Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή χρημάτων για αγορά από κατάστημα ρούχων


stelios_2809

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα , 

 

το Σαββάτο 26/11 έκανα κάτι αγορές στο Factory στην Πειραιώς. Από λάθος μου αγόρασα κάτι που τώρα δεν χρειάζομαι. Είναι μέρος της αγοράς και όχι όλα τα πράγματα που πήρα. Υπάρχει περίπτωση να επιστραφεί και να πάρω χρήματα πίσω?

 

Εννοείται είναι με απόδειξη αγοράς και αχρησιμοποίητο. Κάλεσα και με σύνδεσαν με το εσωτερικό κατάστημα και μου λένε πως είναι οκ η επιστροφή εντός 20 ημερών αλλά δεν επιστρέφουν χρήματα. 
Εγώ προφανώς χρειάζομαι τα χρήματα. Επειδή δεν ήμουν σίγουρος το άφησα.

 

Γνωρίζεται αν το δικαιούμαι ή πρέπει να πάω με τους όρους τους ?

 

Στο τηλέφωνο μίλησα μαζί τους εχθές Δευτέρα 28/11.

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(με επιφύλαξη)
Σύμφωνα με αυτό μάλλον δεν μπορείς.

 

Δικαίωμα επιστροφής του προϊόντος αναγνωρίζεται από το νόμο μόνο σε περίπτωση αγοράς ελαττωματικού προϊόντος. Επομένως, εφόσον το προϊόν δεν είναι ελαττωματικό, εναπόκειται στην πολιτική του καταστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια παντα ρωταμε για return policy. Το refund στο Ελλαδισταν δεν ειναι κατι συνηθισμένο. Αγγλία συνηθως εχουν 28-30 μερες για full refund και αν το πας μετα παιρνεις συνηθως gift card του μαγαζιου με το ποσο της αρχικης αγορας.

Οσο για το refund, πας λες refund/unsuitable το κοιτανε, σε 30" εχεις βαλει την καρτα στο μηχανημα και σε 2-3 μερες εχεις τα λεφτα πισω στην καρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σαιτ του φακτορυ για τις επιστροφες το διαβασες???

 

http://www.factoryoutlet.gr/gr-el/customer-service/returns

 

Βασικα  αναφερεται στις ηλεκτρονικες αγορες απο το e-shop... αλλα για ποιο λογο να μην ισχυει και για  τις φυσικες αγορες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γνωστή μου ειχε αγορασει κατι μποτες απο το altershop με πιστωτική, εχασε την αποδειξη αλλα λογω του οτι μπορουσε να δειξει τη συναλλαγη μεσω πιστωτικής της δόθηκε gift card με το ποσο, αλλα οχι full refund.

Edit: οι μποτες σκίστηκαν μεσα σε 2 εβδομάδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γνωστή μου ειχε αγορασει κατι μποτες απο το altershop με πιστωτική, εχασε την αποδειξη αλλα λογω του οτι μπορουσε να δειξει τη συναλλαγη μεσω πιστωτικής της δόθηκε gift card με το ποσο, αλλα οχι full refund.

Edit: οι μποτες σκίστηκαν μεσα σε 2 εβδομάδες

 

faulty product και δεν δόθηκε refund. Mεγάλη απάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...