Προς το περιεχόμενο

Η IDC εκτιμάει ότι το 2016 το Android θα κατέχει 85% μερίδιο στην αγορά. Στο 14,3% το iOS της Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ZTE blade η σειρα Α όμως ειναι καλη και δουλευει σωστα . Ποσα κινητα των 100 ευρω  εχεις δοκιμάσει και εβγαλες αυτο το ....συμπέρασμα?

δεν τα μετρησα μεχρι τωρα τι να σου πω,οσα μας φερνουν καθε μερα μεσα.Δηλαδη προσπαθεις να με πεισεις οτι ενα κινητο με 1gb ram,1ghz cpu και 8 gb μνημη ειναι καλο και δουλευει σωστα?εδω ζητα 900 mb ραμ μονο το android ,σκεψου να ανοιξεις και ενα fb messenger τι θα γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εγώ πιστεύω το 2020 το Android θα είναι στο 92% το ios στο 7% και το υπόλοιπο 1 στα υπόλοιπα. Το 14% που δίνει στο ios είναι πολύ γενναιόδωρο έτσι όπως πάει τελευταία η Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τα μετρησα μεχρι τωρα τι να σου πω,οσα μας φερνουν καθε μερα μεσα.Δηλαδη προσπαθεις να με πεισεις οτι ενα κινητο με 1gb ram,1ghz cpu και 8 gb μνημη ειναι καλο και δουλευει σωστα?εδω ζητα 900 mb ραμ μονο το android ,σκεψου να ανοιξεις και ενα fb messenger τι θα γινει

καλα με πεισατε ...το 85 % android στα κινητα ειναι όλα πάνω απο 2 gb ram.....

παιδια καλο ειναι να πατε κανενα ταξιδακι να δειτε και λιγο κοσμο,γιατι δεν συμβαδιζουν αυτα που γραφετε με την ειδηση αν δεν το έχετε παρει χαμπάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τώρα και πότε κυκλοφόρησε το 4S και μέτρα τον ίδιο χρόνο και με το redmi σου! :P

Ναι πες μας εσύ πόσο πουλιέται ένα μεταχειρισμένο 4s και πόσο ένα καινούργιο Redmi. Λες και δεν ξέρεις πόσο σέβεται τους πελάτες της η Apple τα τελευταία χρόνια. Αρμεγμα μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα με πεισατε ...το 85 % android στα κινητα ειναι όλα πάνω απο 2 gb ram.....

παιδια καλο ειναι να πατε κανενα ταξιδακι να δειτε και λιγο κοσμο,γιατι δεν συμβαδιζουν αυτα που γραφετε με την ειδηση αν δεν το έχετε παρει χαμπάρι.

ενταξει φιλε μου δεν ειμαστε τοσο κοσμογυρισμενοι οπως εσενα απολογουμαι,τι να ξερουμε και εμεις οι κοινοι θνητοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει φιλε μου δεν ειμαστε τοσο κοσμογυρισμενοι οπως εσενα απολογουμαι,τι να ξερουμε και εμεις οι κοινοι θνητοι

Τουλάχιστον οταν σχολιαζεται μια ειδηση, σκεφτειτε πρωτα τι λέει η ειδηση.

Για να σας το κανω και αναποδα το ποσοστο του ios δεν ειναι μονο τα 6αρια και τα 7αρια.

Δεν χρειαζεται να πατε μακρια , εδω σχολιαζαν κινητα με 512mb ram να πουλιουνται ακομα. Ριχτε μια ματια γυρω σας τα κινητα που βλέπετε ποση ram εχουνε?

ΥΓ.Αν ειστε εγκλειστοι για λογους υγεἰας ἠ λογους παραβατικοτητας, συγνωμη δεν ηθελα να σας προσβάλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ στείλε φωτογραφίες με messengers. Εγώ θα στέλνω τα αρχεία μου pdf mp3 κλπ....

Όπα ξέχασα.... Θα τα στέλνω και εγώ με messengers....

 

Εντάξει δε σχολιάζω άλλο αφού λέω χαζομάρες όπως λες....

 

Παρεπιπτωντος WiFi direct..... Κάντο ένα Google search..... Ίσως βγάλει κατι... Αλλά τι λέω....έχεις airdrop....

 

Άκου εκεί χαζομάρες λέμε.... Ο καθένας λέει τη γνώμη του εδώ αλλά αυτό τι το γραψες τώρα ?

Μπορώ να στείλω αρχεία, δεν στέλνω MP3 έχω music streaming για το οποίο πληρώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η apple είναι καταδικασμένη να χάσει άλλη μια φορά όπως και παλιότερα από τα κατά πολύ κατώτερα λειτουργικά (win3,1 και dos) θα χάσει και θα μείνει στην γωνία, με αρκετά μικρά ποσοστά γιατί επιμένει να πουλάει πολύ ακριβά τα καθρεφτάκια στους mao-mao ενώ οι άλλοι τα δίνουν φτηνότερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα 4S σπίτι το θες να το αγοράσεις να μου πεις πόσο μια χαρά πάει με iOS 9.3.5?

Καλά το ξεκίνησες και το χάλασες στο τέλος. Το Android δεν είναι ανοιχτό και δεν είναι παντού, ο πυρήνας του Linux είναι ανοιχτός, είναι λειτουργικό που το αναπτύσσει η Google η οποία είναι κλειστή εταιρία. Ακριβώς για τον ίδιο λόγο δεν μπορείς να πεις ότι το iOS είναι ανοιχτό λειτουργικό επειδή βασίζεται στον πυρήνα του UNIX που είναι ανοιχτός. Επίσης υπάρχουν τηλέφωνα Android τα οποία φυσικά τρέχουν μη σκιναρισμένο δίχως bloatware Android το οποίο δεν κάνει μεγάλη κατανάλωση της μπαταρίας και τέλος οι χρήστες iPhone ανταλλάσσουν αρχεία με την αντίστοιχη Bluetooth-WLAN συνδυασμένη τεχνολογία που χρησιμοποιεί η Apple και ονομάζει AirDrop που είναι γρηγορότερη από το Bluetooth αλλά περιορισμένη σε Apple συσκευές. Τώρα και εγώ ανέκαθεν έστελνα τις φωτογραφίες μέσω κάποιας Messaging App που γίνετε πολύ πιο γρήγορα έως και Instant. Χαζομάρες μην λέτε. Ο καθένας προτιμά όπως είπες το λειτουργικό της αρεσκείας του. Το ίδιο πόρους θα μπορούσε να τραβήξει ένα Jailbroken iPhone κάργα Tweakαρισμένο σε επίπεδο Android.

ιος 8,3 εχω στο δικο μου 4ς μια χαρα ειναι... σφαιρα δεν παει, χαιρομαι ομως που δουλευει και δεν με περιοριζει ακομα και σημερα

ας εκανες μια ερευνα πριν αναβαθμισεις σε 9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον οταν σχολιαζεται μια ειδηση, σκεφτειτε πρωτα τι λέει η ειδηση.

Για να σας το κανω και αναποδα το ποσοστο του ios δεν ειναι μονο τα 6αρια και τα 7αρια.

Δεν χρειαζεται να πατε μακρια , εδω σχολιαζαν κινητα με 512mb ram να πουλιουνται ακομα. Ριχτε μια ματια γυρω σας τα κινητα που βλέπετε ποση ram εχουνε?

ΥΓ.Αν ειστε εγκλειστοι για λογους υγεἰας ἠ λογους παραβατικοτητας, συγνωμη δεν ηθελα να σας προσβάλω.

Μια χαρά Ram έχουν. 3 χρόνια με 3gb Ram κινητό είμαι και το επόμενο θα είναι με 6. Ειδικά εν έτη 2016 αντε να υπάρχει ένα ποσοστό 2 με 5% με 512 και ακόμα ένα 10% με 1gb όλοι τα υπόλοιπα είναι 2 και πάνω. Όταν με 70 ευρώ περνεις 5.5 κινητό με 2gb Ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιος 8,3 εχω στο δικο μου 4ς μια χαρα ειναι... σφαιρα δεν παει, χαιρομαι ομως που δουλευει και δεν με περιοριζει ακομα και σημερα

ας εκανες μια ερευνα πριν αναβαθμισεις σε 9

Εσυ έκανες έρευνα για την τρυπαρα ασφαλείας που έχεις; μπες στο Lobby ειδήσεων έχει το άρθρο για αυτό που σου λέω 9.3.5 με το Fix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To android τρέχει σε εκατομμύρια συσκευές άπειρων διαφορετικών εταιριών...το Ios σε μία-δυο νέες συσκευές κάθε χρόνο ΜΙΑΣ εταιρίας....σούπερ σύγκριση μπράβο. 

επιτελους ενας νορμαλ ανθρωπος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η apple είναι καταδικασμένη να χάσει άλλη μια φορά όπως και παλιότερα από τα κατά πολύ κατώτερα λειτουργικά (win3,1 και dos) θα χάσει και θα μείνει στην γωνία, με αρκετά μικρά ποσοστά γιατί επιμένει να πουλάει πολύ ακριβά τα καθρεφτάκια στους mao-mao ενώ οι άλλοι τα δίνουν φτηνότερα!

 

Προς το παρόν δε δείχνει ιδιαίτερα καταδικασμένη, όταν συγκεντρώνει σχεδόν όλο το χρήμα αυτής της αγοράς. Λες να την ενδιαφέρουν τα ποσοστά, ή τα δις που φορτώνει στα ταμεία; Κι ο μικρός έμπορος στο μαγαζί τη γωνίας θα σου πει ότι προτιμάει να πουλάει 15 κομμάτια και να βγάζει 900 ευρώ, παρά 85 κομμάτια και να βγάζει 100 ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι κραζω αυτους που μπαινουν στην συγκριση με το υπερτατο καθρεφτακι το iphone, χωρις να παιρνουν χαμπαρι οτι πεφτουν στην παγιδα να κανουν στο τελος αυτο το οποιο βρίζουν. Υπαρχουν και άλλα κινητα αλλα πάντα θα βρουν  μονο αυτο που μπορει να κοντραρει το iphone. Δεν το κανουν απο αποψης τεχνολογιας αλλα απο ψυχωση. Με το που τους θιξαμε το iphone killer αμεσως βγηκαν να το υπερασπιστουνε μη τους χαλασουμε το ονειρο.

Για την ιστορια το CUbot S600ειναι καλυτερο απο το αντιστοιχης τιμης xiaomi.

Προφανως δεν ειδες τα κινητα που υπάρχουν εκει εξω με λιγοτερα λεφτα απο το xiaomi και γραφεις σαν μεγας επιστημονας την τεχνολογιας χωρις να ξερεις.....

 

ΥΓ.Σοβαρα μονο τα 512 ram ειδατε? Αλλα εστω και αυτα δεν φτανουν για να παρεις τηλεφωνο?Στο τελος θα μας πειτε οτι το 85% ειναι μονο technonerds σαν εσάς....

εγω εχω καποιες συγκεκριμενες αναγκες και απαιτησεις

απο τη στιγμη που μου τις καλυπτει ενα κινητο ,θα το παρω.

δεν βρισκω το λογο να παω σε καποιο ακριβοτερο η σε καποιο φτηνοτερο το οποιο θα ειναι χειροτερο και δε θα με καλυπτει.

και οχι, δεν το χω μονο για να παιρνω τηλεφωνα. Το λιγοτερο που κανω με το κινητο ειναι τα τηλεφωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...