Προς το περιεχόμενο

Νέο iPad Pro στις 10,9 ίντσες χωρίς Home button ετοιμάζει η Apple σύμφωνα με φήμες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

#Neg το iPhone 7 ποιο αργό από το 6s??????Μονο εσυ πρέπει να το είδες αυτό πραγματικά

Το iPhone 7 στην iOS 10.0 είχε Laggy animations κάνε μια γύρα στα Macrumors και στο Youtube και θα δεις τι έπαιζε. Με την 10.1 το διόρθωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι, αν και ο Άιβς φαίνεται εδώ και χρόνια ότι έχει ΣΚΥΛΟΒΑΡΕΘΕΙ και από νέο πρωτοποριακό design ΔΕΝ έχει δείξει κάτι συγκλονιστικό, τα τελευταία χρόνια...

 

 

...Μακάρι να βγει έτσι (αν και θα με "μαμήσει" εμένα προσωπικά, που 'μαι Senior Designer σε gaming εταιρεία, να προσαρμόσω σε ΝΕΟ layout/ratio τα γραφικά των παιχνιδιών μας), να βγει με ελάχιστο bezel, να 'χει κάνα ψηφιακό home-button (αυτό χρησιμοποιώ και τώρα, που 'ναι για τα άτομα με ειδικές ανάγκες, σε επιλογή απ' τα settings), να 'χει ενδεχομένως και OLED οθόνη κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ ότι "σέρνονται". Έχω Air2 (κανονικό, ούτε μίνι ούτε την "γκουμούτσα" Προ), πάει "σφαίρα" και παίζει τα πάντα και δεν "λαγκάρει" καθόλου...

...Ξέρετε... θέλει και να ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΕ λιγάκι με το εκάστοτε μηχάνημα που αγοράζετε! Εγώ έχω βγάλει τα περισσότερα ΑΧΡΗΣΤΑ πράγματα που βάζουν για να "μοστράρουν" στο πλατύ κοινό (πχ. τα ΑΔΙΑΦΟΡΑ κινούμενα γραφικά/μενού κτλ), έχω βάλει 3rd party memory cleaner-optimizer κτλ...

...και η ταμπλέτα "πετά" σε μόνιμη βάση, ουδέποτε έχει "λαγκάρει".

 

Αλλά ΚΑΙ της γυναίκας μου το Air (απλό, το ένα), ΔΙΧΩΣ ΤΙΠΟΤΑ να του 'χω βάλει... με άπειρες "π@π@ριές" που η γυναίκα μου έχει κάνει... με τα άπειρα ΓΕΜΑΤΑ ΙΟΥΣ σάιτ που μπαίνει και διαβάζει (τα "κουτσομπολίστικα" που 'ναι τίγκα σε advs-on κτλ)...

...μια χαρά της τρέχει το μηχάνημα.

 

Το να παραπονιέται κάποιος ότι ΤΟ iOS ή ΤΟ MAC-OS... "σέρνεται"... είναι απλώς ΑΝΕΚΔΟΤΟ!!! Κάποια βλακεία κάνετε εσείς, είναι απόλυτα δεδομένο! Αυτά τα λειτουργικά είναι ΔΟΜΗΜΕΝΑ ΕΤΣΙ και ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΑ, για να τρέχουν άψογα δίχως προβλήματα - γι' αυτό και "παραπονιούνται" πολλοί users ότι δεν μπορού να τα κάνουν optimized.

Αν ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ τα λειτουργικά έχετε προβλήματα...

...τότε απλα ΠΑΨΤΕ ΝΑ ΨΑΧΟΥΛΕΥΕΤΕ τα μηχανήματά σας και να τα "σακατεύετε" και... "ψαχουλέψτε" καμιά κοπελιά, είναι πιο ακίνδυνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ ότι "σέρνονται". Έχω Air2 (κανονικό, ούτε μίνι ούτε την "γκουμούτσα" Προ), πάει "σφαίρα" και παίζει τα πάντα και δεν "λαγκάρει" καθόλου...

...Ξέρετε... θέλει και να ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΕ λιγάκι με το εκάστοτε μηχάνημα που αγοράζετε! Εγώ έχω βγάλει τα περισσότερα ΑΧΡΗΣΤΑ πράγματα που βάζουν για να "μοστράρουν" στο πλατύ κοινό (πχ. τα ΑΔΙΑΦΟΡΑ κινούμενα γραφικά/μενού κτλ), έχω βάλει 3rd party memory cleaner-optimizer κτλ...

...και η ταμπλέτα "πετά" σε μόνιμη βάση, ουδέποτε έχει "λαγκάρει".

 

Αλλά ΚΑΙ της γυναίκας μου το Air (απλό, το ένα), ΔΙΧΩΣ ΤΙΠΟΤΑ να του 'χω βάλει... με άπειρες "π@π@ριές" που η γυναίκα μου έχει κάνει... με τα άπειρα ΓΕΜΑΤΑ ΙΟΥΣ σάιτ που μπαίνει και διαβάζει (τα "κουτσομπολίστικα" που 'ναι τίγκα σε advs-on κτλ)...

...μια χαρά της τρέχει το μηχάνημα.

 

Το να παραπονιέται κάποιος ότι ΤΟ iOS ή ΤΟ MAC-OS... "σέρνεται"... είναι απλώς ΑΝΕΚΔΟΤΟ!!! Κάποια βλακεία κάνετε εσείς, είναι απόλυτα δεδομένο! Αυτά τα λειτουργικά είναι ΔΟΜΗΜΕΝΑ ΕΤΣΙ και ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΑ, για να τρέχουν άψογα δίχως προβλήματα - γι' αυτό και "παραπονιούνται" πολλοί users ότι δεν μπορού να τα κάνουν optimized.

Αν ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ τα λειτουργικά έχετε προβλήματα...

...τότε απλα ΠΑΨΤΕ ΝΑ ΨΑΧΟΥΛΕΥΕΤΕ τα μηχανήματά σας και να τα "σακατεύετε" και... "ψαχουλέψτε" καμιά κοπελιά, είναι πιο ακίνδυνο!

Το Mini 2 laggarei οχι το Air 2, το Air 2 εχει 2 GB RAM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το είχα γράψει του Τίμου του Κούκη (χωρίς πλάκα, έχω το email) πέρυσι που είδα το 12άρη από κοντά για τις ειδικές ανάγκες της κυράς ότι το 9.7 της είναι πλέον μικρό και το 12άρι δύσχρηστα μεγάλο και θέλουμε ένα 11άρι για βασικό μηχάνημα της στο σπίτι και φαίνεται με άκουσε

 

Μακάρι, αν και ο Άιβς φαίνεται εδώ και χρόνια ότι έχει ΣΚΥΛΟΒΑΡΕΘΕΙ και από νέο πρωτοποριακό design ΔΕΝ έχει δείξει κάτι συγκλονιστικό, τα τελευταία χρόνια...

τον Άιβς όπως και τον Θοδωράκη πρέπει να τους "δέρνεις" στην υπόγα για να μεγαλουργήσουν στην τέχνη τους (δυστυχώς βγάλτε τα εισαγωγικά στην περίπτωση του Θοδωράκη τις κατάμαυρες εκείνες εποχές) - τώρα που δεν υπάρχει "σατράπης" Τζόμπουρας λείπει το ξύλο κίνητρο/ψυχολογική πίεση για τον Άιβς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gestures και έλλειψη home button τι μου θυμίζει τι μου θυμίζει. ..α ναι blackberry os10 εν έτει 2012...

 

εμμ... εννοείς Meego Harmattan (2011)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά iPad δεν ξαναπαίρνω, πραγματικά πεταμένα λεφτά. Το iPad άξιζε σε εποχές Jobs με iOS 6. Πλέον μόνο σέρνονται για να σε αναγκάσουν να πάρεις τα καινούργια και να σκάσεις 600€ Minimum. Το φάγαμε δεν μας άρεσε πάμε παρακάτω. Έχω το Mini 2 της υπογραφής μου και στέκεται στο ράφι σκονισμένο.

 

Μια από τα ίδια και εδώ. Επίσης κάποτε λάτρευα τα mac τωρα μου είναι παντελώς αδιάφορα. Το τελευταίο καλό OSX για εμένα ήταν το Snow Leopard μετά πήραν τον κατήφορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Μετά από τόσο σπρώξιμο από συγκεκριμένα tech blog, τόνους διαφημίσεων στο NFL, δήθεν υπερβολικές αναφορές για sold out τα Surface δεν βρίσκονται ούτε καν στο Top 5 των πωλήσεων για ένα ακόμα οικονομικό τρίμηνο. Η κυριαρχία των Doomed iPad συνεχίζεται. Tablet σημαίνει iPad.... Smartwatch σημαίνει Apple Watch. Τα έσοδα του iPad αν λογίζονταν ως αυτόνομη εταιρία ξεπερνούν αυτά της Facebook. 85% των tablet άνω των 200$ στην Αμερική είναι iPad.

 

Apple's iPad remains dominant in shrinking tablet market.

 

Screen_Shot_2017_02_02_at_19_46_50.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και? αυτό τα κάνει καλύτερα στο διάβα του χρόνου?

εγώ βλέπω τέλμα και στις πωλήσεις με -14,2% σε σύνολο αγοράς -15,6% και απλά στην φτηνή κατηγορία υπάρχει φαγωμάρα των πολλών φτηνών από την ΧουααααΓΟΥΑΙΑΙΑΙΑΙΗΗΗΗ και την Άμαζον (που πασάρει περιέχόμενο στην πλατφόρμα της)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...