Προς το περιεχόμενο

Μήπως οι εταιρείες άρχισαν να ανακαλύπτουν την πραγματική αξία του DLC;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

" Ναι αλλά δεν είναι League of Legends. "

 

Με λυπεί το γεγονός ότι έχουμε γίνει τυφλοί και τρώμε αμάσητη τροφή.

 

Δυστυχώς μας κάνουν πλύση εγκεφάλου και δεν βλέπουμε καθαρά. Μας λένε το τάδε iObject είναι το καλύτερο και το μασάμε.

 

Μπράβο στην Αμερική που μας έχει κάνει πραγματικά πλύση εγκεφάλου (aka ζώα) και κάνουμε σαν υστερικοί για πράγματα που δεν έχουμε ανάγκη.

ναι οκ δεν το παιζει και η κουτση μαρια για πολλους λογους! ουτε οτι επειδη δεν ειναι στα πρωτα στο twitch δεν σημαινει οτι ειναι το καλυτερο στο ειδος του (το εχω ακουσει και αυτο)

 

πραγματικα εχει βαλει τα γυαλια σε ολες τις μεγαλες εταιριες χωρις να ζηταει τιποτα.

 

συμφωνω αυτο που λες για την Αμερικη αλλα στη περιπτωση της GGG ειναι Ν.Ζηλανδια,,,ειναι πραγματικα η εξαιρεση στα games.

 

Δεν το λεω μονο και μονο επειδη το γουσταρω,,,αλλα αντικειμενικα δεν υπαρχει μια εταιρια που να κανει οσα εχει κανει αυτη,,, ουτε μια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δώ το CoD, και το BF να δίνουν τζάμπα τους χάρτες κλπ και τι στο κόσμο

 

:P

 

Για το CoD δεν ξέρω, πάντως στο BF4 πήρα όλα τα expansion τζάμπα στην προσφορά του Origin πριν λίγους μήνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω λιωσει με τα σχολια των βετερανων "back in my day" yy none gives a fuk m8 παιξτε empire earth και κανα doom τις μερες που ειστε σε φορμα, παω να ανοιξω bf1 εγω.

Διάβασες για αύριο ή θα πας αδιάβαστος σχολείο;

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω λιωσει με τα σχολια των βετερανων "back in my day" 

Χαχα. Ναι φιλε δεν υποφερονται. Βασικα η πλειοψηφια εδω μεσα, ακομα και στις αγγελιες σου παζαρευουν το 5ευρο. Αλλοι σου την λενε "γτ δε πουλας την 980ti 200 ευρω, μιας κ βγηκε η επομενη".

Περιμενεις τωρα απο ολους αυτους να κατανοησουν τη χαρα του παιχνιδιου? Οταν επαιζα lol, 10 -10 επαιρνα τα σκινς για να γουσταρω. Οποιος δε το καταλαβαινει αυτο, δεν ειναι gamer.

Και back in my day ξεκινησα με arcanoid σε 8086 για να μη μπερδευτει κανεις με το εαν εχω σχολειο αυριο. Μιζερια κ φθονος παντου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δώ το CoD, και το BF να δίνουν τζάμπα τους χάρτες κλπ και τι στο κόσμο

 

:P

Εχει δωσει πολλες φορες τους χαρτες δωρεαν, οπως Night Operations , Community Operations, Legacy Operations

Και μην ξεχναμε οτι το BF4 ειναι ενα παιχνιδι του 2013 και εδινε DLC μεχρι και τον δεκεμβριο του 2015.

Επισης ειδαμε πολλες φορες πτωση τιμης μεχρι και τα 5 ευρω κατι που δεν ειδαμε ποτε σε παιχνιδια πχ CoD το οποιο μεχρι και σημερα διατηρει γελειες τιμες σε απαρχαιομενους τιτλους.

Βασικα το "κολπο" ειναι να μην πιαστεις στην φακα του Day One. Περιμενε κανα δυο τρεις μηνες και παρε το μετεχειρισμενο μισοτιμης, στο εξαμηνο θα εχει πεσει και το DLC, στην τελικη αποφευγεις και τα bugs.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα dlc είναι δικαια και σωστα.Πως αλλιως θα ειχαμε μισσοτελειωμενα assassins που για να μπορεσεις να παιξεις βασικο story πρεπει να πληρωσεις και φυσικα να ανεχθεις τα bug επειδη ειναι busy οι dev ωστε να φτιαξουν νεα dlc.Η το batman arkham night που με το season of infany σου προσθετει κομματια στην αρχικη ιστορια που θα μπορουσαν να ηταν εκει απο την αρχη.Δεν βλεπω τι κακο εχου τα dlc.

Oh wait....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνίδια που έχουν dlc όπως και παιχνίδια με In App purchases τρώνε μαύρο από την αρχή. Αυτό το μοντέλο είναι ότι χειρότερο για τη βιομηχανία του gaming. Βρήκαν και τα κάνουν.

Ρε παλιά περναμε ένα παιχνίδι ξέραμε ότι είναι ολόκληρο ούτε skins ούτε χάρτες κτλ παπαριες. Τι σκατα μοντέλο είναι αυτό που έχει επικρατήσει τελευταία δεν ξέρω. Αρμεγμα από παντού.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ποτέ μου δεν πλήρωσα για DLC και δεν πρόκειται να πληρώσω. Αν μου δώσουν Expansion με νεο Full Content με πολλές ώρες Gameplay ναι θα δώσω τα 30-40€ που ζητάνε. Αλλά παιχνίδια με Pay-to-win και 10 διαφορετικά ακριβά DLC τρώνε άκυρο από την αρχή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα. Ναι φιλε δεν υποφερονται. Βασικα η πλειοψηφια εδω μεσα, ακομα και στις αγγελιες σου παζαρευουν το 5ευρο. Αλλοι σου την λενε "γτ δε πουλας την 980ti 200 ευρω, μιας κ βγηκε η επομενη".

Περιμενεις τωρα απο ολους αυτους να κατανοησουν τη χαρα του παιχνιδιου? Οταν επαιζα lol, 10 -10 επαιρνα τα σκινς για να γουσταρω. Οποιος δε το καταλαβαινει αυτο, δεν ειναι gamer.

Και back in my day ξεκινησα με arcanoid σε 8086 για να μη μπερδευτει κανεις με το εαν εχω σχολειο αυριο. Μιζερια κ φθονος παντου.

Αυτό που ισχύει είναι ότι σε κάθε περίπτωση το "value for money" είναι υποκειμενικό και άμεσα συνδεδεμένο με την οικονομική κατάσταση.

 

Προφανώς αν είχα λεφτά για πέταμα (ουπς, σόρρυ... εννοούσα για να "γουστάρω") θα είχα επίσης όλα τα skins!

 

Αλήθεια, έχεις υπόψη σου πόσο κοστίζουν 10 skins;

Θυμάσαι μήπως πόσους μέσους μισθούς κόστιζε ένας 8086 με το... arcanoid (back in your day);

 

Η χαρά του παιχνιδιού μειώνεται αν μετά δεν έχεις για να πληρώσεις το internet.

Αν έχεις παρκαρισμένη την BMW 5 στο γκαράζ, μπορείς άνετα να απολαμβάνεις τη χαρά του παιχνιδιού με DLC, με συνδρομές, με pay to win κτλ χωρίς να ιδρώνει το αυτί σου!

 

ΥΓ: το μοντέλο του LOL είναι φοβερό πάντως. Πολύ δίκαιο και, όπως αποδείχτηκε, πολύ αποτελεσματικό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να μη πληρώνεις πράγματα που θεωρείς ότι δεν αξίζουν δεν έχει να κάνει με την οικονομική σου κατάσταση

 

μπορεί να έχεις τη Μ5 στο γκαράζ σου, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα πληρώσεις τη καραμπίνα με σκιν ζέβρας 5€ πχ 

 

από την άλλη μπορεί να έχεις κάποιο φετίχ με τις ζέβρες και να τη πληρώσεις. καλά θα σου κάνουν να σου πάρουν τα λεφτά σου, αφού εσύ θες να τα δίνεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...