Προς το περιεχόμενο

Netflix - Ελληνικοί υπότιτλοι


domus71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ,

εγω σε ένα Apple TV που δοκίμασα την συγκεκριμένη σειρά έχει μόνο τους υπότιτλους που έχει και του φίλου σου και μόνο αυτούς !!!!

Αν παρατηρήσεις εσένα σου βγάζει επιπλέον Νορβηγικά, Σουηδικά κ.α

Αυτο και μόνο μου λέει ότι ο λογαριασμός σου αυτή τη στιγμή είναι προσαρμοσμένος στα Σουηδικά πρότυπα και όχι στα Ελληνικά.

Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο αλλά δικιμασε μέσω υπολογιστή να μπεις στη σελίδα του Netflix και εκεί στις Ρυθμίσεις —> Προφίλ —> Γλώσσα βάλε την επιλογή για ελληνικά . Κάνε αποσύνδεση και συνδέσμου ξανά . Αντο έχεις κάνει ήδη δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο εκτός του ότι επειδή η κάρτα χρέωσης είναι από άλλη χώρα προφανώς δεν επιτρέπει περιεχόμενο σε κάποια άλλη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 965
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Τα έχω κάνει όλα αυτά, καθώς και να καθαρίσω τυχόν cookies αλλά δεν έχω κανένα αποτέλεσμα. Κάτι τέτοιο που είπες στο τέλος θα ισχύει αλλά με παραξενεύει που σε κάποιες σειρές/ταινίες έχει ελληνικούς υπότιτλους.

Ευχαριστώ όπως και να έχει πάντως

Επεξ/σία από tequillaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/1/2019 στις 6:57 ΜΜ, zillakarpen είπε
20 ώρες πριν, tequillaki είπε

Καλησπέρα,

Τα έχω κάνει όλα αυτά, καθώς και να καθαρίσω τυχόν cookies αλλά δεν έχω κανένα αποτέλεσμα. Κάτι τέτοιο που είπες στο τέλος θα ισχύει αλλά με παραξενεύει που σε κάποιες σειρές/ταινίες έχει ελληνικούς υπότιτλους.

Ευχαριστώ όπως και να έχει πάντως

Νομίζω πως δεν γίνεται.

Πριν από καιρό δημιούργησα ένα λογαριασμό από τον opera browser με ενεργοποιημένο proxy. Ο λογαριασμός λοιπόν ενεργοποιήθηκε σαν Σουηδικός. Επικοινώνησα με το netflix και η μόνη λύση ήταν να καταργήσω το λογαριασμό και να φτιάξω άλλον...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/4/2019 στις 5:15 ΜΜ, tequillaki είπε

Καλησπέρα,

Τα έχω κάνει όλα αυτά, καθώς και να καθαρίσω τυχόν cookies αλλά δεν έχω κανένα αποτέλεσμα. Κάτι τέτοιο που είπες στο τέλος θα ισχύει αλλά με παραξενεύει που σε κάποιες σειρές/ταινίες έχει ελληνικούς υπότιτλους.

Ευχαριστώ όπως και να έχει πάντως

Μέχρι πριν από λίγα χρόνια το Netflix προσαρμοζε το περιεχόμενο με βάση την ΙΡ. Αυτό δημιουργούσε προβλήματα σε αρκετούς ειδικά στην Ευρώπη, πχ ένας Άγγλος πήγαινε διακοπές στην Ισπανία και εκεί που έβλεπε τη χ σειρά δεν είχε πλέον πρόσβαση. Η ΕΕ υποχρέωσε το Netflix να μην γίνεται αυτή η αλλαγή. Έτσι το περιεχόμενο παραμένει σταθερό. Αλλάζει στις τοπικές επιλογές ύστερα από ένα διάστημα 3/4 μηνών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από κάνα δίμηνο είχα δοκιμάσει να τρέξω το NETFLIX στην τηλεόραση του αδερφού μου, (LG 42LA690S-ZB).

Μοντέλο αν θυμάμαι καλά του 2013, ενώ το Smart περιβάλλον είναι αυτό που έχω ως εικόνα παρακάτω..

Η απογοήτευση ήταν μεγάλη, αφού όχι μόνο η εφαρμογή του NETFLIX ήταν στα Αγγλικά αλλά δεν υπήρχε καν επιλογή για ελληνικούς υπότιτλους!

Είπα λίγες εβδομάδες μετά να το ψάξω λίγο το θέμα και έπεσα σε αυτό το νήμα.

Είδα που έγραψαν κάποιοι εδώ ότι το πρόβλημα αυτό λύθηκε και είπα του αδερφού μου να δοκιμάσουμε πάλι.

Επιβεβαιώνω λοιπόν κι εγώ ότι στις LG 42LA690S-ZB το πρόβλημα έχει λυθεί.

Υπάρχουν κανονικά ελληνικοί υπότιτλοι, ενώ το περιβάλλον του NETFLIX είναι πλήρως εξελληνισμένο. Κάλιο αργά παρά ποτέ. 👌

Ελπίζω να υπάρχει αντίστοιχη εξέλιξη και στα υπόλοιπα μοντέλα της εποχής αυτής, αφού από τεχνικής άποψης δε φαίνεται να υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

 

LG webOS.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας, έχω έναν φίλο που ζει στην Γερμανία και έχει πρόβλημα με το Netflix. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να δει όλες τις ταινίες-σειρές με ελληνικούς υπότιτλους που έχει το Netflix στην Ελλάδα, παρα μονάχα κάποιες από αυτές. Επικοινώνησε με την υποστήριξη του Netflix και του είπαν πως δεν υπάρχει η δυνατότητα να βάλουν όλους τους διαθέσιμους ελληνικούς υπότιτλους σε όλες τις ταινίες που υπάρχουν στο Netflix της Γερμανίας. Αυτό που θέλω να μάθω είναι το εξής, αν χρησιμοποιήσει VPN με ελληνική IP το πρόβλημα θα λυθεί? Επίσης το VPN στην Γερμανία είναι νόμιμο? Εφόσον δεν κάνει κάτι παράνομο θα προτείνατε δωρεάν VPN ή επί πληρωμή? Υπάρχει μήπως κάποιος άλλος τρόπος για να μπορεί να βλέπει τους Ελληνικούς υπότιτλους σε όλες τις ταινίες?

Επεξ/σία από GeorgeR1_700
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, GeorgeR1_700 είπε

Καλησπέρα σας, έχω έναν φίλο που ζει στην Γερμανία και έχει πρόβλημα με το Netflix. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να δει όλες τις ταινίες-σειρές με ελληνικούς υπότιτλους που έχει το Netflix στην Ελλάδα, παρα μονάχα κάποιες από αυτές. Επικοινώνησε με την υποστήριξη του Netflix και του είπαν πως δεν υπάρχει η δυνατότητα να βάλουν όλους τους διαθέσιμους ελληνικούς υπότιτλους σε όλες τις ταινίες που υπάρχουν στο Netflix της Γερμανίας. Αυτό που θέλω να μάθω είναι το εξής, αν χρησιμοποιήσει VPN με ελληνική IP το πρόβλημα θα λυθεί? Επίσης το VPN στην Γερμανία είναι νόμιμο? Εφόσον δεν κάνει κάτι παράνομο θα προτείνατε δωρεάν VPN ή επί πληρωμή? Υπάρχει μήπως κάποιος άλλος τρόπος για να μπορεί να βλέπει τους Ελληνικούς υπότιτλους σε όλες τις ταινίες?

Με ελληνικο vpn δε θα λυθει το προβλημα του γιατι το netflix κοβει τα γνωστα vpn εκτος ειδικων περιπτωσεων. Μπορεις να στησεις δικο σου ελληνικο vpn.

Δοκιμασε μεσω υπολογιστη να μπεις στο λογαριασμο και να ρυθμισεις τη γλωσσα προφιλ στα ελληνικα και μετα αποσυνδεσου και συνδεσου παλι στο netflix. Δεν ξερω αν παιξει.

Επεξ/σία από stratosw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@stratosw Καλημέρα, το netflix είναι ρυθμισμένο στα Ελληνικά μέσω υπολογιστή (να έχει Ελληνικό μενού δηλαδή κτλ)...

Όταν λες ότι το netflix κόβει τα γνωστά vpn εννοείς για τα δωρεάν vpn ή και για τα πληρωμένα? Ας πούμε έχω ακούσει ότι συγκεκριμένα το CyberGhost έχει ειδική επιλογή VPN για το Netflix.

 

Από τι είδα για να φτιάξω δικό μου vpn πρέπει να εγκαταστήσω το OpenVPN, δεν είδα όμως να έχει μέσα στους server Ελληνική IP https://www.vpnbook.com/freevpn και από τι ξέρω τα δωρεάν vpn δεν έχουν Ελληνικές IP.

 

 

Επεξ/σία από GeorgeR1_700
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει να κάνει με το VPN στην περίπτωση του φίλου στη Γερμανία, αλλά το που έκανε το λογαριασμό.

Αν τον έκανε στο γερμανικο Νετφλιξ, τότε απ' όπου εντός ΕΕ και αν βρίσκεται θα έχει πρόσβαση μόνο στο γερμανικό περιεχόμενο. Το περιεχόμενο (ταινίες, σειρές, διαθέσιμοι υπότιτλοι) θα αλλάξει μόνο αν μετακομίσει σε άλλη χώρα της ΕΕ και συνδέεται από κει για μεγάλο (δες >4 μήνες) διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Speculoos Δηλαδή αν ανοίγει με VPN (με Ελληνική IP) το Netflix για 4 μήνες δεν μπορεί να λυθεί το πρόβλημα? Αν όχι αυτό δεν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

@Speculoos Δηλαδή αν ανοίγει με VPN (με Ελληνική IP) το Netflix για 4 μήνες δεν μπορεί να λυθεί το πρόβλημα? Αν όχι αυτό δεν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?  

Αν καταφέρει να ξεγελάσει το Νετφλιξ ότι βρίσκεται στην Ελλάδα τότε μετά από 4 (ίσως είναι και 6) μήνες θα μπορέσει να έχει πρόσβαση στο ελληνικό περιεχόμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...