Προς το περιεχόμενο

Ειμαι υποχρεωμενος να πληρωσω για πετρελαιο, αν δεν θελω θερμανση;


Σαϊνόμπι

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, toyo73 είπε

Δεν υπαρχει σταθερο κοστος ανα ωρα, εφ οσον ο καυστηρας ειναι για 15 διαμερισματα και οι θερμανση σου εξαρταται και απο του αλλους.Και ναι μπορει να εχει εξωφρενικες διαφορες σε κοστος ωρας σε μια οικοδομη.Πολλοι φιλοι-συγγενεις εχουν αυτη την απορια.Γιατι σε ενα μηνα με  20 ωρες πληρωνουν περισσοτερο απο αλλον με 40 ωρες, η με τις ιδιες ωρας να εχουν διαφορα σε κοστος.

Μην τα λες σε μένα, εγώ τα ξέρω, στον φίλο παραπάνω πες τα που επιμένει πως η τεράστια διαφορά που είδε στο κόστος οφειλόταν στο είδος του λέβητα.

Επεξ/σία από Joshua21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Μην τα λες σε μένα, εγώ τα ξέρω, στον φίλο παραπάνω πες τα που επιμένει πως η τεράστια διαφορά που είδε στο κόστος οφειλόταν στο είδος του λέβητα.

Δικιο εχεις.

Οποιος καψει μονος ενα λεβητα 15αρας 20αρας οικοδομης, θα πληρωσει την ωρα χρυσο.Θα πληρωσουν οι υπολοιποι  μεν το παγιο, π.χ 20% τις καταναλωσης, αλλα εσυ το 80% απο ενα τερας λεβητα, για  να γυριζει και τα νερα μεχρι τον 5ο-6ο οροφο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αυτό το λόγο όταν σε πολυκατοικία με αυτόνομη θέρμανση, τη λειτουργούν 2 στους 15, τότε το κόστος είναι τεράστιο. Σε κεντρική θέρμανση το κόστος πέφτει δραματικά.

Χρυσή τομή που έχουμε κάνει και εμείς? Η αυτόνομη θέρμανση λειτουργεί από όσους θέλουν, μόνο όταν υπάρχει εξωτερική θερμοκρασία κάτω απο 13 βαθμούς και παράλληλα μόνο τις ώρες  18.00 έως 22.00

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...