Εμένα όλη αυτή η ιστορία χωρίς tracking number και το Kaspersky να βαράει κόκκινα όταν πάω να κάνω επιβεβαίωση πληρωμής (χρειάστηκε να το κλείσω για να μπορέσω να συνεχίσω την αγορά) μου βρωμάει πολύ άσχημα. Μέσα στη βδομάδα θα κάνω report της πληρωμής στο paypal με αφορμή τον ισχυρισμό για 3-6 εργάσιμες μέρες παράδοσης. Είμαι ακόμη στις 4 μέρες αλλά στο τέλος της 6ης μέρας, θα φύγει "ραβασάκι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβε κανείς?

Κ αν ναι με ποια μεταφορικη?

Έχω στείλει mail στο game.co.uk αλλά δεν απαντουν...

 

Έστειλα εγώ ένα email γιατί μου έβγαλε ένα error μετά την παραγγελία , μου απάντησαν εχθές ότι έφυγε 29/11 και ότι κάνουν 4 ημέρες περίπου για να απαντήσουν στα emails , οπότε κάνε υπομονή θα σου απαντήσουν. Μου είπαν και εμενα αν έχω θέμα με την παραλαβή να επικοινωνήσω αλλά θα απαντήσουν στις 4 ημέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...