Προς το περιεχόμενο
Papadopoulospap

Ασφάλεια smartphones ..απορια.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στο forum! 

Εχω την εξης απορια.Πως μπορουν μερικες εταιριες να βαζουν ασφαλεια κλοπης smartphone κτλ.Δηλαδη αν εγω το απενεργοποιησω και πω ταχα μου οτι μου το κλεψαν και το κανω επαναφορα μπορουν να το βρουν? 

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στο forum! 

Εχω την εξης απορια.Πως μπορουν μερικες εταιριες να βαζουν ασφαλεια κλοπης smartphone κτλ.Δηλαδη αν εγω το απενεργοποιησω και πω ταχα μου οτι μου το κλεψαν και το κανω επαναφορα μπορουν να το βρουν? 

Αν κάνεις και υπεύθυνη δήλωση στο αστυνομικό τμημα και πάρεις βεβαίωση κλοπής, σαφώς και θα αποζημιωθείς, μην σε ανακαλύψουν μόνο γιατί μετά βλέπω να ανοίγεις και άλλο θέμα και τοτε πέφτεις στην αρμοδιότητα του @paredwse :-D

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

αρχικα το πρωτο που κανουν ειναι μπλοκαρουν το IMEI οποτε πρακτικα η συσκευη ειναι αρχηστη

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το IMEI μπορείς να το αλλάξεις αλλά δεν ξέρω αν είναι απλά εικονικό η αν όντως μπορείς να αποφύγεις κάτι τέτοιο μ αυτόν τον τρόπο :P 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

δεν ξερω τι παιζει με αλλαγη ΙΜΕΙ , παντως υπαρχουν και αλλοι τροποι μια εταιρια να αρχηστεψει μια συσκευη

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Άμα "πιάνει" να το κάνω κι εγω αιχιαιχιαα

θα σου πω αν πιασει :-D  :-D

Αν κάνεις και υπεύθυνη δήλωση στο αστυνομικό τμημα και πάρεις βεβαίωση κλοπής, σαφώς και θα αποζημιωθείς, μην σε ανακαλύψουν μόνο γιατί μετά βλέπω να ανοίγεις και άλλο θέμα και τοτε πέφτεις στην αρμοδιότητα του @paredwse :-D

αρχικα το πρωτο που κανουν ειναι μπλοκαρουν το IMEI οποτε πρακτικα η συσκευη ειναι αρχηστη

Το IMEI μπορείς να το αλλάξεις αλλά δεν ξέρω αν είναι απλά εικονικό η αν όντως μπορείς να αποφύγεις κάτι τέτοιο μ αυτόν τον τρόπο :P

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας,δεν σκεφτομαι να το κανω ,απλα πηρα μια συσκευη τωρα με τετοια ασφαλεια και μου ηθελα να δω τι παιζει. :blink:

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.