Προς το περιεχόμενο

Ανενεργό τηλέφωνο voip


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω έναν αριθμό τηλεφώνου (hard line) τον οποίο δε χρησιμοποιώ πλέον αλλά θέλω να τον κρατήσω στο όνομα μου. Σκεφτόμουν να τον κάνω φορητότητα σε voip.

 

Θέλω όταν με καλούν να ακούγεται ότι χτυπάει κανονικά κι όχι ότι η γραμμή είναι νεκρή. Πρέπει να σεττάρω το ρούτερ ή το ρυθμίζει ο πάροχος αυτό;

 

Σε ποιον πάροχο να πάω;

Δεδομένου ότι δε με ενδιαφέρουν οι κλήσεις η απάντηση είναι σ’ αυτόν που έχει το μικρότερο ετήσιο πάγιο και κόστος φορητότητας. Στη modulus είναι 15 και 15 ευρώ αντίστοιχα. Υπάρχουν άλλοι φτηνότεροι;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις ερευνα αγορας και μαθαινεις εαν μπορει να γινει φορητοτητ;α και την επιβαρυνση που εχεις εφοσον εχεις ειδη κριτηριο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφέρει κυρίως το τεχνικό ερώτημα.   

Αν μεταφέρω μια σταθερή γραμμή (φορητότητα) σε voip και δεν κάνω τίποτα άλλο (δεν σετάρω δηλαδή το ρουτερ ούτε συνδέσω ποτέ τηλέφωνο) πως θα συμπεριφέρεται όταν κάποιος με καλεί? Εγώ θέλω να φαίνεται ότι χτυπάει και όχι ότι ο αριθμός δεν χρησιμοποιείται.

Για τιμές θα κοιτάξω (omnivoice, viva, modulus ktl)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω νούμερο στην yuboto-telephony.gr με 12€ το χρόνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος, για να ακούει ο άλλος ότι χτυπάει ναι πρέπει να το σεταρεις σε κάποιο voip Ata ή ρουτερ με voip ή ακόμα και σε κάποιο smartphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφέρει κυρίως το τεχνικό ερώτημα.   

Αν μεταφέρω μια σταθερή γραμμή (φορητότητα) σε voip και δεν κάνω τίποτα άλλο (δεν σετάρω δηλαδή το ρουτερ ούτε συνδέσω ποτέ τηλέφωνο) πως θα συμπεριφέρεται όταν κάποιος με καλεί? Εγώ θέλω να φαίνεται ότι χτυπάει και όχι ότι ο αριθμός δεν χρησιμοποιείται.

Για τιμές θα κοιτάξω (omnivoice, viva, modulus ktl)

οσα εχω δει αν δεν εχει γινει Register το νουμερο βγαζει μυνημα οτι υπαρχει προβλημα κτλ.δεν το εχω σιγουρο για ολους τους παροχους αλλα πχ σε Forthnet Ετσι ειναι.

και λογικο αφου η κληση δεν φτανει μεχρι εκει που πρεπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...