Προς το περιεχόμενο

The Last Guardian [6 Δεκ][PS4]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί στο Ps1 και στο Ps2 δεν είχε framedrops ΠΟΤΕ? Δεν είχαν δηλαδή καλά παιχνίδια εκείνες οι κονσόλες και τώρα δε ξέρουμε ποιο να πρωτοαγοράσουμε? ?

Εγώ θα σταθώ στο quote. Είχαμε και παραειχαμε frame drops. Σε πολλά παιχνίδια. Απλά δεν δίναμε σημασία τότε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ θα σταθώ στο quote. Είχαμε και παραειχαμε frame drops. Σε πολλά παιχνίδια. Απλά δεν δίναμε σημασία τότε.

Συμφωνω. Το SotC επεφτε και στα low 10 και ειναι απο τα αγαπημενα μου παιχνιδια ever. Αυτο που στηλιτευσα (και οντως δεν το εξεφρασα σωστα) ειναι το αδικαιολογητο performance difference μεταξυ Pro (που εχω) και OG PS4.

 

Ας μην ξεχναμε οτι ακομα και στην PS2 εποχη γουσταραμε οταν βλεπαμε να πουσαρουν το μηχανημα (God of war, Zone of the enders 2, MGS2-3, FFXII, κα).

 

Το παιχνιδι δεν ειναι Uncharted 4. Έχει πολυ ωραιο art direction αλλα μεγαλο ποσοστο απο τα assets ειναι απο PS3 εποχη. Ενα σταθερο 30αρι δεν νομιζω οτι ειναι παραλογο.

 

Και βεβαιως αν το gameplay ειναι αστερι ακομα και αυτο συγχωρειται. Αλλα διαβαζω σε καμποσα reviews οτι αρκετες φορες ο Trico κανει οτι γουσταρει (με την κακη εννοια).

 

Πραγματικα θελω να γραψουν παιδια που το πηραν εδω την γνωμη τους φιλε μου. Υπομονη 2 ημερες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ελεγαν καποιοι σωστα πιο παλια,οταν βλεπεις να μην πεφτει σχεδον καθολου διαφημιση στο last guardian και βαζουν και embargo στα reviews ποτε δεν ειναι καλο βημα αυτο.Βασικα παω στοιχημα οτι αρκετοι δεν θα ξερουν καν οτι το εν λογω παιχνιδι εχει ηδη κυκλοφορησει πλεον

http://www.thejimquisition.com/the-last-guardian-review/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως θα το παρω το περιμενα 10 χρονια δεν με ενδιαφερει τιποτα αλλο .

Θελω να στηριξω τον δημιουργο  που μας εχει δωσει μερικα απο τα καλυτερα games   ολων των εποχων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έτσι διαβάζω 8-9 ώρες, αύριο λογικά θα με περιμένει στο video club, τα 2 euro θα τα αξίζει σίγουρα ;) Ελπίζω να μην πάρει αλλα 10 χρονια να δούμε καινούργιο SOTC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο εντυπωσεις παιδιων απο αλλο φορουμ, διαβαζω οτι προκειται για μαγικο ταξιδι..

 

 

Τα εχω γραψει πολλες φορες, ολοι εχουμε οικονομικη στενοτητα, αναθεμα στα τεχνητα φουσκωμένα-τραβηγμένα σε διαρκεια παιχνιδια, στα ανουσια dlc τους, στα κλειδωμένα επίπεδα δυσκολιας και σε όλα τα συμπαραμαρτουντα.

 

Δεν λεω να μην αναδεικνύονται τα οποια τεχνικα προβλήματα, όμως, δεν πρεπει με καποιο τροπο  να επιβραβεύονται τέτοιες ιδιαιτερες προτασεις; Δεν θελουμε πια τις single player εμπειριες; Mονο οι αρενες και τα συνεχη respawn εχουν νοημα πια στη βιομηχανια;

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο εντυπωσεις παιδιων απο αλλο φορουμ, διαβαζω οτι προκειται για μαγικο ταξιδι..

 

 

Τα εχω γραψει πολλες φορες, ολοι εχουμε οικονομικη στενοτητα, αναθεμα στα τεχνητα φουσκωμένα-τραβηγμένα σε διαρκεια παιχνιδια, στα ανουσια dlc τους, στα κλειδωμένα επίπεδα δυσκολιας και σε όλα τα συμπαραμαρτουντα.

 

Δεν λεω να μην αναδεικνύονται τα οποια τεχνικα προβλήματα, όμως, δεν πρεπει με καποιο τροπο  να επιβραβεύονται τέτοιες ιδιαιτερες προτασεις; Δεν θελουμε πια τις single player εμπειριες; Mονο οι αρενες και τα συνεχη respawn εχουν νοημα πια στη βιομηχανια;

Το παιχνιδι το εκραξαν οι κριτικοι και δεν το ξερουμε?

83μεσο ορο στο metacritic εχει,κοινως σε ολους αρεσε το παιχνιδι(και αναμενουμε και γνωμες κοινου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι το εκραξαν οι κριτικοι και δεν το ξερουμε?

83μεσο ορο στο metacritic εχει,κοινως σε ολους αρεσε το παιχνιδι(και αναμενουμε και γνωμες κοινου).

 

Έναν ωχαδελφισμο σε προηγουμενα ποστ τον διεκρινα. Δεν θα ηθελα να παραθεσω και συγκεκριμένα ποστ. Και ηταν και λιγο γενικο το σχολιο μου, με την εννοια ότι ξετινάζουμε το συγκεκριμενο παιχνιδι για τα δεδομενα τεχνικα του προβλήματα, αλλά τετοια παιχνίδια και παιχνίδια σαν της π.χ Remedy, παιχνίδια από αυτά λεγεται συχνα ότι εχουν μηδενικο replayability, η βιομηχανια θεωρω, αλλά και εμεις ως καταναλωτες, τα χρειαζομαστε περισσοτερο από ποτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έναν ωχαδελφισμο σε προηγουμενα ποστ τον διεκρινα. Δεν θα ηθελα να παραθεσω και συγκεκριμένα ποστ. Και ηταν και λιγο γενικο το σχολιο μου, με την εννοια ότι ξετινάζουμε το συγκεκριμενο παιχνιδι για τα δεδομενα τεχνικα του προβλήματα, αλλά τετοια παιχνίδια και παιχνίδια σαν της π.χ Remedy, παιχνίδια από αυτά λεγεται συχνα ότι εχουν μηδενικο replayability, η βιομηχανια θεωρω, αλλά και εμεις ως καταναλωτες, τα χρειαζομαστε περισσοτερο από ποτε.

Ειναι λογικο να αναφερονται κυριως τα αρνητικα του παιχνιδιου αλλα δεν ειδα πιο πισω να πεφτει κραξιμο.Και τα περι replay value δεν πανε στο οτι κακως δεν εχει multiplayer αλλα στο αν εχει πραγματα που να σε ωθουν στο να συνεχιζεις να παιζεις το παιχνιδι μετα τους τιτλους τελους.

60ευρω για 8 ωρες(αν οντως ισχυουν αυτα που αναφερθηκαν πιο πισω) δεν τα λες και λιγα χρηματα,ανεξαρτητως βεβαια του τιτλου που αναφερομαστε. Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να το παιξει καποιος λογω της μικρης του διαρκειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λογικο να αναφερονται κυριως τα αρνητικα του παιχνιδιου αλλα δεν ειδα πιο πισω να πεφτει κραξιμο.Και τα περι replay value δεν πανε στο οτι κακως δεν εχει multiplayer αλλα στο αν εχει πραγματα που να σε ωθουν στο να συνεχιζεις να παιζεις το παιχνιδι μετα τους τιτλους τελους.

60ευρω για 8 ωρες(αν οντως ισχυουν αυτα που αναφερθηκαν πιο πισω) δεν τα λες και λιγα χρηματα,ανεξαρτητως βεβαια του τιτλου που αναφερομαστε. Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να το παιξει καποιος λογω της μικρης του διαρκειας.

 

Είναι θεμα προοπτικης το κατά ποσον είναι λογικο να υπερτονίζονται τα αρνητικα οποιουδηποτε πραγματος εις βαρος των ενδεχομενων αρετων, όχι μονο videogame. Eιναι φαση του πως βλεπει κανεις το ποτηρι...Για μενα, οποιος εχει την οικονομικη δυνατοτητα, πρεπει να επιβραβευει με αγορα Day one, τετοια , εστω και όχι αψεγάδιαστα διαμαντια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα, οποιος εχει την οικονομικη δυνατοτητα, πρεπει να επιβραβευει με αγορα Day one, τετοια , εστω και όχι αψεγάδιαστα διαμαντια.

Προφανως και οποιος εχει την οικονομικη δυνατοτητα δεν τα σκεφτεται αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...