Προς το περιεχόμενο

Netflix - Ελληνικοί υπότιτλοι


domus71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, mr.Vox είπε

Τα έχουμε πει αυτά πολλές φορές. Η netflix αν επικοινωνήσεις μαζί τους λέει ότι φταίει η LG η Panasonic κτλ. Αν επικοινωνήσεις με τους  κατασκευαστές λένε ότι φταίει η netflix.

H netflix μάλιστα προσάρμοσε την γραμματοσειρά στους υπότιτλους ώστε να μπορούν ορισμένες παλαιότερες συσκευές να παίζουν Ελληνικά. Δεν θα ήταν πολύ ευκολότερο να αναβαθμίσει την εφαρμογή να τελειώνει η ιστορία; Και δεν είναι μόνο οι διαδραστικές ταινίες. Του χρόνου θα έχουμε άλλα και άλλα καινούργια κόλπα. 

Κάποιος θα απαντήσει Nvidia shield. Ναι αν έχει τα φράγκα,

 

 

Όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 965
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://help.netflix.com/en/node/13444

Ακομη και αν εχεις 4κ tv doesn't mean it will work. That's because you also need a set that's HDCP 2.2-compliant (which is 4K copy protection) and, if you're using an external device, supports HDMI 2.0

οποτε οσοι εχετε θεματα παρτε κανα chromecast 4k ή amazon fire 4k ...παιζουν ακομη και τα παλια xbox360 ps3 

 

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, kage είπε

https://help.netflix.com/en/node/13444

Ακομη και αν εχεις 4κ tv doesn't mean it will work. That's because you also need a set that's HDCP 2.2-compliant (which is 4K copy protection) and, if you're using an external device, supports HDMI 2.0

οποτε οσοι εχετε θεματα παρτε κανα chromecast 4k ή amazon fire 4k ...παιζουν ακομη και τα παλια xbox360 ps3 

Και Xbox one/Ps4/Pc!

Δεν μπορεί, όλο και κάποια από αυτές τις συσκευές θα έχει κάποιος στο σπίτι.😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους ,

ψαχνοντας λύση και γω για το θέμα των υπό τίτλων και αφού εξάντλησα όλα τα σχετικά θέματα τελικά βρήκα τη λύση ως εξής όπως έχει αναφερθεί .

Η τηλεόραση μου είναι LG 32 LN570R .

Εχω περασει το τελευταίο firmware το οποίο προφανώς δεν παίζει κάποιο ρόλο αφού το μενού είναι ήδη στα αγγλικά οπως και οι διαθέσιμες επιλογές για ελληνικούς υπότιτλους άφαντοι . Παίζοντας όμως την ταινία - σειρά προς έκπληξη μου βλέπω κανονικά ελληνικους υπότιτλους και προσπαθώντας να αλλάξω από μέσα τις επιλογές βλέπω την επιλογή Greek subs.

Όποτε πραγματικά όσοι έχετε παλιά smart δείτε και αυτό σαν τελευταία λύση 

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια που βρήκα μέσα από το νήμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

'Έτσι απότομα έγινε αυτό; Είδες κάποιοι μήνημα;

Η τηλεόραση  αυτήείναι μοντέλο τέλος του 2014.

Ευχάριστο νέο πάντως.

Ευχάριστο και μακάρι να επεκταθεί.....!!  περιμένω πως και πως....!! θα δοκιμάσω κι εγώ μια LM620S που έχω να δω μπας και...! 

το LN570R πάντως....μαλλον είναι του 2013 lineup....!! 

https://www.flatpanelshd.com/article.php?subaction=showfull&id=1364794989

Επεξ/σία από cabdik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mr.Vox είπε

'Έτσι απότομα έγινε αυτό; Είδες κάποιοι μήνημα;

Η τηλεόραση  αυτήείναι μοντέλο τέλος του 2014.

Ευχάριστο νέο πάντως.

Από τα Χριστούγεννα που εχω πάρει την συγκεκριμένη ήταν πάντα με αγγλικό μενού. Χτες κάποια στιγμή ενώ έβλεπα και το σταμάτησα για λίγο , ανοίγοντας την τηλεόραση ξανά η εφαρμογή μου ζήτησε τους κωδικούς μου. Φανταστείτε την πλάκα που έπαθα βλέποντας  ελληνικά !!!!!

Θα ανεβάσω και ένα screenshot αργότερα αλλά πιστεύω έγινε αναβάθμιση μόνο στο περιβάλλον της ίδιας της εφαρμογής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αναβάθμιση στην εφαρμογή γίνεται. Δεν έχει έχει σχέση το firmware της τηλεόρασης.

Γιατί βλέπω σε μια δικιά μου τηλεόραση μια εφαρμογή πχ το Flex ( άχρηστη σε μένα) αναβαθμίστηκε το 2019 ενώ το netflix παραμένει στο 2013.

Οπότε μούφες ήταν ότι οι παλαιότερες τηλεοράσεις λόγω κατασκευής δεν γινόταν να υποστηρίξουν Ελληνικούς υπότιτλους. Αυτά ισχυρίζονταν κάποιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mr.Vox είπε

 

Οπότε μούφες ήταν ότι οι παλαιότερες τηλεοράσεις λόγω κατασκευής δεν γινόταν να υποστηρίξουν Ελληνικούς υπότιτλους. Αυτά ισχυρίζονταν κάποιοι.

Πριν απαντήσεις σε αυτό, πρέπει να δεις ποια έκδοση λειτουργικού (WebOS) φοράει κάθε τηλεόραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι τα έλεγαν αυτά έπρεπε τότε που τα έλεγαν να αναφέρονται για το {Webos) των τηλεοράσεων που δεν θα παίξουν Ελληνικά ποτέ

και όχι γενικά  τηλεοράσεις πριν το 2014" δεν παίζουν Ελληνικούς χαρακτήρες.

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ορίστε και 2 screen shot για του λόγου το αληθές.

παντως αν παρατηρήσει καποιος στο build release έχει ημερομηνία 17/03/2019 .....

EFED7E03-FE41-44EC-8CB9-F80EDCFE403E.jpeg

4C7D17C6-9D17-467E-82FD-0EE735B3A952.jpeg

Επεξ/σία από zillakarpen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, dali13gr είπε

Το UI περιβάλλοντος χρήστη είναι το 2019. Η εφαρμογή είναι του 2013 και του WebOS του 2017.

Άρα μήπως λόγω του UI έγινε και η αλλαγή ή άσχετο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...