Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα Yellows Τράπεζας Πειραιώς


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...

Η εγγραφή είναι δωρεάν έτσι;μετά έχει κάποια συνδρομή;

 

Λες να πληρωναμε και συνδρομη για τα ψιχουλα που δινει το yellows, φιλε βρωμιαρη? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και Χρονια Πολλα!

 

Ασχοληθηκα και εγω λιγο με τα γελλοους. Με τα λιγα μαθηματικα που ξερω, εκανα τις πραξεις μου, τις προσομοιωσεις μου στα δικα μου δεδομενα και εβγαλα τα εξης συμπερασματα. το κερδος, η επιστροφη,η επιβραβευση του καταναλωτη,οπως θελετε πειτε το, ειναι περιπου στο 3.6-3.7% σε χρηματικη αξια, στο ποσο που χρεωνεστε. Μαζι με καποια "εξτρα" χορηγια απο την τραπεζα σε γελλοους, φτανει μεγιστο το 4%!!

 

Προσωπικα, το παραπανω δεν με ενδιαφερει, γιατι σε υποχρεωνει στην εξαργυρωση,αλλα και στην αγορα προιοντων-υπηρεσιων, απο συξκεκριμενα καταστηματα(ισως σε σουπερμαρκετ να με βολευε και σε συγκεκριμενες αλυσιδες παλι!)

Αλλο μειονεκτημα για μενα ειναι οτι,την επιβραβευση, στη δινει με τη μεθοδο των κουπονιων ή κρεντιτς.

Επισης, σε βαζει σε ενα τριπακι "παιχνιδιου" περισσοτερο, παρα στο οικονομικο οφελος του καταναλωτη.

 

Να πω την αληθεια... ισως και να ασχολιομουν και εγω με τα γελλοους,σε περιπτωση που δεν εβρισκα αλλο τραπεζικο προιον στα μετρα μου.

Εκεινο που εκανα εγω, ειναι η εκδοση μιας πιστωτικης καρτας της πειραιως, η οποια εχει επιστροφη χρηματων, το 3% επι των συνολικων αγορων. της εβαλα αυτοματη αποπληρωμη ολου του ποσου καθε μηνα και στο τελος αυτου, πιστωνομαι ενα αρκετα σεβαστο ποσον επιστροφης, που μπορω να το κανω οτι θελω.

 

αυτο που θελω να πω, ειναι, ψαξτε στην Πειραιως και αλλα τραπεζικα προγραμματα, μιας και δε θεωρω τοσο συμφερουσα την επιλογη των γελλοους. Εκτος βεβαια, αν ψωνιζετε κατα κορον πχ απο σκλαβενιτη, ή σας αρεσει το παιχνιδι των χαμενων γελλοους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα yellows είναι για πέταμα. Πόσους μήνες και τίποτα. Με τα go4more της εθνικής μόνο για φέτος πήρα πραγματική επιστροφή 150 ευρώ.

Πόση είναι η αντιστοιχία πόντων/€ στη go4 more? Στο yellows είναι 500 πόντοι=1€ και 1€ = 1 πόντος (ή 10 για συνεργαζόμενα καταστήματα ήτοι 2% επιστροφή)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εκεινο που εκανα εγω, ειναι η εκδοση μιας πιστωτικης καρτας της πειραιως, η οποια εχει επιστροφη χρηματων, το 3% επι των συνολικων αγορων. της εβαλα αυτοματη αποπληρωμη ολου του ποσου καθε μηνα και στο τελος αυτου, πιστωνομαι ενα αρκετα σεβαστο ποσον επιστροφης, που μπορω να το κανω οτι θελω.

 

 

 

Για πες τίποτα παραπάνω. Έχω μια πιστωτική και απλά κάθεται, βάζω μόνο τα τέλη κυκλοφορίας σε δόσεις :P Που θα μπορούσα να τη χρησιμοποιώ για να έχω επιστροφές;

Με τα yellows πάντως επειδή ψωνίζω από Μασούτη και βάζω βενζίνη από Shell μαζεύονται αλλά όχι κάτι τραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και Χρονια Πολλα!

 

Ασχοληθηκα και εγω λιγο με τα γελλοους. Με τα λιγα μαθηματικα που ξερω, εκανα τις πραξεις μου, τις προσομοιωσεις μου στα δικα μου δεδομενα και εβγαλα τα εξης συμπερασματα. το κερδος, η επιστροφη,η επιβραβευση του καταναλωτη,οπως θελετε πειτε το, ειναι περιπου στο 3.6-3.7% σε χρηματικη αξια, στο ποσο που χρεωνεστε. Μαζι με καποια "εξτρα" χορηγια απο την τραπεζα σε γελλοους, φτανει μεγιστο το 4%!!

 

Προσωπικα, το παραπανω δεν με ενδιαφερει, γιατι σε υποχρεωνει στην εξαργυρωση,αλλα και στην αγορα προιοντων-υπηρεσιων, απο συξκεκριμενα καταστηματα(ισως σε σουπερμαρκετ να με βολευε και σε συγκεκριμενες αλυσιδες παλι!)

Αλλο μειονεκτημα για μενα ειναι οτι,την επιβραβευση, στη δινει με τη μεθοδο των κουπονιων ή κρεντιτς.

Επισης, σε βαζει σε ενα τριπακι "παιχνιδιου" περισσοτερο, παρα στο οικονομικο οφελος του καταναλωτη.

 

Να πω την αληθεια... ισως και να ασχολιομουν και εγω με τα γελλοους,σε περιπτωση που δεν εβρισκα αλλο τραπεζικο προιον στα μετρα μου.

Εκεινο που εκανα εγω, ειναι η εκδοση μιας πιστωτικης καρτας της πειραιως, η οποια εχει επιστροφη χρηματων, το 3% επι των συνολικων αγορων. της εβαλα αυτοματη αποπληρωμη ολου του ποσου καθε μηνα και στο τελος αυτου, πιστωνομαι ενα αρκετα σεβαστο ποσον επιστροφης, που μπορω να το κανω οτι θελω.

 

αυτο που θελω να πω, ειναι, ψαξτε στην Πειραιως και αλλα τραπεζικα προγραμματα, μιας και δε θεωρω τοσο συμφερουσα την επιλογη των γελλοους. Εκτος βεβαια, αν ψωνιζετε κατα κορον πχ απο σκλαβενιτη, ή σας αρεσει το παιχνιδι των χαμενων γελλοους.

 

Mε τα yellows κερδίζεις 1€ για καθε 50€ αγορων στο Σκλαβενιτη, Μασουτη και καποιες άλλες φιρμες. Τι εννοεις "συμφερουσα επιλογη", αν ψωνιζεις με καρτα της Πειραιως εxεις και τα yellows. Οταν εχεις ηδη επιλεξει Τραπεζα και καρτα ειναι πολυ αργα για να επιλεξεις και προγραμμα bonus.

Τα yellows είναι για πέταμα. Πόσους μήνες και τίποτα. Με τα go4more της εθνικής μόνο για φέτος πήρα πραγματική επιστροφή 150 ευρώ.

 

Ανεκδοτο ηταν αυτο? Το go4more εδινε στη αρχη λεφτα, μετα ξεφτιλιστηκε τελειως, γιαυτο αλλωστε δεν υπαρχει πια η διαφημιση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόση είναι η αντιστοιχία πόντων/€ στη go4 more? Στο yellows είναι 500 πόντοι=1€ και 1€ = 1 πόντος (ή 10 για συνεργαζόμενα καταστήματα ήτοι 2% επιστροφή)

Στα 100 ευρώ σου δίνει 800 πόντους που είναι 2 ευρώ. Αν πάνε πάνω από 2000 τους εξαργυρώνεις άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Σκλαβενιτη στα 50€ αγορων το go4more σου δινει 200 ποντους/μισο ευρω, ενω τα yellows δινουν ενα ευρω.

Ειναι ανάλογα την επιχείρηση. Φέτος μόνο έχω εξαργυρώσει πάνω από 60000 πόντους. Και yellows έχω αλλά ακόμα δεν έβγαλα άκρη ενώ με της εθνικής όταν χτυπάω το pos σου λέει αν θες να εξαργυρώσεις ότι πόντους έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και yellows έχω αλλά ακόμα δεν έβγαλα άκρη ενώ με της εθνικής όταν χτυπάω το pos σου λέει αν θες να εξαργυρώσεις ότι πόντους έχεις.

 

Και με της Πειραιως όταν χτυπας το pos το ιδιο συμβαινει, οποτε ψωνιζω στο Σκλαβενιτη παντα η ταμιας μου λεει αν θελω να εξαργυρωσω οτι ποντους εχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εκεινο που εκανα εγω, ειναι η εκδοση μιας πιστωτικης καρτας της πειραιως, η οποια εχει επιστροφη χρηματων, το 3% επι των συνολικων αγορων. της εβαλα αυτοματη αποπληρωμη ολου του ποσου καθε μηνα και στο τελος αυτου, πιστωνομαι ενα αρκετα σεβαστο ποσον επιστροφης, που μπορω να το κανω οτι θελω.

 

Ποια πιστωτικη της πειραιως είναι αυτή?Εχω πιστωτικη της πειραιως visa classic και δεν παιρνω τιποτα πίσω και απο οσο ειδα και στο site καμια πιστωτικη της δεν εχει επιστροφη 3% και μαλιστα επι του συνόλου των αγορων που κανεις.Η μόνη επιστροφη 3% ειναι οταν βάζεις βενζινη από πρατήρια cyclon και avin με τη χρεωστικη κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...