Προς το περιεχόμενο

Έρχεται η δωρεάν έκδοση του PES 2017 για χάρη των eSports


Sintranil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν δεν συμφωνείς με κάποιον εδώ σημαίνει πως δεν θες να καταλάβεις..Όχι οτι έχεις μια διαφορετική άποψη...ιδιαίτερα αμα πεις και κανα "πικάντικο"(τούβλο,μπετό,ζώο,κουτορνιθη)θα γίνεις και ιδιαίτερα αγαπητός και όλο το insomnia θα σε λατρέψει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φάση του granturismo είναι ότι δεν τσίμπησε ο κόσμος και δεν το πήρε και αναγκάστηκε να το δώσει 20 ευρώ,τέρμα δεν το έκανε απο φιλανθρωπία ούτε απο αξιοπρέπεια,γιατί θα της έμεναν στα ράφια τα παιχνίδια.

 

όσο για τα forums ρε φίλε αμα δεν βγεις εκεί να κριτικάρεις και να πεις την γνώμη σου που θα το κάνεις? γιατί να μην φάει κράξιμο η εταιρεία και οι εκάστοτε άνθρωποι που κάνουν την ζημιά,γιατί αν καταλάβουν κάποιοι τι κάνουν θα αλλάξουν και οι εταιρείες αν φάνε κράξιμο στα φόρουμ χαλάει το όνομα τους,οπότε αυτό είναι μια αντίδραση,είδη για τα ports οι εταιρείες έχουν φάει πολύ λάσπη στα forums και αυτό είναι καλό γιατί βγαίνει στην φόρα η βρόμα τους.

οπότε οι πρακτικές μας κάθε άλλο παρά μην αποδοτικές είναι

(...)Σαν τι εχεις στο μυαλο σου δηλαδη; Πορειες στο κεντρο και συλλαλητηρια; Δεν μπορω να αναγκασω κανεναν να μην αγορασει το pes, το νεο remaster του x game ή το ταδε dlc αλλα οσο μπορω να γραφω την γνωμη μου στο Insomnia θα κραζω αυτες τις εταιριες και αυτους που τις ενθαρρυνουν. Δεν χρειαζεται καμια ενημερωση για να καταλαβεις οτι δεν πρεπει να υποστηριζεις τετοιες τακτικες, ευφυια χρειαζεισαι.

Δεν με χαλανε μερικα ports ή τα cosmetics σε games. Οταν διαβαζω ομως οτι το νεο PES στο Pc (ας εξαιρεσουμε το γεγονος οτι το game κοστιζει 70Ε και δεν προσθετει σχεδον τιποτα, αυτο ας το κρινει οποιος θελει να το αγορασει) ειναι port απο το PS3 τι ακριβως να πω; Αχ την καημενη την Konami, δεν μπορουσε να κανει ενα xb1/ps4 port για ενα game των 70Ε για αυτο και το portαρε απο μια κονσολα 10τιας;(...)

 

Βρε δε διαφωνώ :-) , το πρόβλημα είναι οτι εγώ ο άσχετος gamer τυχαία πετυχαίνω τα παράπονα, δεν τα βρίσκω επί τούτου σε threads ανοιγμένα ειδικά γι αυτή την αντίρρηση ώστε με την παραμικρή αναζήτηση να την βρω μπροστά μου, δεν υπάρχει θέλω να πω στοχευμένη ενημέρωση στην ενότητα του software(όσον αφορά το insomnia συγκεκριμένα). Ο τρόπος ενημέρωσης των προτάσεων που κάνετε, χάνεται ανάμεσα στα υπόλοιπα σχόλια των ειδήσεων που αυτές "ζούν" εφήμερα λόγω της επίκαιρης φύσης τους.

Με ενδεχόμενη οργανωμένη δημιουργία συγκεκριμένων threads, δεν βρίσκεις οτι θα αποκτούσε μια πιο διαχρονική αξία η ενημέρωση και αντίσταση(βλ threads όπως το official ps4 thread που μετράει πόσα χρόνια ήδη);

 

Για το GT έτυχε και σκέφτηκε και αντέδρασε ταυτόχρονα ο κόσμος μεμονομένα, δεν ήταν οργανωμένη προσπάθεια. Και στο pes ενδέχεται να τύχει κάτι αντίστοιχο, δεν σημαίνει όμως οτι επειδή δεν έγινε κάτι μέχρι τώρα είμαστε τούβλα και ζώα. Απλά δεν μας έχει μπριζώσει κανείς ακόμα ώστε να αντιδράσουμε συνολικά και συνειδητά για να ανατρέψουμε την κατάσταση όσον αφορά το gaming... και όχι, δεν χρειάζονται συλλαλητήρια, όσο γελοίο και να σου ακουστεί, η επανάσταση στην Αίγυπτο μέσω facebook αναπτύχθηκε και οργανώθηκε(μέσω internet δηλαδή)

 

εν κατακλείδι όποιος σκούζει απλά σκούζει για όλους τους προηγούμενους λόγους... δηλαδή μη με χαρακτηρίζεις ενώ την ίδια στιγμή κι εσύ(γενικά μιλάω) δεν κάνεις τίποτα παρά κράζεις ευκαιριακά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω και παρακαλώ να μου εξηγήσει κανείς. Εμείς που το έχουμε αγοράσει θα συμμετέχουμε σε αυτό το league;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν με ενδιαφερει καθολου τι παιζει ο καθενας, ειναι δικαιωμα του να παιζει οποιο Game θελει. Χαρη σε κατι τετοια τουβλα ομως, που σκανε λεφτα σε DLCs, remasters κτλ εγω και καθε gamer που σεβεται τον εαυτο του τρωει στην μαπα μισοτελειωμενα Games, αθλια ports και pay2win βλακειες. Αρα επειδη καποιοι αγοραζουν χωρις να σκεφτονται την πληρωνουμε ολοι οι υπολοιποι χωρις να φταιμε.

Sherlock Holmes detected. Αυτό ισχύει για τα πάντα στα πλαίσια της κοινής οργανωμένης ζωής σε κοινωνίες. Οι μεμονωμένες επιλογές επηρεάζουν το σύνολο. Στα παιχνίδια είναι το μεγάλο σου πρόβλημα; Πολιτική; Δημοκρατία; Λεπτομέρειες...Βέβαια, τεχνολογικό site είναι εδώ. Δεκτό. Θέλω να πω, μια χαρά τα λες, αν και διαφωνώ με τον τρόπο, τους χαρακτηρισμούς, αλλά είναι αυτονόητα πράγματα αυτά. Για αυτούς που δεν είναι αυτονόητα σίγουρα δεν θα γίνουν βρίζοντας ή μειώνοντας τους. Η σκέψη του sargio01 είναι πολύ καλή. Προτείνω στον MechaCorn και σε όλους τους απογοητευμένους, ταπιροκρανιανισμένους γνώστες/gamers ή να κάνουν sticky threads στο insomnia ή να φτιάξουν ολοκληρωμένο site/κανάλι youtube όπου θα καταθέτουν απόψεις, reviews κτλ. Από το κράξιμο στη δημιουργία. Άλλωστε είναι το μόνο που μπορείς να κάνεις ρεαλιστικά για να επηρεάσεις την κατάσταση. Όταν είσαι πραγματικός γνώστης ενός αντικειμένου μοιράζεις την γνώση σου. Δεν την κρατάς και κράζεις και είναι φανερό ότι εσύ το έχεις ψάξει μέχρι θανάτου το θέμα.  Μορφώστε τον gaming λαό ρε παιδιά! (χωρίς ίχνος ειρωνείας)

Επεξ/σία από whoever81
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι και να πω ειναι ασκοπο, απλως δεν θες να καταλαβεις. Σου εξηγησα πως η συμπεριφορα μερικων χαλαει την αγορα εσυ ακομα επιμενεις στο "αμα δεν σου αρεσει μην το παιρνεις". Σου παρουσιαζω επιχειρηματα και βλεπεις ποσοι συμφωνουν μαζι μου, εσυ συνεχιζεις να μην ακους τιποτα επειδη σου θιξαμε το Pes. 

 

Σαν τι εχεις στο μυαλο σου δηλαδη; Πορειες στο κεντρο και συλλαλητηρια; Δεν μπορω να αναγκασω κανεναν να μην αγορασει το pes, το νεο remaster του x game ή το ταδε dlc αλλα οσο μπορω να γραφω την γνωμη μου στο Insomnia θα κραζω αυτες τις εταιριες και αυτους που τις ενθαρρυνουν. Δεν χρειαζεται καμια ενημερωση για να καταλαβεις οτι δεν πρεπει να υποστηριζεις τετοιες τακτικες, ευφυια χρειαζεισαι.

Δεν με χαλανε μερικα  ports ή τα cosmetics σε games. Οταν διαβαζω ομως οτι το νεο PES στο Pc (ας εξαιρεσουμε το γεγονος οτι το game κοστιζει 70Ε και δεν προσθετει σχεδον τιποτα, αυτο ας το κρινει οποιος θελει να το αγορασει)  ειναι port απο το PS3 τι ακριβως να πω; Αχ την καημενη την Konami, δεν μπορουσε να κανει ενα xb1/ps4 port για ενα game των 70Ε για αυτο και το portαρε απο μια κονσολα 10τιας;

Αμα ο μεσος καταναλωτης ειναι τοσο μπετο οσο καποιοι σε αυτο το thread τοτε την κατσαμε.

Απο οτι φαινεται το να περιμενω ενα triple a title των 70Ε να ειναι εστω ενα xbox1 port, δεν ειναι ενα λογικο αιτημα. Εισαι και μελος τεχνολογικου φορουμ με 1000+ μηνυματα και δεν μπορεις να καταλαβεις τι σημαινει ps3 port.

Δεν νομιζω κανενας απο τους παραπανω να εχουν αντιρρηση στο τεχνικό κομματι οσων λες, αλλα ο τροπος σου να χαρακτηριζεις μια μεριδα απλων ανθρωπων ως τουβλα απλα και μονο γιατι δεν εχουν εξειδικευμενες γνωσεις ή και απλα δεν ενδιαφερονται ειναι καθετα λαθος. Πολλοι εδω μεσα ειναι σχετικοι με gaming και το software που το απαρτιζει αλλα σιγουρα ενα υπερβολικα μεγαλυτερο κομματι των απλων καταναλωτων δεν γνωριζουν, και μαντεψε.. ουτε τους νοιαζει γιατι ειναι ενα παιχνιδι. Με την ιδια ευκολια θα μπορουσες να χαρακτηριστεις και εσυ "τουβλο" σε χιλιους αλλους τομεις που εχεις στη καλυτερη βασικες γνωσεις. 

 

υγ. τελειως φιλικα απλα βαρεθηκα να βλεπω χαρακτηρισμους οπως προβατα,τουβλα κτλ. για ανουσια θεματα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται. Απλώς ακολούθησε τις οδηγίες. Πας στην σελίδα οταν ξεκινήσει και κανεις μια εγγραφή και εισαι έτοιμος. Απλώς θα μπορεις να παίξεις και με ατομα που δεν το έχουν αγοράσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή εξ αιτίας του η εταιρεία κάνει τέτοιες μαλαγανιές και ναι είναι ζώο γιατί χαλάει την αγορά σε βάρος των υπολοίπων.

Ακριβως οπως το ειπες. Μαλλον δεν το καταλαβαινουν το παλικαρια παραπανω που λενε οτι τους κατεβει. Απλα διαβαζουν τσαμπε και χαιρονται. Μονο κακο κανει αυτη η μπιπ μπιπ mobile :P εταιρεια που χαλασε μερικα απο τα ποιο ωραια παιχνιδια.

Και ΝΑΙ εννοειται αμα καταφερουν να χαλασουν και τις παραδοσιακες κονσολες θα φταινε τα ΖΩΑ που το υποστηριξαν. Τοσο απλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δηλώσω ότι είμαι σχεδόν άσχετος από τα παιχνίδια εκτός από το FM που έλιωνα για χρόνια. 

Διαβάζοντας αυτήν την είδηση εγώ κατάλαβα ότι η εταιρεία έδωσε την δυνατότητα να κατεβάσουμε έναν τίτλο δωρεάν, αλλά από τα σχόλια βλέπω ακριβώς το αντίθετο. Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγαλη εταιρια του χωρου κυκλοφορησε ενα triple a title των 70Ε στο pc το οποιο ειναι Port μιας κονσολας 10τιας

μου αρέσει που αναρωτιέστε γιατι κυκλοφόρησε τοσο χαλια port σε pc... και οχι μην πεταχτούν αυτοι και πουν οτι ειναι γιατι εμεις οι pcαδες είμαστε πειρατές,κατα την γνωμη μου ειναι γιατι πολυ απλα  ειναι μικρο to ποσοστό αυτών που παίζουν ποδοσφαιρακια σε pc

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pes 2017, 5 ομαδες και 2 φανελες παραπανω απο το περσινο και τιμη 70Ε. Σαν να μην εφτανε αυτο η εκδοση για Pc ειναι port απο το PS3, δεν μπηκαν καν στον κοπο να portαρουν την εκδοση για xbox1, τοσο καραγκιοζηδες

Δεν ξερω τι ειναι χειροτερο,η εταιρια ή τα ζωα που το αγοραζουν.

 

Πες τα! Και γω τους σκάω κάθε χρόνο ένα 20ρικο και μετά το σκυλομετανιώνω. Φέτος ορκίσθηκα ότι ήταν η τελευταία φορά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δηλώσω ότι είμαι σχεδόν άσχετος από τα παιχνίδια εκτός από το FM που έλιωνα για χρόνια. 

Διαβάζοντας αυτήν την είδηση εγώ κατάλαβα ότι η εταιρεία έδωσε την δυνατότητα να κατεβάσουμε έναν τίτλο δωρεάν, αλλά από τα σχόλια βλέπω ακριβώς το αντίθετο. Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι συμβαίνει;

 

Η ΚΟΝΑΜΙ έδωσε το PES2017 σε έκδοση που μοιάζει με demo. Για την ώρα μπορείς να παίζει ενάντια στον Η/Υ ή με φίλους σου στο σπίτι απλά ματς όχι τουρνουά. Μπορείς να παίξεις και 3 παιχνιδια online. Αν γραφτείς στο pesleague.com (όταν με το καλό ανοίξουν οι εγγραφές) λέει πως θα μπορείς να παίξεις και online σε κάποια online τουρνουά. Μέχρι εδώ κατάλαβα κι έγω.

 

Πες τα! Και γω τους σκάω κάθε χρόνο ένα 20ρικο και μετά το σκυλομετανιώνω. Φέτος ορκίσθηκα ότι ήταν η τελευταία φορά...

 

Κοίτα, αυτή η κίνηση για τη σωτηρία του pro μάλλον τους ήταν μονόδρομος. Οι πωλήσεις πέφτουν και δεν έχουν απάντηση για την ώρα. Δε με χαλάει να μπορούν να παίζουν και αυτοί που δεν το αγόρασαν σε online τουρνουά, πόσο δε μάλλον να το κάνουν αυτό σύστημα να παίζουμε τζαμπε και νόμιμα από εδώ και πέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 'χω ξαναγράψει:

 

Παραδοσιακά, ήμουν μεγάλος οπαδός του PES, σε σχέση με το FIFA. Πάντα έβλεπα καλύτερες βελτιώσεις στο PES, αντί του FIFA. ΟΜΩΣ... νομίζω το 2012... ΑΠΟΛΥΘΗΚΕ ΣΥΣΩΜΟ ΟΛΟ το team του PES (στην ΚΟΝΑΜΙ, στην Ιαπωνία) και δημιουργήθηκε νέο team. ΑΠΟ ΤΟΤΕ, το PES έγινε ολοένα και χειρότερο ή "επέστρεψαν" κάτι τραγικά (πχ. θυμάμαι που 'χαν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βγάλει τους... "αμμόσακους" απ' τα τέρματα και μετά ΤΟΥΣ ΕΠΑΝΕΦΕΡΑΝ πίσω)...

...Σε αντίθεση, έβλεπα σιγά-σιγά (αρκετά... σιγά), το FIFA να γίνεται καλύτερο - και θεωρώ ότι το φετινό FIFA ήταν/είναι πάρα πολύ καλό (επίσης, η προσθήκη του "Journey", υποθέτω του χρόνου στην νέα έκδοση θα 'ναι εκπληκτική).

 

Οπότε... και παίζοντας και τα δύο demo (PES & FIFA), "χαλαρά" επέλεξα φέτος το FIFA και μάλιστα το προπαράγγειλα (πάρα πολύ σπάνια προπαραγγέλνω κάποιο παιχνίδι) και ως τώρα έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος, σε σχέση με το PES που ο κουμπάρος μου είναι φανατικός λάτρης του (και επίσης φανατικός "hater" του FIFA), οπότε όταν πάω στον κουμπάρο μου παίζουμε το φετινό PES στην κανονική πλήρη έκδοσή του και εξακολουθώ να το θεωρώ κατώτερο του φετινού FIFA...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστε, δε... που ακόμα και να δεχτούμε ότι το gameplay στο PES εξακολουθεί να 'ναι καλύτερο του FIFA (που ΔΕΝ είναι, κατ' εμέ, πια)... και ΜΟΝΟ η ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ατμόσφαιρα που σου προσφέρει το FIFA, απλά δεν συγκρίνεται!

 

ΟΥΔΕΠΟΤΕ κάποιος επισκέπτης που προέκυψε όταν έπαιζα οποιοδήποτε PES, δεν έμεινε με "το στόμα ανοικτό". Αντιθέτως, ο πατέρας μου που με επισκέφτηκε πρόσφατα και έπαιζα με την Λιβερπουλ-άρα στο FIFA, νόμιζε ο άνθρωπος ότι... είχε ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΜΑΤΣ το OTE-TV και έβλεπα την ομάδα μου σε κονονικό παιχνίδι της Πρέμιερσιπ!!!

ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ούτε στο απειροελάχιστο, η εκπληκτική ατμόσφαιρα του FIFA, με την ΠΑΝ-ΦΤΩΧΗ του PES.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...