Προς το περιεχόμενο

Ασφάλεια smartphones ..απορια.


Papadopoulospap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στο forum! 

Εχω την εξης απορια.Πως μπορουν μερικες εταιριες να βαζουν ασφαλεια κλοπης smartphone κτλ.Δηλαδη αν εγω το απενεργοποιησω και πω ταχα μου οτι μου το κλεψαν και το κανω επαναφορα μπορουν να το βρουν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στο forum! 

Εχω την εξης απορια.Πως μπορουν μερικες εταιριες να βαζουν ασφαλεια κλοπης smartphone κτλ.Δηλαδη αν εγω το απενεργοποιησω και πω ταχα μου οτι μου το κλεψαν και το κανω επαναφορα μπορουν να το βρουν? 

Αν κάνεις και υπεύθυνη δήλωση στο αστυνομικό τμημα και πάρεις βεβαίωση κλοπής, σαφώς και θα αποζημιωθείς, μην σε ανακαλύψουν μόνο γιατί μετά βλέπω να ανοίγεις και άλλο θέμα και τοτε πέφτεις στην αρμοδιότητα του @paredwse :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το IMEI μπορείς να το αλλάξεις αλλά δεν ξέρω αν είναι απλά εικονικό η αν όντως μπορείς να αποφύγεις κάτι τέτοιο μ αυτόν τον τρόπο :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δεν ξερω τι παιζει με αλλαγη ΙΜΕΙ , παντως υπαρχουν και αλλοι τροποι μια εταιρια να αρχηστεψει μια συσκευη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα "πιάνει" να το κάνω κι εγω αιχιαιχιαα

θα σου πω αν πιασει :-D  :-D

Αν κάνεις και υπεύθυνη δήλωση στο αστυνομικό τμημα και πάρεις βεβαίωση κλοπής, σαφώς και θα αποζημιωθείς, μην σε ανακαλύψουν μόνο γιατί μετά βλέπω να ανοίγεις και άλλο θέμα και τοτε πέφτεις στην αρμοδιότητα του @paredwse :-D

 

 

αρχικα το πρωτο που κανουν ειναι μπλοκαρουν το IMEI οποτε πρακτικα η συσκευη ειναι αρχηστη

 

 

Το IMEI μπορείς να το αλλάξεις αλλά δεν ξέρω αν είναι απλά εικονικό η αν όντως μπορείς να αποφύγεις κάτι τέτοιο μ αυτόν τον τρόπο :P

 

 

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας,δεν σκεφτομαι να το κανω ,απλα πηρα μια συσκευη τωρα με τετοια ασφαλεια και μου ηθελα να δω τι παιζει. :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...