Προς το περιεχόμενο

Best xiaomi phone με 64gb και καλή κάμερα;


ziggywas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Όντας χρήστης iPhone από το πρώτο μοντέλο, δεν έχω ιδέα για Android κινητά. Ποιο θα λέγατε είναι το καλύτερο μοντέλο της Xiaomi με 64gb storage και την καλύτερη δυνατή κάμερα; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το oneplus 3  :-D

 

Πλάκα κάνω. Θα σε αποτρέψω από την αγορά αυτή, αφού η Xiaomi δεν υποστηρίζει (στο μεγαλύτερο ποσοστό) την μπάντα 20 (η περίφημη 800άρα), με αποτέλεσμα να αντιμετωπίζουν πρόβλημα στο LTE. Αντιθέτως, τα oneplus όπως σου είπα στην αρχή, έχουν τα πάντα όσα χρειάζεσαι: 6GB Ram, 64GB αποθηκευτικό χώρο και πολύ καλή κάμερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Σκεφτόμουν και το Oneplus, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε σκόπευα για αυτά τα χρήματα. Ας θέσω ξανά το ερώτημά μου: Ποιο θα λέγατε είναι το καλύτερο μοντέλο της Xiaomi με 64gb storage και την καλύτερη δυνατή κάμερα ΜΕΧΡΙ 250 ΕΥΡΩ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Σκεφτόμουν και το Oneplus, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε σκόπευα για αυτά τα χρήματα. Ας θέσω ξανά το ερώτημά μου: Ποιο θα λέγατε είναι το καλύτερο μοντέλο της Xiaomi με 64gb storage και την καλύτερη δυνατή κάμερα ΜΕΧΡΙ 250 ΕΥΡΩ;

 

Σε leeco max 2 έχεις ρίξει καμιά ματιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από χρήστης iPhone τα τελευταία πόσα χρόνια, το να πας σε xiaomi, δεν είναι και η καλύτερη επιλογή.

 

Ναι, έχουν Vfm για τα τεχνικά χαρακτηριστικά τους. Αλλά out of the box, πολύ πιθανόν να έχεις θέματα αν έχουν περασμένη Rom κινεζομαγαζου. Απαιτούν γνώση και ενασχόληση για να τι φέρεις στα μέτρα σου.

 

Επίσης υπάρχει και το θέμα band 20, στην ουσία θα έχεις κουτσουρεμενο σήμα 4g.

 

Προτίμησε κάποιον άλλο κατασκευαστή που παρέχει ολοκληρωμένη εμπειρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ρε παιδια, μονο εγώ δεν εχω θεμα με 4g? Ο πατέρας μου έχει το redmi note 3 pro 3/32, με ανοιχτά τα δεδομένα όλη μερα. Έχει γυρίσει όλη την Βόρεια Ελλάδα λόγω δουλειάς και παντού σχεδόν πιάνει άριστο 4g σημα. Το g3 μου παλεύει να πιάσει 4g διπλα του. Ξέρω για την 800αρα, αλλά πιστεύω δεν είναι λόγος να αποτρέψει κάποιον απο την αγορά κάποιου καλού κινεζικού. Άσε που στο Ελλάδισταν η ταχύτητα του 3g σε πολλές περιπτώσεις είναι καλύτερη του 4g

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλύτερο μειονέκτημα του Mi5 είναι η κάμερα, κάτι που διόρθωσε στο Mi5s.

Από ότι διάβασα όμως το s δεν έχει OIS, σωστά;

 

Όσον αφορά στην 800αρα μπάντα, νόμιζα ότι μόνο η Wind έχει θέμα (εγώ είμαι με Cosmote).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι για το φίλο το redmi pro με τις 2 κάμερες ειναι μονόδρομος.

 

(Όσο για την 800αρα, όλες έχουν επενδύσει σε αυτή, ακόμα και η cosmote)

http://www.tovima.gr/science/technology-planet/article/?aid=641375

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Όντας χρήστης iPhone από το πρώτο μοντέλο, δεν έχω ιδέα για Android κινητά. Ποιο θα λέγατε είναι το καλύτερο μοντέλο της Xiaomi με 64gb storage και την καλύτερη δυνατή κάμερα; Ευχαριστώ.

Xiaomi Redmi Pro 128GB με dual camera στα 232€

a769afd092074c5eb6070263dc93e551.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλύτερο μειονέκτημα του Mi5 είναι η κάμερα, κάτι που διόρθωσε στο Mi5s.

Διόρθωσε στο mi5s που δεν έβαλε σταθεροποίηση (με πρόλαβε ο ziggywas) ; Κάποιο λάθος κανείς φίλε μου γιατί εγώ το έχω το mi5
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω θα χτυπήσω την πρόταση του φίλου ziaba. Πέρα από να φύγει με απλό ταχυδρομείο (όχι courier) και να δηλωθεί ως $30 gift, χρειάζεται να δηλώσω κάτι άλλο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...