Προς το περιεχόμενο

Netflix - Ελληνικοί υπότιτλοι


domus71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρατήρησα ότι αυτές τις μέρες το Netflix άρχισε να προσθέτει υπότιτλους σε κάποιες σειρές (5) και σε ταινίες (24). Επίσης, έχει προσθέσει και ελληνικό audio (μάλλον δοκιμαστικά) στο Gotham.

 

Για να τα εντοπίσετε αναζητήστε τα με "subtitles in greek" και "audio in greek"

 

Domus71

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 965
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά κάντε like στη ελληνική σελίδα του Netflix facebook και εκεί ενημερώνουν συχνά για τις προσθήκες ελληνικών υποτίτλων. Αυτή τη στιγμή νομίζω έχουν βάλει υπότιτλους σε πάνω από 200 σειρές και ταινίες.

Μέσω browser βλέπετε εδώ ποιοί τίτλοι έχουν ελληνικούς υπότιτλους.

https://www.netflix.com/browse/subtitle/el

 

Μέσω εφαρμογής TV search και γράψτε subtitles in greek. Αν και εμένα με την εφαρμογή της tv δεν μου τους βλέπει όλους στην αναζήτηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

232 για την ακριβεια!Το παρακολουθω απο την αρχη κ τους τελευταιους μηνες ειναι αλματωδης οι προσθηκες!Ουσιαστικα μερα παρα μερα βαζει περιπου 5 ταινιες κ καμια σειρα.Το καλο ειναι οτι γινονται κ μεταγλωτισεις σε καποιες ταινιες πχ παιδικα.Φανταζομαι οτι καποια στιγμη θα βγαλει κ ανακοινωση οτι εγινε true greek πχ θα προσθεσει κ ελληνικες ταινιες κτλ.Μια καλη κινηση θα ηταν συνεργασια με finos film πχ,διοτι οι νεες ελληνικες ταινιες ως επι το πλειστον ειναι συμπαραγωγες νοβα κ οτε οποτε χλωμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσω της android εφαρμογής γράφοντας subtitles in greek δε τους εμφανίζει όλους τους τίτλους. Πρέπει να βάλουν φίλτρο για υπότιτλους  και ήχο κλπ. Πάντως γενικά έχει πλέον πολλές ταινιάρες με υπότιτλους αλλά από σειρές τίποτα σχεδόν πέρα από better call saul, daredevil, gotham άντε και καμιά άλλη που δε θυμάμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

232 για την ακριβεια!Το παρακολουθω απο την αρχη κ τους τελευταιους μηνες ειναι αλματωδης οι προσθηκες!Ουσιαστικα μερα παρα μερα βαζει περιπου 5 ταινιες κ καμια σειρα.Το καλο ειναι οτι γινονται κ μεταγλωτισεις σε καποιες ταινιες πχ παιδικα.Φανταζομαι οτι καποια στιγμη θα βγαλει κ ανακοινωση οτι εγινε true greek πχ θα προσθεσει κ ελληνικες ταινιες κτλ.Μια καλη κινηση θα ηταν συνεργασια με finos film πχ,διοτι οι νεες ελληνικες ταινιες ως επι το πλειστον ειναι συμπαραγωγες νοβα κ οτε οποτε χλωμο.

 

 

που τις είδες τις 232; 

 

εμένα 42 results μου βγάζει μαζί με τις σειρές..

εκτός κι αν μετράς κάθε επεισόδιο ξεχωριστά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σε λίγο καιρό θα υπάρχει πολύ υλικό στο Netflix.

Είμαι υποτιτλιστής στο συγκεκριμένο κανάλι και πραγματικά τρέχουμε και δεν φτάνουμε, μόνο εγώ βγάζω 2-3 επεισόδια την εβδομάδα.

Φανταστείτε ότι αρχές Γενάρη, περίπου, άρχισε ο υποτιτλισμός και πως υπήρχε κι ένα διάστημα εκπαίδευσης,

επειδη οι περισσότεροι δεν ξέραμε το συγκεκριμένο λογισμικό που χρησιμοποιεί το Νetflix, άρα τώρα αρχίζει κανονικά η παραγωγή υποτίτλων.

Λίγη υπομονή, λοιπόν. B)

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σε λίγο καιρό θα υπάρχει πολύ υλικό στο Netflix.

Είμαι υποτιτλιστής στο συγκεκριμένο κανάλι και πραγματικά τρέχουμε και δεν φτάνουμε, μόνο εγώ βγάζω 2-3 επεισόδια την εβδομάδα.

Φανταστείτε ότι αρχές Γενάρη, περίπου, άρχισε ο υποτιτλισμός και πως υπήρχε κι ένα διάστημα εκπαίδευσης,

επειδη οι περισσότεροι δεν ξέραμε το συγκεκριμένο λογισμικό που χρησιμοποιεί το Νetflix, άρα τώρα αρχίζει κανονικά η παραγωγή υποτίτλων.

Λίγη υπομονή, λοιπόν. B)

 

 

πόσοι είστε man;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σε λίγο καιρό θα υπάρχει πολύ υλικό στο Netflix.

Είμαι υποτιτλιστής στο συγκεκριμένο κανάλι και πραγματικά τρέχουμε και δεν φτάνουμε, μόνο εγώ βγάζω 2-3 επεισόδια την εβδομάδα.

Φανταστείτε ότι αρχές Γενάρη, περίπου, άρχισε ο υποτιτλισμός και πως υπήρχε κι ένα διάστημα εκπαίδευσης,

επειδη οι περισσότεροι δεν ξέραμε το συγκεκριμένο λογισμικό που χρησιμοποιεί το Νetflix, άρα τώρα αρχίζει κανονικά η παραγωγή υποτίτλων.

Λίγη υπομονή, λοιπόν. B)

Μπραβο και ευχαριστω για τον κοπο σου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που τις είδες τις 232; 

 

εμένα 42 results μου βγάζει μαζί με τις σειρές..

εκτός κι αν μετράς κάθε επεισόδιο ξεχωριστά..

κατι κανεις λαθος.Απο firefox σε pc εχει 46 στηλες απο 5 (ταινιες η σειρες σε καθε στηλη) συνολο 230.συν 2 τελευταιες απο κατω 232...

Παιδιά σε λίγο καιρό θα υπάρχει πολύ υλικό στο Netflix.

Είμαι υποτιτλιστής στο συγκεκριμένο κανάλι και πραγματικά τρέχουμε και δεν φτάνουμε, μόνο εγώ βγάζω 2-3 επεισόδια την εβδομάδα.

Φανταστείτε ότι αρχές Γενάρη, περίπου, άρχισε ο υποτιτλισμός και πως υπήρχε κι ένα διάστημα εκπαίδευσης,

επειδη οι περισσότεροι δεν ξέραμε το συγκεκριμένο λογισμικό που χρησιμοποιεί το Νetflix, άρα τώρα αρχίζει κανονικά η παραγωγή υποτίτλων.

Λίγη υπομονή, λοιπόν. B)

οταν λεμε πολυ υλικο εννοεις απο αυτα που υπαρχουν η κ νεο υλικο που δεν εχει ανεβει ακομα(κ ας μην εχει ελληνικους υποτιτλους)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εχετε να δηλωσετε για τις τηλεορασεις που δεν παιζουν τους ελληνικους υποτιτλους;

μπορειτε να/θα κανετε κατι γι αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, δυστυχως, δεν εμφανιζεται η επιλογη για ελληνικα καν, μονο τουρκικα εμφανιζει,

σε καμια τηλεοραση (samsung/lg), ενω στο κινητο και στον υπολογιστη δεν εχω θεμα,

πηρα και την samsung και μου ειπαν να απευθυνθω στην netflix,

ενω ειναι προφανες οτι αυτοι δεν ενημερωνουν τις εφαρμογες ωστε να υποστηριζουν τους

υποτιτλους, υπαρχει καποια λυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...