Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση στους Αθηναίους


shooterg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας. Την κυριακη στις 11 δεκεμβριου θα μεταφερθω απο σαμο στην αθηνα με καραβι. Θα ειμαι στον πειραια στις 23:30. Θα ηθελα να ρωτησω πως απο εκει θα παω στον σταθμο λαρισης. Εχω ακουσει οτι υπάρχει προαστιακός ισχύει? Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Από το λιμάνι του Πειραιά προς:


  • προς το κέντρο της Αθήνας: Με τη γραμμή 1 του Μετρό (ΗΣΑΠ) απευθείας ή με τη Λεωφορειακή γραμμή 040
  • προς το Αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος: Με τη γραμμή 1 του Μετρό (ΗΣΑΠ) ως το Μοναστηράκι και από εκεί με τη γραμμή 3 του Μετρό ως το Αεροδρόμιο ή με τη Λεωφορειακή γραμμή Χ96
  • προς το σταθμό Υπεραστικών Λεωφορείων (ΚΤΕΛ) Κηφισού ή Λιοσίων: Με τη Λεωφορειακή γραμμή 420
  • προς το Σταθμό Λαρίσης: Με τον Προαστιακό απευθείας ή με τη γραμμή 1 του Μετρό (ΗΣΑΠ) ως την Ομόνοια και από εκεί με τη γραμμή 2 του Μετρό
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΗΣΑΠ σίγουρα, το τελευταίο φεύγει 00:15 από Πειραιά. Το τελευταίο από Αττική 00:11.

Είναι ντέρμπυ το 2ο κομμάτι, άμα δεις ότι δε σε παίρνει, θα πληρώσεις την ελάχιστη σε ταξί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3.20 περίπου είναι η ελάχιστη χρέωση. Δεν ξέρω αν σου φάει και κάνα ευρώ παραπάνω επειδή πας σε σταθμό ΟΣΕ, γενικά από Αττική με τίποτα πάνω από 5ευρο, ακόμα και με διπλή ταρίφα.

 

Το πας και με τα πόδια αλλά δε το προτείνω γιατί είναι περίεργη περιοχή για κάποιον όχι_ντόπιο, μην στρίψεις πουθενά λάθος με τις βαλίτσες και γίνει κάνα σκηνικό περίεργο, plus κωλόκαιρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει και μέτρο στο Σταθμό Λαρίσσης απ'έξω. Το όνομα είναι το ίδιο με το σταθμό. Από Πειραιά με ΗΣΑΠ, μέχρι ομόνοια, αλλάζεις στην κόκκινη γραμμή και παίρνεις το μέτρο προς Ανθούπολη, σταματάς 2 στάσεις μετά και βγαίνεις έξω από το σταθμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Την κυριακη στις 11 δεκεμβριου θα μεταφερθω απο σαμο στην αθηνα με καραβι. Θα ειμαι στον πειραια στις 23:30. Θα ηθελα να ρωτησω πως απο εκει θα παω στον σταθμο λαρισης. Εχω ακουσει οτι υπάρχει προαστιακός ισχύει? Ευχαριστώ!!

 

Πλοίο και να φτάσει στην ώρα του;

Λίγο δύσκολο το βλέπω να προλάβεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Την κυριακη στις 11 δεκεμβριου θα μεταφερθω απο σαμο στην αθηνα με καραβι.

Οι αποσκευές σου θα έχουν και σένα μαζί /? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...