Προς το περιεχόμενο

The Last Guardian [6 Δεκ][PS4]


Fulgore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αχαχα

Ε ναι ρε συ.Βλεπω αρκετο κοσμο και αγοραζει την απλη εκδοση που ξεκιναει απο

https://www.skroutz.gr/s/9234538/The-Last-Guardian-PS4.html?from=favorites_popup

και κοιτα διαφορα η steelbook

https://www.skroutz.gr/s/10523789/The-Last-Guardian-Special-Edition-PS4.html?from=favorites_popup

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε ναι ρε συ.Βλεπω αρκετο κοσμο και αγοραζει την απλη εκδοση που ξεκιναει απο

https://www.skroutz.gr/s/9234538/The-Last-Guardian-PS4.html?from=favorites_popup

και κοιτα διαφορα η steelbook

https://www.skroutz.gr/s/10523789/The-Last-Guardian-Special-Edition-PS4.html?from=favorites_popup

 Το ξερω αυτο, και εγω μολις ειδα την διαφορα στα ~5 ευρω το τσιμπησα την ιδια ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι ρε συ.Βλεπω αρκετο κοσμο και αγοραζει την απλη εκδοση που ξεκιναει απο

https://www.skroutz.gr/s/9234538/The-Last-Guardian-PS4.html?from=favorites_popup

και κοιτα διαφορα η steelbook

https://www.skroutz.gr/s/10523789/The-Last-Guardian-Special-Edition-PS4.html?from=favorites_popup

Εμενα μ αρεσει το  "7", τις εχει και τις δυο 70! Απλά πραγματα. "Που να αλλαζεις τιμες τώρα βάλτo εκεί 70" Χωρις σχολια απλά!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσες μα ποσες φορες αντι να πω Last Guardian λεω Blind Guardian.

 

Η αρχιζει το αλτσχάιμερ η εχω καει πολυ περισσοτερο απο το Metal απο οτι πιστευω.

 

Κανας αλλος γνωμη ρε παιδια; Και μην ακουσω καμια εξυπναδα του τυπου "μετα το Imaginations from the other side φλωρεψανε".. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε γνωστο ελληνικο site το παιχνιδι πηρε 9ρι και ολο το κειμενο ειναι εκθεση και αφιερωμα στον Ueda....Οτι να ναι...Τεσπα , το οτι να ναι παει στο κειμενο και οχι στο παιχνιδι, που σιγορυα δεν ειναι οτι να ναι , αλλα δεν ειναι και για 9 πουυ βλεπω απο δω και απο κει...

 

Θετικα μεχρι στιγμης

Τρομερη ατμοσφαιρα

Ηχος

Σε περιπτωσεις ειναι οφθαλμολουτρο

Αρνητικα μεχρι στιγμης

Framerate δεν αναφερω καθως εχω το Pro

Καμερα....Αχχχ αυτη η καμερα που ειναι για τον φουτσο εντελως..

Χειρισμος σχεδον ανυπακουος (και δεν μιλαω για τον Trico) 

Γραφικα αναμεικτης γενιας, δλδ σε σημεια Ps3 σε σημεια Ps4

τελος αφηνω σαν αρνητικο τον ιδιο τον Trico καθως μεχρι και εδω που εφτασα ειναι ανυπακουος αρκετα στις εντολες και μιλαω για αυτον καθως πολλοι (για να ακουστει καλυτερα γι αυτους) , θεωρουν οτι ολο αυτο ειναι φτιαχτο , καθως Ueda εισαι και εχει να κανει με την σχεση που εχει ο Trico με τον μικρο και το ποσο εμπιστοσυνη υπαρχει αναμεσα τους...Και ετσι να ναι το παιχνιδι απευθυνεται σε κοινο συγκεκριμενο και οχι στον κοινο gamer . 

 

Να φερω παραδειγμα με συγγραφεα , ας πουμε Dan Brown (μην με κραξετε δε διαβαζω πολλα βιβλια) , ο οποιος ας πουμε ειναι εκνευριστηκα λεπτομερης σε οτι γραφει και για αρχη μπορει να σε ξενισει αλλα εχει αυτο τον μαγικο τροπο να σε βυθισει στον κοσμο του και μεσα απο τις λεπτομερειες να φανταστεις και να ζησεις τον κοσμο τον οποιο αυτος επλασε.

Ετσι και στο παιχνιδι (θεωρω εγω) ο Ueda το εχει στησει με την ομαδα με τετοιο τροπο , ωστε να σε βυθισει στον κοσμο του και να σε γεμσει πολλα και διαφορα συναισθηματα..

Αυυτο ομως μπορει να ξενισει πολυ κοσμο, διοτι εμενα με επιασα να πιεζομαι ασυναισθητα οσο προσπαθουσα να το προχωρησω το παιχνιδι , πραγμα που με κουρασε αρκετα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Από ποτέ ο Brown θεωρείται συγγραφέας;

 

Λάθος αναλογία, μεσιέ. Τον Brown θα έπρεπε να τον αναφέρεις αν μιλούσαμε για Fifa ή για κωλοντούτι. Ο Ueda είναι το ανάλογο του Κούντερα σε συγγραφείς ή του Κισλόφσκι σε σκηνοθέτες. Δηλαδή δεν είναι για όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ποτέ ο Brown θεωρείται συγγραφέας;

Λάθος αναλογία, μεσιέ. Τον Brown θα έπρεπε να τον αναφέρεις αν μιλούσαμε για Fifa ή για κωλοντούτι. Ο Ueda είναι το ανάλογο του Κούντερα σε συγγραφείς ή του Κισλόφσκι σε σκηνοθέτες. Δηλαδή δεν είναι για όλους.

Ενταξει και εσυ. Αφου το παλλικαρι εγραψε οτι δεν ασχολειται ιδιαιτερα με τα βιβλια. Χαλαρωσε.

 

Btw ευστοχο το παραδειγμα του Dan Brown σε σχεση με τον Trico. :)

 

Και ο Ueda ειναι το αναλογο του Τομ Ρομπινς σε συγγραφεις η του Γουες Αντερσον σε σκηνοθετες.

Δεν ειναι ο τελειως εμπορικος αλλα ουτε και ο απλησιαστος για τους περισσοτερους. Εξαλλου το δειχνουν και οι πωλησεις αλλα και η αγαπη που υπαρχει προς τα παιχνιδια του.

 

Αν και στο The Last Guardian εχει κανει αρκετα φαουλ (σιγουρα το λιγοτερο καλο απο τα τρια) εχει και αυτο την γοητεια του. Ειμαι λιγο κατω απο την μεση και ειναι ενδιαφερον. Αν και οσο προχωρας και δυσκολευει τοσο ο χειρισμος και η καμερα δειχνουν περισσοτερο τις αδυναμιες τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε maltha...ειπα να κανω κ γω το κομματι μου να δειξω οτι διαβασα κ κανα βιβλιο....κ συ κατευθειαν.....:P

Το νοημα ειναι οτι το παιχνιδι αξιζει κανα νοικιασμα η καμια πτωση τιμης για τους λατρεις του ειδους , αλλα γενικοτερα σαν συνολο που αυτο δεν παυει να πρεπει να του συμπεριφερθουμε ως βιντεοπαιχνιδι ειναι απλα καλο....Γιατι σε πολλα παιχνιδια ειδαμε μετριοτατη γενικη εικονα αλλα ολο και σε καποιους τομεις διεπρεπαν και τσιμπουσανε 7ρια αβερτα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ok είμαι στην αρχή ακόμα k θα συμφωνήσω με ότι ειπώθηκε...αλλα το game είναι τόσο διαφορετικό που ειλικρινά ξεπερνάω την αθλια camera που είναι χειρότερη και από Dark Souls αν και κάτι μου λέει ότι θα πεθάνω περισσότερες φορες :D

 

edit: τέλος, σαν το Shadow of Colossus δεν έχει. Agroooooooooooooooooooooooo! :D

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι κακο παιχνιδι και σιγουρα ειναι μοναδικο,αλλα και εγω θεωρω οτι τα 60ευρω που ζηταει ειναι πολλα.

35-40ευρω θα ηταν μια πιο δικαιη τιμη για day one.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...