Προς το περιεχόμενο

Εργασία στην ΤΣΕΧΙΑ


babislabro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους . 
 
 
Ονομάζομαι Μπάμπης είμαι 21 χρονών και ασχολούμαι με δίκτυα και υπολογιστές . Από το καλοκαίρι έχω ξεκινήσει μια διαδικασία να μαζέψω κάποια Certificates ώστε να μπορέσω να βρω μια δουλειά ως Network & System Administrator . Μέχρι στιγμής είμαι κάτοχος CCNA R&S και συνεχίζω για το CCNA Security . Στο διάστημα αυτό έχω δουλέψει εθελοντικά σε μια μικρή εταιρία ως System Administrator για 5 μήνες και ακόμα εξακολουθώ να πηγαίνω κάποιες μέρες την εβδομάδα . Το καλό είναι ότι είδα πολλά πράγματα τον καιρό αυτό και δούλεψα πάνω σε ενδιαφέροντες τεχνολογίες όπως Windows Server 2012 , VMWare eSXi , Ubuntu Server , PFsense , FreeNas και πολλά άλλα φτιάχνοντας Labs . Έχω κάνει κάποιες συζητήσεις με τον εργοδότη μου όσο αναφορά την πρόσληψή μου και δεν βλέπω φως . Έχω στείλει και σε άλλες εταιρίες χωρίς ανταπόκριση . Για να μην μακρολογώ συνάντησα ένα φίλο και μου είπε να κοιτάξω για δουλειές στην ΤΣΕΧΙΑ . Προς έκπληξη μου είδα ότι πολλοί Έλληνες έχουν πάει ΤΣΕΧΙΑ χωρίς κάποιο χαρτί πανεπιστημίου / ΤΕΙ . Θα παρακαλούσα αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ή είτε δουλεύει εκεί να με καθοδηγήσει λίγο με το πως μπορώ να κινηθώ . Στην κατοχή μου έχω Lower Αγγλικών , CCNA R&S , Επαλ Πληροφορικής και 5 Μήνες εθελοντικής εργασίας . 
 
 
Ευχαριστώ για το χρόνο σας !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ολα αυτα που λες αλλα βιογραφικο καλο εχεις φτιαξει(στα αγγλικα εννοειται); Γιατι μπορεις να εχεις το καλυτερο προϊον αλλα αν δεν ξερεις πως να το πλασαρεις δεν κανεις τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς αποφυγην παρεξηγησεων , δεν ειμαι τρολλ

για καλο το ειπα, θελει προσοχη στην λεπτομερεια, ειδικα αν ψαχνεσαι για εξωτερικο και πχ εχεις ορθογραφικα στο cv σου ή απο μια απλη ερωτηση σε ενα τυχαιο φορουμ.. μακαρι να βρει δουλεια το παιδι, με καλο μισθο γιατι εκει ειναι το ζητημα...

ξαναλεω θελει προσοχη στην λεπτομερεια... στο πανεπιστημιο που ημουν μου γυρνουσαν πισω εργασιες επειδη στην παραπομπη μετα το κομμα δεν ειχα κενο πχ...

φαντασου σε ενα απαιτητικο περιβαλλον δουλειας εξω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@babislabro Μην κάνεις το λάθος να απαντήσεις σε troll. Περιμένε μέχρι να πάρεις σοβαρή απάντηση.

 

φιλικά

Ευχαριστώ! :)

Καλα ολα αυτα που λες αλλα βιογραφικο καλο εχεις φτιαξει(στα αγγλικα εννοειται); Γιατι μπορεις να εχεις το καλυτερο προϊον αλλα αν δεν ξερεις πως να το πλασαρεις δεν κανεις τιποτα.

Πάντα Αγγλικά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς αποφυγην παρεξηγησεων , δεν ειμαι τρολλ

για καλο το ειπα, θελει προσοχη στην λεπτομερεια, ειδικα αν ψαχνεσαι για εξωτερικο και πχ εχεις ορθογραφικα στο cv σου ή απο μια απλη ερωτηση σε ενα τυχαιο φορουμ.. μακαρι να βρει δουλεια το παιδι, με καλο μισθο γιατι εκει ειναι το ζητημα...

ξαναλεω θελει προσοχη στην λεπτομερεια... στο πανεπιστημιο που ημουν μου γυρνουσαν πισω εργασιες επειδη στην παραπομπη μετα το κομμα δεν ειχα κενο πχ...

φαντασου σε ενα απαιτητικο περιβαλλον δουλειας εξω..

ναι,μονο που το cv θα ειναι στα αγγλικα κι οχι στα ελληνικα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς αποφυγην παρεξηγησεων , δεν ειμαι τρολλ

για καλο το ειπα, θελει προσοχη στην λεπτομερεια, ειδικα αν ψαχνεσαι για εξωτερικο και πχ εχεις ορθογραφικα στο cv σου ή απο μια απλη ερωτηση σε ενα τυχαιο φορουμ.. μακαρι να βρει δουλεια το παιδι, με καλο μισθο γιατι εκει ειναι το ζητημα...

ξαναλεω θελει προσοχη στην λεπτομερεια... στο πανεπιστημιο που ημουν μου γυρνουσαν πισω εργασιες επειδη στην παραπομπη μετα το κομμα δεν ειχα κενο πχ...

φαντασου σε ενα απαιτητικο περιβαλλον δουλειας εξω..

Πιστεύω παίζει ρόλο και το είδος της δουλειάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι,μονο που το cv θα ειναι στα αγγλικα κι οχι στα ελληνικα... 

γενικα μιλουσα ψηλε

 

εχω ακουσει οτι ορθογραφικα και λοιπες "τσαπατσουλιες'' Γινονται σε ολες τις γλωσσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα μιλουσα ψηλε

 

εχω ακουσει οτι ορθογραφικα και λοιπες "τσαπατσουλιες'' Γινονται σε ολες τις γλωσσες

δεν ειμαι ψηλος και δεν ειμαι αντρας :P επισης μιλησες πολυ συγκεκριμενα για τα ορθογραφικα που εκανε στο κειμενο που εγραψε στα ελληνικα,παρατηρηση που δεν κολλουσε πουθενα. Ισχυει αυτο εννοειται αλλα ο συγκεκριμενος θα κριθει στην αγγλικη γλωσσα προφανως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι ψηλος και δεν ειμαι αντρας :P επισης μιλησες πολυ συγκεκριμενα για τα ορθογραφικα που εκανε στο κειμενο που εγραψε στα ελληνικα,παρατηρηση που δεν κολλουσε πουθενα. Ισχυει αυτο εννοειται αλλα ο συγκεκριμενος θα κριθει στην αγγλικη γλωσσα προφανως

και ξαναλεω, μιλησα συγκεκριμενα γιατι κανει ΜΠΑΜ οταν καποιος ψαχνει δουλεια...

και ξανα ξαναλεω οτι ορθογραφικα κανεις και στα αγγλικα και στα σουαχιλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς αποφυγην παρεξηγησεων , δεν ειμαι τρολλ

για καλο το ειπα, θελει προσοχη στην λεπτομερεια, ειδικα αν ψαχνεσαι για εξωτερικο και πχ εχεις ορθογραφικα στο cv σου ή απο μια απλη ερωτηση σε ενα τυχαιο φορουμ.. μακαρι να βρει δουλεια το παιδι, με καλο μισθο γιατι εκει ειναι το ζητημα...

ξαναλεω θελει προσοχη στην λεπτομερεια... στο πανεπιστημιο που ημουν μου γυρνουσαν πισω εργασιες επειδη στην παραπομπη μετα το κομμα δεν ειχα κενο πχ...

φαντασου σε ενα απαιτητικο περιβαλλον δουλειας εξω..

το ίδιο κακή εντύπωση βέβαια κάνει και το να μη βάζεις τόνους στις λέξεις, πόσο μάλλον να κάνεις και υποδείξεις.

 

ας γράφει ο καθένας όπως θέλει, ο μόνος κανόνας άλλωστε είναι να μη γράφονται greeklish 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ξαναλεω, μιλησα συγκεκριμενα γιατι κανει ΜΠΑΜ οταν καποιος ψαχνει δουλεια...

και ξανα ξαναλεω οτι ορθογραφικα κανεις και στα αγγλικα και στα σουαχιλι...

κι εγω ξαναλεω οτι δεν εχει σχεση πως γραφει τα ελληνικα γιατι δε θα του χρειαστουν και δεν ξερεις πως γραφει τα αγγλικα. το cv στην τελικη του το φτιαχνουν. επισης δεν παει για καθηγητης φιλολογιας αλλα για τεχνικος υπολογιστων οπου η ορθογραφια ετσι κι αλλιως δεν εχει σημασια. καλο ειναι να μενετε on topic αντι να ψαχνετε απλα να πεταξετε εξυπναδες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ts απ' αυτα που ειπα την προϋποθεση καταλαβες(βλ.Αγγλικα) κι οχι τα προσοντα; Πλεον χωρις τα δευτερα δεν πας πουθενα.

Αντε καλη συνεχεια αν και δε σε βλεπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να ξεκινησεις απο το μηδεν, δλδ call centre / tier 1 . Σιγουρα προτιμουν φρεσκους τελειοφοιτους πανεπιστημιου αλλα εαν εχεις CCNA π.χ κατι γινεται. Μη περιμενεις περισσοτερα απο 750-850 καθαρα βεβαια... AT&T / ΙΒΜ Brno κ Μπρατισλαβα Σλοβακια εχει.

 

Μικρος εισαι, εαν το θελεις πραγματικα να αποκτησεις εμπειρια, μπορεις να τα βγαλεις περα στην Τσεχια με  ~ 800 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να ξεκινησεις απο το μηδεν, δλδ call centre / tier 1 . Σιγουρα προτιμουν φρεσκους τελειοφοιτους πανεπιστημιου αλλα εαν εχεις CCNA π.χ κατι γινεται. Μη περιμενεις περισσοτερα απο 750-850 καθαρα βεβαια... AT&T / ΙΒΜ Brno κ Μπρατισλαβα Σλοβακια εχει.

 

Μικρος εισαι, εαν το θελεις πραγματικα να αποκτησεις εμπειρια, μπορεις να τα βγαλεις περα στην Τσεχια με  ~ 800

Πρώτα απ''ολα η προθπηρεσία και η γνώση ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...