Προς το περιεχόμενο

Κινητο για φιλο


Seventy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Το ποσό που διαθέτουμε: 110-250 Μax

2) Την χρήση του κινητού (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά): Browser,YT,Facebook,Messenger,Instagram,Snapchat και Gaming αρκετα οποτε θελουμε δυνατο κινητο σχετικα

3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε: Δεν μας αποσχολει και τοσο αλλα να μην ειναι και κουμουτσα

4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (Αναγνώστη Δαχτυλικών Αποτυπωμάτων, Αδιαβροχοποίηση κ.λ.π.):Δεν μας απασχολει ιδιαιτερα
5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; Ναι αρκετα ειχε το Samsung Galaxy S3 και S5 mini

6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM; Οχι

7) Αν ναι, θα προτιμούσαμε να έχει χωριστές θύρες για SD και για τις 2SIM; Οχι

8) Στην SD, θα θέλαμε να υπάρχει δυνατότητα να πηγαίνουν οι εφαρμογές εκεί; Οχι

9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; Android

10) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; Ναι αρκετα να εχει 3000 Mah +

11) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Ελλαδα και εξω

12) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); Οχι

13) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; Καινουργιο

 

Εχουμε δει απο εξω αυτα θα εχουμε κανα προβλημα? δεν εχει παρει ουτε αυτος ουτε εγω

Lenovo ZUK Z2 64GB 4 GB RAM

MEIZU M3 Note 32GB 3 GB RAM

Vernee Apollo Lite 32GB 4GB RAM

Vernee Mars 32GB 4 GB RAM

Umi Plus  32GB 4 GB RAM

LeTV Leeco Le 2 Pro 32GB 4 GB RAM

ASUS ZenFone 2 64GB RAM 4GB RAM και το Laser με 3GB RAM και 32GB

XIAOMI Redmi 4 Prime

XIAOMI Redmi Note 4

XIAOMI Redmi Note 3 PRO

XIAOMI Redmi PRO 32GB 3 GB RAM

Huawei Honor 6X 32GB 3 GB RAM


Και απο Ελλαδα αυτα

Huawei P9 Lite  Huawei Honor 7 Lite Fingerprint Motorola Moto G4 Plus Samsung Galaxy J7 2016 LG Nexus 5Χ

Αυτη τι στιγμη διαθετει  210 περιπου μπορει να βαλει αλλα 50 ΜΑΧ.Για εξω το πιο καλο ποιο ειναι GearBest Vickmall Geekbuyng Bangood ποιο?Αν δεν εχει 800αρα τι παιζει ακριβως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα διαβαζω οτι θες καλες καμερες! Μην κοιτας κινεζικα τότε. Παρε ενα p9 lite η j7 2016, το 5x καλες καμερες αλλα οχι πολυ καλη μπαταρία. Γνωμη μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για κινεζο παει  ποιο λετε?


Το ZUK και το LeTV ειδα τουμπανα ειναι για την τιμη τους ειναι καλα ομως?θα εχει προβλημα με 4G με αγορα κινεζου?επισης εχουν ελληνικα και τι διαφορα εχει το international απο το σκετο?Εκτος απο Xiaomi που θελουν ROM to ZUK,Vernee,LeTV δεν θελουν σωστα?


Καλα διαβαζω οτι θες καλες καμερες! Μην κοιτας κινεζικα τότε. Παρε ενα p9 lite η j7 2016, το 5x καλες καμερες αλλα οχι πολυ καλη μπαταρία. Γνωμη μου

ΟΚ... :P διαφορα στην καμερα τοσο δεν εχουνε

Επεξ/σία από Seventy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κινεζο παει ποιο λετε?

 

Το ZUK και το LeTV ειδα τουμπανα ειναι για την τιμη τους ειναι καλα ομως?θα εχει προβλημα με 4G με αγορα κινεζου?επισης εχουν ελληνικα και τι διαφορα εχει το international απο το σκετο?Εκτος απο Xiaomi που θελουν ROM to ZUK,Vernee,LeTV δεν θελουν σωστα?

 

ΟΚ... :P διαφορα στην καμερα τοσο δεν εχουνε

Ειχα xiaomi note 3 pro και η γυναίκα p8 εβγαζα ίδιες φώτο και τις έβαζα στη tv 55' Samsung... Ε ναι εχουν μεγαλες διαφορές. Αλλο κινέζικο δεν εχω δοκιμάσει να μη λεω ψεματα αλλα για το xrn3p λεγαν για καλη καμερα ως εκει ομως, απλα καλη. Μονο ημέρα φυσικα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα xiaomi note 3 pro και η γυναίκα p8 εβγαζα ίδιες φώτο και τις έβαζα στη tv 55' Samsung... Ε ναι εχουν μεγαλες διαφορές. Αλλο κινέζικο δεν εχω δοκιμάσει να μη λεω ψεματα αλλα για το xrn3p λεγαν για καλη καμερα ως εκει ομως, απλα καλη. Μονο ημέρα φυσικα.

 

Δηλαδη λεβεντι μου...  διαπιστωσες οτι η καμερα μιας συσκευης των 250+ - ευρο

εχει καλυτερη καμερα απο μια των 150?? 

 

και αυτο μαλιστα οταν τις βαζεις σε 55αρα tv?? 

 

Και το p8 για να εχουμε καλο ερωτημα...  τι συσκευη νομιζεις οτι ειναι?  αμερικανικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κινεζο παει  ποιο λετε?

Το ZUK και το LeTV ειδα τουμπανα ειναι για την τιμη τους ειναι καλα ομως?θα εχει προβλημα με 4G με αγορα κινεζου?επισης εχουν ελληνικα και τι διαφορα εχει το international απο το σκετο?Εκτος απο Xiaomi που θελουν ROM to ZUK,Vernee,LeTV δεν θελουν σωστα?

ΟΚ... :P διαφορα στην καμερα τοσο δεν εχουνε

Παρήγγειλα LeTV le max 2 και το έψαξα αρκετά τις τελευταίες μέρες. Θέμα με το σήμα δεν έχει κανένα, η κάμερα είναι πολύ καλή και η ανάλυση οθόνης, με μόνο μείων το ότι αργεί να εστιάσει. Όσον αφορά την rom, έχει κατασκευάσει ένα παληκάρι ελληνική, την οποία την βελτιώνει συνεχώς και την έχει τελειοποιήσει σχεδόν. Συν τις άλλοις, μέσα στο 17 η Letv έρχεται Ελλάδα, οπότε, όλα τα προβλήματα με τις rom θα εξαφανιστούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη λεβεντι μου... διαπιστωσες οτι η καμερα μιας συσκευης των 250+ - ευρο

εχει καλυτερη καμερα απο μια των 150??

 

και αυτο μαλιστα οταν τις βαζεις σε 55αρα tv??

 

Και το p8 για να εχουμε καλο ερωτημα... τι συσκευη νομιζεις οτι ειναι? αμερικανικη?

Ολα ειναι κινέζικα.απλα τα xiaomi δεν επισκεβαζονται Ελλάδα αρα τα λεω κινέζικα. Και με λιγα λογια λεω οτι το p8-p9 lite εχουν καλύτερη καμερα απο xrn3p που ειχα. Εγω προσωπικά και το xiaomi και το p8 τα πηρα ιδια τιμη 180€. Τη γνωμη μου λεω στο παλικάρι εσυ-εσεις μπορει να εχετε αλλη αποψη, πειτε τη δικια σας γνωμη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

...

Huawei Honor 6X 32GB 3 GB RAM

Και απο Ελλαδα αυτα

Huawei P9 Lite  Huawei Honor 7 Lite Fingerprint Motorola Moto G4 Plus Samsung Galaxy J7

...

 

 

Στο gaming που αναφέρεσαι, δεν μπορεις να περιμένεις επιδόσεις σ'αυτες τις (πολύ καλές κατα τα άλλα) συσκευες.

Επίσης το 6X δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα Ελλάδα, και αναμένεται με 4GB RAM. Δεν θα είναι στο μπάτζετ του φίλου σου, οπότε το ξεχνάς. Εκτός αν εννοείς 6 ή 6+, που και πάλι δεν θα το συνιστούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks :) Θα το ψαξουμε ακομα βεβαια


Για να καταλαβω κανενα δεν εχει ελληνικη ρομ σωστα ουτε το UMI ASUS LeTV ZUK Vernee η οχι?γιατι μερικα ειδα εχουν ελληνικα σαν γλωσσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα σου ελεγα να πας στο τιμιοτατο http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-371104.html

 

θα σου βγει καπου στα 150...  

με τα ρεστα παιρνεις ενα καρο τσιμπραγκαλα τυπου " θηκες - powerbank - ακουστηκα bluetooth - hands free - tempered glass "

και σου μενει και στην τσεπη!

"αν και με την μπαταρια που εχει το powerbank δεν χρειαζεται"

 

η καμερα ειναι μια χαρα...  κατεβαζεις και ενα τζαμπα app για extra επιλογες, απο μπαταρια δεν θα εχεις θεμα, να κολλησει δυσκολα εισαι, και με την official rom που ερχεται δεν θα εχεις θεμα... μονο το μενου των ρυθμισεων θα ειναι στα αγγλικα... εχει 800αρα μπαντα

 

επισης στο miui.gr υπαρχει ισως μια απο τις πιο οργανωμενες κοινοτητες στην ευρωπη που θα σου λυσουν οποια απορια εχεις....

 

 

 

Ναι οκ... καμερα σαν τα κινητα των 250 + ευρο δεν εχει...  αλλα για " Facebook,Messenger,Instagram,Snapchat " αρκει με το παραπανω... 

καλυτερα τα υπολοιπα να τα παρεις σουβλακια... ή μπυρες..... ή και τα 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...