Προς το περιεχόμενο

Η IDC εκτιμάει ότι το 2016 το Android θα κατέχει 85% μερίδιο στην αγορά. Στο 14,3% το iOS της Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H Strategy Analytics υπολόγιζε 88% για το τελευταίο τρίμηνο, να εδώ

Τώρα βλέπουμε η IDC να υπολογίζει 85%.

Που να οφείλεται αυτό;

Clickbait φίλε μου  

 

Ποιος ξέρει άραγε... έρευνες είναι αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που το iOS απευθύνεται σε μια μόνο μάρκα ενώ το android σε δεκάδες brand name. Επομένως το να κατέχει μια εταιρεία το 14% της αγοράς και όλες οι άλλες το 85 δεν είναι και άσχημα νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τώρα και πότε κυκλοφόρησε το 4S και μέτρα τον ίδιο χρόνο και με το redmi σου! :P

το θεμα ειναι οτι ΤΩΡΑ,αυτα τα 2 κινητα εχουν ιδια τιμη αγορας.

βρες μου ενα λογο να παρει καποιος το iphone 4s αντι του xiaomi redmi 4

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το θεμα ειναι οτι ΤΩΡΑ,αυτα τα 2 κινητα εχουν ιδια τιμη αγορας.

βρες μου ενα λογο να παρει καποιος το iphone 4s αντι του xiaomi redmi 4

 

Κανένας! Αστειευεσαι? Ανάμεσα σε αυτές τις επιλογές ποιος θα διάλεγε σήμερα το 4s?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι ΤΩΡΑ,αυτα τα 2 κινητα εχουν ιδια τιμη αγορας.

βρες μου ενα λογο να παρει καποιος το iphone 4s αντι του xiaomi redmi 4

Είναι Apple :P

Κανένας! Αστειευεσαι? Ανάμεσα σε αυτές τις επιλογές ποιος θα διάλεγε σήμερα το 4s?

To 4S Σέρνεται στην κυριολεξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι ΤΩΡΑ,αυτα τα 2 κινητα εχουν ιδια τιμη αγορας.

βρες μου ενα λογο να παρει καποιος το iphone 4s αντι του xiaomi redmi 4

δεν υπαρχει λογος να παρει κανενα  απο τα δυο. Υπαρχουν και φτηνοτερα κινητα.

Αλλα επειδη ειμαστε ιθαγενεις και παιζουμε ακομα με τα καθρεφτακια προτιμουμε τα ακριβοτερα καθρεφτακια.... 

Επισης ο ορος κινητα εχει διαφορἐς απο το ορο εξυπνο τηλεφωνο. Αλλα το μεγαλυτερο ποσοστο αγοραζει κινητα και οχι εξυπνα τηλεφωνα. Οποτε η μειοψηφεια του insomnia που τσακωνεται με το ποιος εχει το καλυτερο εξυπνο τηλέφωνο δεν αντιπροσωπευει την πραγματικοτητα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτηνοτερα? το 4 και 4s βλεπω τα πουλανε μεταχειρισμενα σε αμφιβολη κατασταση στα 100 ευρω!!!

το redmi 4/4A εχει απο 85 εχρι 120 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτηνοτερα? το 4 και 4s βλεπω τα πουλανε μεταχειρισμενα σε αμφιβολη κατασταση στα 100 ευρω!!!

το redmi 4/4A εχει απο 85 εχρι 120 ευρω.

http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/f/6747/Windows-Phone.html?price_max=100.001

http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/f/6282/Android.html?price_max=100.001

Το καθρεφτακι σου ειναι ακριβο...ή μαλλον τα καθρεφτακια που περιγραφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα στην πεθερά μου ένα Lg -με Android εννοείται- των 100 ευρώ. 100 πεταμένα ευρώ. Λογικά με καταριέται τώρα. Κάπως έτσι ανεβαίνουν τα μερίδια. Και αυτό το... πράμα συγκρίνεται από ορισμένους με high end Androids ή iPhone, να ούμε. Και δεν ντρέπονται αυτοί που κάνουν τέτοιες συγκρίσεις!...

φιλε μου συγνωμη αλλα αν παρεις κατι με 100 ευρω και περιμενεις να δουλευει σωστα λαθος σου.Εδω κινητα των 300 και σερνονται.You get what you pay for(εξαιρείται η xiaomi  :P)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου συγνωμη αλλα αν παρεις κατι με 100 ευρω και περιμενεις να δουλευει σωστα λαθος σου.Εδω κινητα των 300 και σερνονται.You get what you pay for(εξαιρείται η xiaomi   :P)

Τα ZTE blade η σειρα Α όμως ειναι καλη και δουλευει σωστα . Ποσα κινητα των 100 ευρω  εχεις δοκιμάσει και εβγαλες αυτο το ....συμπέρασμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει. Και η Mercedes μικρό ποσοστό αγοράς έχει.

 

Στη mercedes τουλάχιστον δεν σου έχουν καλό και πορτ μπαγκαζ σφραγισμένα και να σου λένε ποιόν θα βάλεις μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/f/6747/Windows-Phone.html?price_max=100.001

http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/f/6282/Android.html?price_max=100.001

Το καθρεφτακι σου ειναι ακριβο...ή μαλλον τα καθρεφτακια που περιγραφεις.

 

 Οθόνη: 4"800 x 480 pixels,

RAM: 514 MB

 

σοβαρολογεις τωρα?

αν ειναι να παρει καποιος κατι τετοιο καλυτερα να παρει κινητο με κουμπια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα στην πεθερά μου ένα Lg -με Android εννοείται- των 100 ευρώ. 100 πεταμένα ευρώ. Λογικά με καταριέται τώρα. Κάπως έτσι ανεβαίνουν τα μερίδια. Και αυτό το... πράμα συγκρίνεται από ορισμένους με high end Androids ή iPhone, να ούμε. Και δεν ντρέπονται αυτοί που κάνουν τέτοιες συγκρίσεις!...

​και γιατί δεν τις πήρες ενα φτηνό xiaomi που θα πηγαινε σφαίρα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να δείνω 150-200€ κάθε 1.5 χρόνο για νέο κινητό πάρα 500 για 3+ χρονια,πχ ότι κινητό πάρεις τώρα με 500 € εκτός ελαχίστων εξερεσεων να είναι αποδοτικοτερο από ένα που θα βγει μετά από 3 χρόνια με 150€...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη mercedes τουλάχιστον δεν σου έχουν καλό και πορτ μπαγκαζ σφραγισμένα και να σου λένε ποιόν θα βάλεις μέσα.

καπο?Τι θες να βαλεις στο καπο? Στο πορτ μπαγκαζ ποιον θα βάλεις?

 Οθόνη: 4"800 x 480 pixels,

RAM: 514 MB

 

σοβαρολογεις τωρα?

αν ειναι να παρει καποιος κατι τετοιο καλυτερα να παρει κινητο με κουμπια.

για την χρηση που κανει η πλειοψηφεια δεν ειναι ασχημη ιδεα. Οποιοδηποτε εξυπνο τηλεφωνο που πουλιεται συνηθως κανει περισσοτερο την δουλεια του κινητου. Απλα οι περισσοτεροι το περνουν οπως οι ιθαγενεις τα καθρεφτακια για να ειναι in...

Αν κρινω απο την αντιδραση σου και εσυ προσπαθεις να δικαιολογησεις το καθρεφτακι σου, παραβλεποντας οτι υπαρχουν και φτηνοτερα κινητα που κανουν μια χαρα την δουλεια τους. Μηπως εχεις καποιο κολλημα με  συγκεκριμένη εταιρεία?.

 

ΥΓ. http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/f/6282_399895_516988/Android-%CE%A4%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AC%CF%87%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-1280-x-720-%CE%A4%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AC%CF%87%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-2GB.html?price_max=100.001

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...