Προς το περιεχόμενο

Καινούργια εταιρία παροχής Ίντερνετ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους...Σήμερα ανακάλυψα την ocn.gr που με υπόσχεται 50mbps down kai 25mbps up και επειδή είναι και καινούργια δεν την πολύ εμπιστεύομαι...+ ότι έχει έναν διαφορετικό τρόπω να περνάει το ίντερνετ της στα σπίτια..φέρνει στο σπίτι σου ένα άσπρο κουτί που γράφει από έξω OCN και σου περνάει οπτική ίνα μέχρι την πρίζα τηλεφωνίας οπού έχεις το ρουτερ σου άλλα δεν παίρνει γραμμές από την ΟΤΕ ούτε έχει δικές της γραμμές έχω λίγο μπερδευτεί και εγώ πως στο καλό γίνετε αυτό και αν στην τελική μπορώ να την εμπιστευτώ!!

 

post-334959-0-30310900-1480433876_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως το site τους είναι σαν το σχεδίασε πιτσιρικάς 14χρόνος. Άσε που έχει και αρκετά ορθογραφικά λάθη.

 

Αλήθεια τι παίζει με αυτή την εταιρεία και την HCN (παρόμοια); Έτσι στο χαλαρό τους λες ότι θέλεις ίντερνετ και σκάβουν και σου βάζουν οπτική ίνα (που κοστίζει αρκετά από όσο ξέρω); Κάτι δεν μου κάθετε καλά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το site τους είναι σαν το σχεδίασε πιτσιρικάς 14χρόνος. Άσε που έχει και αρκετά ορθογραφικά λάθη.

 

Αλήθεια τι παίζει με αυτή την εταιρεία και την HCN (παρόμοια); Έτσι στο χαλαρό τους λες ότι θέλεις ίντερνετ και σκάβουν και σου βάζουν οπτική ίνα (που κοστίζει αρκετά από όσο ξέρω); Κάτι δεν μου κάθετε καλά....

 

Έχει ολόκληρο θέμα για την HCN

 

http://www.insomnia.gr/topic/439395-hcn-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C-internet-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%8C%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%B7/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To site είναι αυτό (γελάει ο κόσμος)..
Το τηλέφωνο επικοινωνίας που έχουν δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή..
Eδώ μπαίνει στο site μέσω άλλου url και με φωτογραφία στα ρώσικα :rolleyes:
Και εδώ χρησιμοποιεί το όνομα της inalan χωρίς η ίδια η inalan να αναφέρει κάτι.

Προσωπικά θα έμενα μακρυά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To site είναι αυτό (γελάει ο κόσμος)..

Το τηλέφωνο επικοινωνίας που έχουν δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή..

Eδώ μπαίνει στο site μέσω άλλου url και με φωτογραφία στα ρώσικα :rolleyes:

Και εδώ χρησιμοποιεί το όνομα της inalan χωρίς η ίδια η inalan να αναφέρει κάτι.

 

Προσωπικά θα έμενα μακρυά.

Πήρα τηλέφωνο στην inalan για να μάθω αν όντως η εταιρία αυτή είναι έμπιστη και συνεργάζεται μαζί τους και με είπαν ότι σκοπεύουν με το καινούργιο χρόνο να έρθουν στην Θεσσαλονίκη (όπου είμαι εγώ) και με είπε ότι δεν είναι σίγουρη αν άρχισαν η διαδικασίες ακόμα για την Θεσσαλονίκη θα ξανά πάρω τηλέφωνο αύριο που θα έχει μάθει και θα το σιγουρέψω :) (το κινητό τηλέφωνο τους δουλεύει κανονικά πήρα εγώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνο στην inalan για να μάθω αν όντως η εταιρία αυτή είναι έμπιστη και συνεργάζεται μαζί τους και με είπαν ότι σκοπεύουν με το καινούργιο χρόνο να έρθουν στην Θεσσαλονίκη (όπου είμαι εγώ) και με είπε ότι δεν είναι σίγουρη αν άρχισαν η διαδικασίες ακόμα για την Θεσσαλονίκη θα ξανά πάρω τηλέφωνο αύριο που θα έχει μάθει και θα το σιγουρέψω :) (το κινητό τηλέφωνο τους δουλεύει κανονικά πήρα εγώ)

 

Η inalan σου είπε οτι η inalan δεν είναι σίγουρη ότι ξεκίνησαν οι διαδικασίες στη Θεσσαλονίκη; Αλλά ντ' άλλων (δεν το λέω για σένα)..

Στο σταθερό κάλεσα και όχι στο κινητό. Κάτι το οποίο δείχνει τουλάχιστον προχειρότητα, όπως και όλα τα υπόλοιπα. Για να μην πω κάτι άλλο..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η inalan σου είπε οτι η inalan δεν είναι σίγουρη ότι ξεκίνησαν οι διαδικασίες στη Θεσσαλονίκη; Αλλά ντ' άλλων (δεν το λέω για σένα)..

Στο σταθερό κάλεσα και όχι στο κινητό. Κάτι το οποίο δείχνει τουλάχιστον προχειρότητα, όπως και όλα τα υπόλοιπα. Για να μην πω κάτι άλλο..

 

Ναι πήρα στην inalan και ρώτησα ότι η εταιρία αυτή ισχυρίζεται ότι έχει συνεργασία με εσάς και με λέει ναι έχουν γίνει σχέδια για την inalan στην Θεσσαλονίκη αλλά δεν είμαι σίγουρη αν ξεκίνησαν από τώρα...για αυτό θα πάρω αύριο που θα ρωτήσει τον manager για την εξακρίβωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πήρα στην inalan και ρώτησα ότι η εταιρία αυτή ισχυρίζεται ότι έχει συνεργασία με εσάς και με λέει ναι έχουν γίνει σχέδια για την inalan στην Θεσσαλονίκη αλλά δεν είμαι σίγουρη αν ξεκίνησαν από τώρα...για αυτό θα πάρω αύριο που θα ρωτήσει τον manager για την εξακρίβωση...

 

Έβγαλαν πριν μια ώρα ενημέρωση στο fb.

 

Αγαπητοί Πελάτες,

Θα θέλαμε επισήμως να σας ενημερωσουμε οτι ετοιμάζουμε τα απαραίτητα έγγραφα για την επέκταση μας στην πόλη της Θεσσαλονίκης, η οποία δεν έχει τεθεί ακόμη σε εφαρμογή. Μετά από την κλήση μελλοντικού μας πελάτη πληροφορηθηκαμε πως γίνεται χρήση του ονόματος της εταιρείας μας στη Θεσσαλονίκη, ώς πάροχου οπτικών ινών. Θα θέλαμε να ενημερωσετε την αστυνομία εάν πέσει στην αντίληψη σας κάτι τέτοιο, καθώς πρόκειται για παραπληροφόρηση.

Οταν ξεκινήσουν οι εργασίες μας στη Θεσσαλονίκη θα υπάρξει ενημέρωση στο www.inalan.gr καθώς και στο Facebook.

Inalan Team

 

Έκανε "κρα" από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
  • Super Moderators

Η Inalan πάντως την περνάει μεσα από εύκαμπτο πλαστικό σωλήνα. Χύμα η ίνα πάει για πλάκα κάποιος και την κόβει με ψαλίδι που λέει ο λόγος, με τον σωλήνα θα χρειαστεί περισσότερη προσπάθεια. :P

 

003.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικως ναι ο πλαστικος σωληνας ειναι μια εξτρα προστασια απο οτιδηποτε.πχ και στο δρομο δεν υπαρχει εξτρα προστασια περα απο τις ιδιας της οπτικης ινας που βεβαια ειναι πολυ σκληρη.

επισης και σε ξενες χωρες πχ ρουμανια που οι ινες ειναι απο κολωνα σε κολωνα εννοειται οτι δεν ειναι με σωληνα.απο εκει και περα μετα ειναι θεμα παροχου αν θα μπεις εξτρα σωληνας απο το κουτι και μετα.αν το κουτι θα ειναι με κλειδι ή θα ειναι απλα ενα κουτακι που θα γινεται η ενωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

κατοικος κορδελιου.. περασα απο τα γραφεια τους και ηταν κλειστό .. με μια βολτα στη περιοχη ειδα αρκετες πολυκατοικιες να εχουν κουτακι OCN  (καμια 5-6) και η οπτικη ινα χυμα στο κυμα χωρις προστασια...αν καποιος εχει στη περιοχη  ας πει τι γινεται μπας και βάλουμε και μης γιατι με τι wind ουτε δε βλέπουμε ασπρη μερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στην ρουμανια απο κολωνα σε κολωνα τις βλεπεις.ναι θα μπορουσαν να πανε υπογεια και να τερματιστει απο φρεατιο κατευθειαν σε πελατη αλλα αυξανει το κοστος.ναι θα μπορουσαν και πλαστικο σωληνα που βαζουν καπου αλλα συνηθως αρκουνται στην προστασια που εχει η ινα απεξω μονη της καλως η κακως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...